Šiaulių valstybinę kolegiją birželį planuojančiai baigti Eglei Butkienei kineziterapijos studijos – ne pirmosios mūsų aukštojoje mokykloje. Čia ji studijavo verslo ekonomiką, o apie posūkį į kineziterapiją svajojo jau kurį laiką, kol 2019 metais išdrįso vėl tapti studente.

Rinktis būtent Šiaulių valstybinę kolegiją paskatino ir tai, kad nebesinorėjo palikti namais tapusių Šiaulių, kuriuose ji daugiau kaip 10 metų gyvena persikėlusi iš Vilniaus.

Lūkesčius pakoregavo ir pateisino tikrovė

Kineziterapiją Eglė rinkosi dėl aktyvaus gyvenimo būdo – jai sunku save įsivaizduoti sėdinčią biure, moteris turėjo viziją po studijų dirbti sporto klube.

Niekas nesitikėjo, kad daugiau nei pusę studijų laiko teks dirbti nuotoliniu būdu. Eglė labai pagarbiai atsiliepia apie su nuotolinio darbo iššūkiais susidūrusius dėstytojus:

„Manau, didžiausias iššūkis buvo dėstytojams. Kaip išaiškinti per kompiuterio ekraną, kas yra raumenų jėgos testavimas, masažas, kineziologinis pleistras? Nuotolinės studijos ir parodė dėstytojų profesionalumą, atsidavimą dėstymui, nes viskas buvo išaiškinta 100 proc.

Kai kurie dėstytojai į mokymo procesą įtraukė net savo šeimos narius, kad tik mums būtų aiškiai praktiškai parodyta,“ – nelengvą studentams ir dėstytojams laikotarpį prisimena būsimoji absolventė.

Eglė Butkienė yra lengvaatletė, todėl paskaitas jai reikėjo derinti su treniruotėmis.

„Pirmo kurso pirmą pusmetį iki dabar pamenu labai gerai. Šiek tiek panikos ir streso būta, nes paskaitų buvo daug. Be to, reikėjo surasti laiko ir treniruotėms. Viską suderinti pavyko. Taip pat labai smagu, kad dėl sporto galėjau prisijungti prie Šiaulių valstybinės kolegijos lengvosios atletikos komandos“, – patirtimi dalijasi sportininkė, vėliau gebėjusi taip produktyviai išnaudoti laiką, kad jo užteko studijoms (studentės pasiekimai vertinami puikiai!), treniruotėms ir savanorystei COVID-19 ligos reanimacijoje.

Eglė visiškai sutinka su vienos dėstytojos žodžiais, kad sunkiau yra pirmame kurse. Kuo toliau, tuo bus lengviau. Svarbu pačioje studijų pradžioje netingėti, kad ir 3 kurse viskas būtų aišku.

Įsibėgėjus sunku sustoti

Šiuo metu didžiąją dalį savo laiko Eglė atiduoda baigiamojo darbo rengimui. Baigiamąją praktiką ji atlieka Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centre.

Studentė jau 2021 metų gruodį gavo pasiūlymą dirbti su Lietuvos merginų U14 krepšinio rinktine, vėliau ir su Regionų krepšinio lygos vyrų komanda. Kitaip tariant, jos ateitis bet kuriuo atveju siejama su kineziterapija, gal todėl naujausias pašnekovės planas – sporto kineziterapijos magistro studijos.

Svarbiausia kineziterapeuto savybe Eglė vadina norą padėti žmonėms – nesvarbu, ar profesionaliems sportininkams, ar senukams senelių namuose. Specialistas pats gali nuspręsti, kur jam mieliausia dirbti. Kineziterapiją, pasak studentės, turi rinktis aktyvus žmogus, nes darbe visada teks judėti. Toks yra ir Eglės gyvenimo būdas.

Daugiau kolegijos naujienų – www.svako.lt.