Šiaulių valstybinės kolegijos alumnė Greta šiuo metu dirba grožio ir sveikatos klinikoje Šiauliuose, specializuojasi veido odos priežiūros ir masažų srityje.

Kosmetologė Greta Petraitytė profesinį kelią rinkosi nuosekliai ir motyvuotai.

Studijų pasirinkimas – be abejonių

Kad dirbs darbą, susijusį su pagalba žmogui, Greta Petraitytė žinojo dar mokykloje. Mėgstamiausios buvo biologijos pamokos, mergina planavo rinktis biomedicinos krypties mokslus. Labiausiai ją sudomino Kosmetologijos studijų programa.

Kosmetologijos studijas Greta pasirinko todėl, kad norėjo daugiau žinių apie visą žmogaus organizmą ir, žinoma, didžiausią organą – odą. Šios žinios yra neatsiejama dalis norint diagnozuoti odos problemas, nuo kurių kenčia vis daugiau žmonių.

Kodėl Šiaulių valstybinė kolegija? Gretai aukštosios mokyklos studijų sąlygos ir studijų kokybė pasirodė geri, todėl ji ir tapo Šiaulių valstybinės kolegijos studente. Studijuojant kosmetologiją buvo galima rinktis papildomus mokymus ir įgyti dar vieną išsilavinimą – masažuotojo profesinę kvalifikaciją. Greta nepraleido šios galimybės tobulėti, be aukštojo išsilavinimo, turi ir dar vieną profesinę kvalifikaciją.

Mokytis dėl savęs

Taip motyvuotai pasirinkus aukštąją mokyklą ir studijų programą, visai logiška yra tai, kad Gretai studijos neprailgo. Mokslus ji baigė aukščiausiais balais ir gavo diplomą su pagyrimu. Kolegijos alumnė pabrėžia, kad visada studijavo ne dėl pažymio, o dėl savęs, norėjo tapti puikia kosmetologijos srities specialiste.

Greta pagal specialybę pradėjo dirbti dar trečiųjų studijų metų pradžioje, sėkmingai dirba ir iki šiol. Darbe ji konsultuoja klientus, atlieka įvairias veido priežiūros procedūras, kurios priklauso nuo kiekvieno žmogaus odos poreikių.

Masažuotojo profesinė kvalifikacija suteikia galimybę klientams siūlyti ir veido masažus. Jau po studijų kosmetologė tapo japoniško terapinio veido masažo (kobido) meistre. Masažas Gretai yra kaip savotiška meditacija, kuri padeda pailsėti psichologiškai net ir darbo metu.

Motyvuoja galimybė padėti

Dirbdama Greta bendrauja su daugybe žmonių, kurie ateina ieškodami pagalbos veido ar kūno odai. Vienos odos būklės sudėtingesnės, kitos lengvesnės, tačiau galimybė padėti žmonėms pašalinti odos trūkumus, išspręsti problemas motyvuoja dirbti ir tobulėti profesinėje srityje.

Kolegijos alumnė gali patarti ir tiems, kurie galvoja apie kosmetologijos studijas, bet dar dvejoja. Greta pabrėžia, kad kosmetologas privalo nesustoti mokytis ir po studijų. Į kosmetologą kreipiasi įvairiausių odos problemų turintys žmonės, todėl specialistui privalu žinias nuolatos atnaujinti, įgūdžius tobulinti.

Jei žmogus nusiteikęs nesustoti ieškoti srities naujovių viso profesinio kelio metu, jam patinka biomedicinos krypties mokslai, domina odos anatomija ir fiziologija, priežiūra, patinka bendrauti, visai gali būti, kad kosmetologijos studijos yra tikrai jam.

Daugiau Šiaulių valstybinės kolegijos naujienų – www.svako.lt.