Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokykla (VGTVPM) įkurta 1944-aisiais ir maždaug pusę amžiaus rengė tik geležinkelininkus. „Keičiantis ekonominei šalies situacijai mokyklos kolektyvas suprato, jog mokyklos profilį būtina iš dalies keisti.

Nuo 1999 metų pradėjome rengti verslo paslaugų specialistus. Per visą mokyklos gyvavimo laiką esame rengę 16 specialybių darbuotojus, – pasakojo J. Chmeliauskas. – Dabar mums svarbiausia teikti kokybiškas geležinkelio transporto ir verslo paslaugų profesinio mokymo ir bendrojo ugdymo paslaugas, ugdyti jaunimo bendruosius gebėjimus, reikalingus savarankiškam gyvenimui ir tolesnei profesinei veiklai.”

Šiandien mokykloje mokosi daugiau nei 500 mokinių, iš jų 140 rengiasi tapti geležinkelininkais. Pernai mokytis lokomotyvo mašinisto specialybės įstojo mergina. Agnė Krikštaponytė – pirmoji mergina mokyklos istorijoje, tapsianti mašiniste.

„Aš net bandžiau ją atkalbėti, sakiau, kad tai nelengvas darbas, kuriam reikia stipraus fizinio (juk dirbama pamainomis) ir psichologinio pasirengimo, tačiau Agnė buvo nusiteikusi ryžtingai”, – neslėpė direktorius, kalbėdamas apie kone žinomiausią savo mokinę, kuri su didesniu nei 9 balų vidurkiu baigusi vieną Kauno vidurinių mokyklų nusprendė mokytis tokios neįprastos moteriai profesijos.

J. Chmeliauskui teko pasukti galvą, kaip įrengti atskirą persirengimo kambarį geležinkelio remonto dirbtuvėse prieš merginai atliekant ten praktiką. Tuo pasirūpino bendrovės „Lietuvos geležinkeliai” Vilniaus lokomotyvų depas.

„Aš tiesiog labai dažnai traukiniu važinėjau iš Kauno į Vilnių, tad net neprisimenu, kada tiksliai sugalvojau, jog norėčiau sėdėti ne keleivio vietoje, o mašinisto kabinoje. Šią mintį brandinau ne vienus metus, todėl mano šeima prie to jau buvo pripratusi ir visai nenustebo, kai susiruošiau vežti dokumentus į Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokyklą”, – sakė A. Krikštaponytė.

Tiesa, buvusius jos klasės draugus ir dabartinius bendramokslius gerokai stebino toks jos pasirinkimas, bet dabar jau visi priprato. O ir Agnė jaučiasi tvirtai – nė akimirkos nesigailėjo dėl pasirinkto kelio.

Ji prisipažino netikėjusi, kad ši mokykla – tokia šiuolaikiška, turinti puikią specialistų rengimo bazę.

Pavyzdžiui, lokomotyvo valdymo pamokos vyksta 5D salėje. Ten modeliuojamos situacijos ypač tikroviškos, tad mokiniai gauna neįkainojamos patirties – juk ant bėgių tokių dalykų nesurežisuosi. Beje, šia sale netrukus galės naudotis ir Mykolo Romerio universiteto studentai, nes su šia aukštąja mokykla VGTVPM pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

O štai būsimieji logistai ekspeditoriai mokydamiesi kiekvienas turi atskirą kompiuterį, kuriuo taip pat pasirūpina mokykla.

Atvira naujovėms, informacijai ir nuolatinei kaitai mokykla nuolat stebi darbo rinkos poreikius, todėl stengiasi rengti savarankiškus, aukštos kvalifikacijos geležinkelio transporto ir verslo paslaugų specialistus. Beje, VGTVPM laukiami moksleiviai iš visos Lietuvos. Mokykla turi savo 100 vietų bendrabutį. Kas mėnesį jo gyventojai susimoka vos po 13 litų už nuomą.

Straipsnio autorius:

lrytas.lt 2013-04-27 14:35, Vilnius.

Prieiga per internetą.

http://www.lrytas.lt/sroves/zaidziame-klases/merginos-svajone-valdyti-lokomotyva.htm [žiūrėta 2013 - 05 - 20].