Studentė Agnė Grišiūtė savanoriaudama jaučiasi realizuojanti save.

Šiaulių valstybinėje kolegijoje Socialinį darbą studijuojanti Agnė yra viena iš aktyviai savanoriaujančių šios aukštosios mokyklos studenčių. Jos kelias į savanorystę prasidėjo jau mokykloje – teko prisidėti prie nedidelių gerumo akcijų, savanoriauti „Maisto banke“.

Socialinio darbo studijos – netikėtos ir kartu dėsningos

Agnė Grišiūtė sako, kad Socialinio darbo programą ji pasirinko visai netikėtai: tiesiog sužavėjo pokalbis su viena drauge, kuri jau buvo tos pačios programos studentė. Be to, Agnės pasirinkimą paskatino ir mokytojai, kurie, ne vienus metus ją pažinodami, nusprendė, kad tokia programa merginai būtų tinkamiausia. Taip tiesiog tarsi nebeliko jokių klaustukų ar svarstymų.

Matyt, visiškai natūraliai nuo pirmo kurso pradžios, gavusi pasiūlymą iš dėstytojos, Agnė pradėjo savanoriauti. Ji norėjo ir papildomos veiklos, ir galimybės pagelbėti, būti naudinga.

Visi savanoriaujant nuveikiami darbai leidžia šį tikslą įgyvendinti: Agnė padeda vaikų dienos centro vaikams atlikti namų darbus, kartu žaidžia stalo žaidimus. Retkarčiais tenka pagelbėti pasirengti kokiai nors nedidelei šventei, pavyzdžiui, vaikų gimtadieniams.

Savanorystė padeda augti

Savanoriaujant daug dalykų tenka daryti pirmą kartą. Tai priverčia keistis, išlipti iš vadinamosios komforto zonos.
Agnė džiaugiasi, kad bendravimas su įstaigos darbuotojais padeda geriau pažinti būsimą specialybę, pamatyti viską ne studento, o darbuotojo akimis, įvertinti problemines šeimų situacijas ir bandyti ieškoti sprendimų.

Be to, malonu yra jausti, kad tavo veikla padeda tiems, kuriems pagalbos reikia. Dar daugiau davė galimybė ne tik savanoriauti, bet ir dirbti globos įstaigoje, turėti daugiau pareigų ir atsakomybių.

Domina studijos Šiaulių valstybinėje kolegijoje?

Stojančiuosius konsultuojame telefonu  8 615 97 114, el. paštu priemimas@svako.lt arba Kolegijos centriniuose rūmuose (Aušros al. 40, Šiauliai).

Susisiekime!