Sulaukta svečių iš Ispanijos, Turkijos, Lenkijos, Latvijos, Čekijos Respublikos, Vengrijos, Albanijos, Kosovo ir net Dominikos Respublikos!

Ši Tarptautinė savaitė – jau šeštoji. „Kada, jei ne dabar?“ – mintis  įprasminti renginį tokiu klausimu kilo dažnai girdint svarstymų, abejonių pasiryžti, leistis į įdomias gyvenimo patirtis ir nuotykius pasinaudojant mainų programa „Erasmus+“. Šiaulių valstybinės kolegijos Tarptautinių ryšių skyriaus specialistės net neabejoja – geriausias metas tokiam sprendimui yra DABAR.

Šiaulių valstybinės kolegijos komanda kolegoms iš užsienio šalių parengė turiningą kultūrinę, pažintinę programą, su svečiais dalintasi gerąja patirtimi, organizuotos neformalios dirbtuvės.

Pirmoji savaitės diena buvo skirta pažintims: svečiai supažindinti su kolegija, užmezgė kontaktus vieni su kitais. Tarptautinių ryšių skyriaus darbuotojos papasakojo apie kolegijoje vykdomus programus „Erasmus+“ mainus ir tuos iššūkius, su kuriais teko susidurti per paskutinius dvejus metus. Svečiai taip pat pasidalijo patirtimi, kaip jų institucijos tvarkėsi su „Erasmus+“ veiklų įgyvendinimu pandeminiu laikotarpiu.

Antrąją savaitės dieną vyko oficialus Tarptautinės savaitės atidarymas. Renginio metu sveikinimo žodį tarė Šiaulių valstybinės kolegijos direktorė dr. Lina Tamutienė – aukštosios mokyklos vadovė džiaugėsi gausiu būriu svečių, dėkojo visiems už bendradarbiavimą, norą ir galimybes dalytis gerosiomis patirtimis. Pirmojoje renginio dalyje kolegijos dėstytojai Alma Prėskienienė ir dr. Donatas Dervinis papasakojo apie savo „Erasmus+“ mobilumų patirtis.

Apie Čekijoje praleistus du semestrus studijuojant pagal mainų programą „Erasmus+“ pasakojo Gamybos ir logistikos vadybos trečio kurso studentas Andrius Steponavičius.  Studijų mūsų aukštojoje mokykloje ir Lietuvoje leidžiamo laiko įspūdžius pristatė iš Turkijos atvykę studentai Hakan Topal ir Omer Faruk Bilik. Antrojoje renginio dalyje užsienio svečiai pasakojo apie savo institucijas. Po oficialaus renginio atidarymo buvo suorganizuota pažintinė ekskursija po lankomiausius objektus Šiauliuose. Vakaras buvo užbaigtas vakariene restorane „Žemaitis“.  

Trečiąją savaitės dieną vyko dėstytojų iš Madride veikiančio Karaliaus Chuano Carloso universiteto atviros paskaitos taikomųjų tyrimų metodologijos tema. Paskaitos buvo skirtos tiek į kolegiją atvykusiems svečiams, tiek kolegijos dėstytojams. Po paskaitų svečiams parodyti abu Šiaulių valstybinės kolegijos fakultetai, mokymo bazės, laboratorijos, susipažinta su vykdomomis studijų programomis. Dieną užbaigė dirbtuvės: vienos jų skirtos svečiams (tema „Why should I do Erasmus+?”), kitos – atvykusiems „Erasmus+“ studentams (tema „Erasmus+ and Me“). Dėstytojams dirbtuves vedė dr. Rasa Pocevičienė, studentams – Laima Milkintaitė.
 
Ketvirtąją savaitės renginių dieną svečiai buvo kviečiami į Šiaulių valstybinėje kolegijoje vykusią tarptautinę mokslinę konferenciją „Aukštasis mokslas – sumanaus regiono darniam vystymuisi“. Dieną vainikavo kelionė į Kryžių kalną.

Paskutinę savaitės dieną vyko individualūs susitikimai su svečiais, išlydint juos įteikti sertifikatai.

Tarptautinė savaitė 2022 baigėsi, o Šiaulių valstybinės kolegijos Tarptautinių ryšių skyrius jau svarsto kitų metų renginių idėjas.