Pirmieji bendrojo priėmimo rezultatai Šiaulių valstybinėje kolegijoje (ŠVK) džiuginantys, turint omenyje įtemptą situaciją dėl pandemijos ir itin sudėtingus metus moksleiviams – šių metų abiturientams.

Iš viso į ŠVK šiame bendrojo priėmimo etape pakviesti 269 pirmakursiai, iš jų 177 – į valstybės finansuojamas vietas, 92 – į valstybės nefinansuojamas vietas. Praėjusiais metais skaičiai buvo nežymiai didesni, o šių metų bendrojo priėmimo rezultatai Šiaulių valstybinėje kolegijoje atitinka tas tendencijas, su kuriomis susiduria kone visos Lietuvos aukštosios mokyklos. Bendrojo priėmimo rezultatus papildo per 60 asmenų, jau sudariusių studijų sutartis su ŠVK tiesioginiame priėmime. Šiųmetinis priėmimo pirmasis etapas rodo, kad kolegija yra patraukli stojantiesiems, tenkina abiturientų lūkesčius, siūlydama šiuolaikiškas, į praktinę veiklą orientuotas studijas.

Didžiausio stojančiųjų susidomėjimo sulaukė sveikatos ir socialiniai mokslai. Bendrajame priėmime populiariausios ir daugiausia kvietimų studijuoti sulaukusios ŠVK studijų programos yra šios: Socialinis darbas, Bendrosios praktikos slauga, Informacijos valdymas, Kineziterapija, Kosmetologija. Panašus stojančiųjų pasirinkimas stebimas jau ne vienerius metus.

Džiugu, kad kolegija išlaiko ir stiprų technologijos mokslų profilį – stojantieji taip pat gan aktyviai rinkosi Automobilių techninį eksploatavimą, Autotransporto elektroniką, Gamybos inžineriją, Multimedijos technologijas, Programų sistemas, Statybą. Beveik visose informatikos ir inžinerijos mokslų studijų krypčių grupių studijų programose valstybės finansuojamų vietų studentams bus skiriama kasmėnesinė 200 Eur stipendija visam studijų laikotarpiui.

Nepaisant didelės paklausos darbo rinkoje, LR Ekonomikos ir inovacijų ministerijos skiriamų tikslinių skatinamųjų stipendijų, didelio stojančiųjų susidomėjimo sulaukė ne visos regionui taip reikalingus specialistus rengiančios programos.

Stojantiesiems sėkmingai dalyvauti bendrojo priėmimo konkurse trukdė šios dažniausios priežastys: nelaikytas matematikos egzaminas, nelaikytas lietuvių kalbos valstybinis egzaminas (dėl to į valstybės finansuojamas vietas negali pretenduoti 2019–2021 metų abiturientai), per mažas konkursinis balas.

Stojantiesiems primename, kad bendrojo priėmimo papildomo etapo prašymų teikimas vyks rugpjūčio 13–16 dienomis. Jo metu www.lamabpo.lt sistemoje gali būti teikiamas naujas prašymas arba atnaujintas pagrindinio etapo prašymas. Galima pretenduoti į likusias laisvas po pagrindinio etapo studijų vietas – valstybės finansuojamas ir valstybės nefinansuojamas.

Tęsiamas ir tiesioginis (į valstybės nefinansuojamas studijų vietas) ŠVK priėmimas į visas studijų programas. Stojantieji kviečiami konsultuotis ir pasirinkti studijas Šiauliuose. Konsultuojame el. paštu priemimas@svako.lt, telefonais (8 41)  52 50 51, 8 615 97 114.