Bendrasis priėmimas tęsiasi – pateikti prašymą studijuoti galima iki rugpjūčio 5 dienos, t. y. tol, kol baigsis pagrindinis priėmimo etapas.

Kaip skelbia lamabpo.lt, visą mėnesį (nuo birželio 1 d.) trunkančiame bendrajame priėmime į universitetus ir kolegijas Bendrojo priėmimo informacinėje sistemoje užsiregistravo 16,5 tūkst. stojančiųjų. Iš jų per 10 tūkst. asmenų jau užpildė pagrindinio priėmimo pirmojo etapo prašymus ir pareiškė daugiau nei 37,7 tūkst. pageidavimų.

Šiaulių valstybinė kolegija stojantiesiems šiemet siūlo 20 studijų programų 5 studijų krypčių grupėse: informatikos, inžinerijos, sveikatos, socialinių mokslų bei verslo ir viešosios vadybos.

Lamabpo.lt duomenimis, daugumą prašymų studijuoti pateikė ankstesniais metais mokyklas baigę asmenys. Tik maždaug trečdalį iš norinčių studijuoti sudaro 2021-ųjų abiturientai. Bendrojo priėmimo prašymus teikti ir koreguoti dar galima iki rugpjūčio 5 d. 12 valandos.

Šiuo metu stojantieji į aukštąsias mokyklas savo prašymuose aukščiausiu pageidavimu dažniausiai nurodo sveikatos mokslų, verslo ir viešosios vadybos, socialinių mokslų, menų, inžinerijos mokslų studijų krypčių grupių programas.

Kadangi siunčiamas tik vienas kvietimas studijuoti, atkreipiamas dėmesys, kad labai svarbu prašymą užpildyti pagal reikalavimus. Pirmuoju pageidavimu stojantysis turėtų nurodyti tą studijų programą (su pasirinktu finansavimo šaltiniu), kuri jį domina labiausiai. Toliau atitinkamai pagal svarbą galima išrikiuoti kitus pageidavimus. Pagrindinio priėmimo metu jų į savo prašymą galima įtraukti ne daugiau kaip 9.

Apie pagrindinio priėmimo rezultatus stojantieji bus informuoti rugpjūčio 9 d. tiek informacinėje sistemoje, tiek elektroniniu paštu. Studijų sutartis įstojusieji galės sudaryti arba elektroniniu būdu (nuo rugpjūčio 9 d. 15 val.), arba atvykę į aukštąją mokyklą (nuo rugpjūčio 10 d. 8 val.) iki rugpjūčio 12 d. 15 valandos.

Rugpjūčio 13–16 dienomis vyks papildomas priėmimas. Kvietimai studijuoti bus paskelbti rugpjūčio 20 d. iki 12 val.

Šiaulių valstybinė kolegija primena, kad stojantiesiems taip pat organizuojamas tiesioginis priėmimas į valstybės nefinansuojamas studijų vietas.

Turintys žemesnį negu 4,3 konkursinį balą stojantieji gali būti priimti į pasirinktą studijų programą ne studento, o klausytojo statusu.

Stojančiuosius konsultuojame telefonu 8 615 97 114, el. paštu priemimas@svako.lt arba Kolegijos centriniuose rūmuose (Aušros al. 40, Šiauliai). Dėl konsultacijų Kolegijoje kviečiame iš anksto susiderinti nurodytais kontaktais.