Kineziterapijos studijų programos dėstytojas studentams demonstruoja tai, ką jau yra patikrinęs praktiškai.
 
Šiaulių valstybinės kolegijos (ŠVK) Reabilitacijos katedros lektorius Justinas Bubelis ne tik dėsto studentams, bet yra ir aktyviai dirbantis kineziterapeutas, todėl drąsiai teigia, kad šios abi veiklos viena kitą paremia bei papildo. Kitaip tariant, kineziterapijos specialistas be teorinių žinių ir dėstytojas be praktinio darbo patirties tiesiog neįsivaizduojami.

Darbas džiugina

Pats Justinas visas praktines žinias stengiasi pagrįsti mokslu, jei nepavyksta, ieško daugiau informacijos mokslinėje literatūroje. Darbas aukštojoje mokykloje verčia domėtis mokslo pasiekimais, tai pritaikyti praktiškai ir tik tada demonstruoti studentams. Tai natūrali paskata tobulėti ir judėti pirmyn. Dar daugiau – Justinui tikrai pasisekė, nes darbas jį džiugina, tam tikra prasme įeina į laisvalaikį. Tarp žvejybos, sporto, maisto gaminimo laisvalaikiu dėstytojas ir kineziterapeutas randa laiko teigiamų emocijų teikiančiai mokslinės literatūros analizei.

Kolegijoje jis dėstytojauja jau šeštus metus. Justino nuomone, studentai iš esmės  nesikeičia, jų, kaip visada, yra visokių. Vieni studentai jau nuo pirmo kurso dega motyvacija, kiti yra apatiški, mažai kuo domisi, dar vieną studentų tipą dėstytojas vadina „klaidingais“: tokie žmonės iš pradžių į studijas žiūri atsainiai, o paskui tarsi prabunda, žiniomis, įgūdžiais ir susidomėjimu pateikia netikėtumą ne tik kitiems, bet ir patys sau.

Išnaudoti galimybes

Aišku, ŠVK dėstytojas pastebi, kad studentai kartais ir neįvertina, neišnaudoja visų galimybių. Justinas prisimena, kad studijų metais jis ir pats taip yra pasielgęs. Paklaustas, koks studentas būtų, jei šiek tiek atsuktų laiką atgal, dėstytojas svarsto, kad tikriausiai labiau girdėtų dėstytojus ir visą akademinę visuomenę, stengtųsi paimti viską, ką suteikia aukštoji mokykla, pavyzdžiui, pasinaudotų mainų programos „Erasmus+“ galimybėmis.

Justinas dėsto kelis dalykus, paties mėgstamiausio dalyko išskirti negalėtų – visi mieli vienodai. Juk paskaitos reikalingos ne tik studentams, bet padeda tobulėti ir pačiam dėstytojui. Žinoma, lengviau dėstyti praktinius dalykus, nes tokiuose užsiėmimuose labai praverčia patirtis, kaupiama kasdien dirbant keliose įstaigose ir stebint įvairiausius klinikinius atvejus. Praktikos ir teorijos derinys Justinui padeda siekti jo tikslo – rengti kiek įmanoma geresnius specialistus ir būsimus kolegas.

Toks atsidavimas darbui šiemet buvo įvertintas ir apibendrinant 2020–2021 studijų metų rezultatus. Už gebėjimą puikiai derinti skirtingas veiklas, Kolegijos reprezentavimą viešojoje erdvėje Justinui Bubeliui renginyje „S.V.A.K.O. apdovanojimai 2021: metų ryškiausieji!“ įteikta METŲ ŽVAIGŽDĖS nominacija.

Pozityvumas užkrečia
 
Dėstytojas Justinas apie Šiaulių valstybinės kolegijos studentus atsiliepia teigiamai. Studentai į pozityvumą taip pat atsako tuo pačiu. Pasak Justino, tipiški Kolegijos studentai yra stiprūs, konkretūs žmonės, žinantys, ko nori, ir todėl pasirinkę visomis prasmėmis labai praktišką aukštojo mokslo įstaigą, teigiantys, kad pirmenybę teikia praktiniams užsiėmimams.

Toks pozityvumas nuo Justino Bubelio neatsiejamas ir visose veiklos srityse. Jis teigia, kad, pradėjęs dirbti Kolegijoje, iškart buvo puikiai priimtas, nuolat jaučia palaikymą ir optimistinį kolegų požiūrį. Malonu, kad administracija visada atkreipia dėmesį ir paskatina geru žodžiu už reikšmingus darbus. Pats Justinas nelaiko savęs išskirtinai pozityviu, jo nuomone, bendra nuotaika labiausiai priklauso nuo aplinkos.

„Aplinka ŠVK tikrai super!“, – apibendrina dėstytojas.

Domina studijos Šiaulių valstybinėje kolegijoje? Susisiekime! Stojančiuosius konsultuojame telefonu 8 615 97 114, el. paštu priemimas@svako.lt.