Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos (LKDK) sporto komiteto organizuotose žaidynėse studentai rungėsi krepšinio, tinklinio, futbolo, stalo teniso, lengvosios atletikos ir svarsčių kilnojimo varžybose.

Susumavus visų sporto šakų rezultatus, Šiaulių valstybinė kolegija merginų grupėje pelnė II vietą, tik vienu tašku atsiliko nuo I vietą iškovojusios Kauno kolegijos. Susumavus visų sporto šakų rezultatus vaikinų grupėje, Šiaulių valstybinės kolegijos atstovai rikiuojasi III vietoje.

Kolegijos sportininkus apdovanojimų link veda Šiaulių valstybinės kolegijos sporto veiklos organizatorius Vytautas Padgureckas.

Dalyvaudami varžybose studentai ne tik garsina savo aukštosios mokyklos vardą, tačiau ir turiningai praleidžia laiką, susipažįsta su kitų įstaigų studentais, sutinka bendraminčių. Ilgainiui kai kurie tampa ir neišskiriamais draugais.

Šiemet, kaip niekada anksčiau, Šiaulių valstybinėje kolegijoje studijuoja daug sportiškų, aktyvių ir draugiškų „Erasmus+“ studentų. Jie aktyviai leidžia laisvalaikį, labai noriai sportuoja.

Varžybas kolegijoje ir ne tik organizuoja sportinės veiklos organizatorius Vytautas Padgureckas. Praėjusių metų pabaigoje jis kartu su ŠVK viešųjų ryšių specialiste Urte Drąsutyte inicijavo mėnesį trukusį sveikatingumo iššūkį, kurio dalyviams buvo pasiūlytas subalansuotos mitybos planas, fizinių pratimų kompleksas, asmeninės konsultacijos sveikos gyvensenos klausimais.

Anot Vytauto, dirbant su studentais metai lekia labai greitai. Dėstytojas paskaičiavo, kad kolegijoje lektoriumi jis dirba jau 12 metų, lygiai tiek pat yra ir sportinės veiklos organizatorius.

Anot V. Padgurecko, studentų mėgstamiausia sporto šaka – krepšinis:

„Turbūt nieko nuostabaus, juk krepšinis lyg antra religija Lietuvoje. Taip pat dar galėčiau išskirti ir didelį susidomėjimą tinkliniu“.

Tai, kad esame tarp sportiškiausių Lietuvos aukštųjų mokyklų, neabejotinai yra ir Vytauto Padgurecko, kaip trenerio, nuopelnas ir didžiulis indėlis.

„Manau, kad toks įvertinimas yra malonus visai Šiaulių valstybinės kolegijos bendruomenei. Juk kolegijos vardas skamba tarp didžiausių Lietuvos kolegijų, o visi suprantame, kad konkuruoti su Vilniaus ir Kauno kolegijomis nėra lengva bet kurioje srityje“, – metų rezultatus apibendrina dėstytojas.

Vytauto nuomone, studentus aktyviai leisti laisvalaikį motyvuoja sportuoti sudarytos sąlygos: nauji sporto aikštynai, stadionas, moderniai įrengta sporto salė.

„Motyvacija yra ruoštis artėjančioms rungtynėms ir noras pasivaržyti su kitų kolegijų studentų komandomis, bet dažnai tos motyvacijos pritrūksta, nes yra daug dirbančių studentų, nėra taip lengva suderinti mokslus, darbą ir sportą“, – patirtimi dalijasi sporto veiklos organizatorius.

Vytautas išdavė, kad aktyviausi šiais metais – Kineziterapijos studijų programos studentai. Pasiteiravus, azartiškesni vaikinai ar merginos, dėstytojas atskleidė, kad vis dėlto merginoms sunkiau, jos nelabai moka pralaimėti.

Sportinės veiklos organizatorių Vytautą aukštosios mokyklos bendruomenė nuolat mato besišypsantį ir geros nuotaikos. Vytautas Padgureckas – studentų mylimas dėstytojas.


 
„Smagu tai girdėti. Manau, kad daugiausia lemia charakterio savybės ir tėvų įdiegti gyvenimo principai – paprastumas ir žmogiškumas yra svarbiausia. Visada stengiuosi su žmonėmis bendrauti nuoširdžiai, perduoti gerą nuotaiką, gal dėl to ir su studentais pavyksta rasti bendrą kalbą“, – sako sporto veiklos organizatorius, pasiteiravus nuomonės apie tai, kas, jo manymu, lemia tokį santykį.

Daugiau Šiaulių valstybinės kolegijos naujienų – www.svako.lt.