Viena naujausių iniciatyvų, kuria siekiama pritraukti daugiau IT ir inžinerijos srities studentų į Šiaulių aukštąsias mokyklas – telekomunikacijų bendrovės „Telia“ įsteigtos stipendijos.

Skaičiuojama, kad per trejus metus Šiaulių ir aplinkiniuose regionuose trūks daugiau nei 4 tūkst. IT ir inžinerijos srities specialistų.

Kylant nerimui dėl ateities darbo rinkos potencialo, jau ne vienerius metu su Vilniaus universiteto Šiaulių akademija (VUŠA) ir Šiaulių valstybine kolegija bendradarbiaujanti „Telia“ šiemet skiria 5 tūkst. eurų sumą IT ir inžinerinių specialybių studentų stipendijoms. Bendrovės įsteigtas vienkartines stipendijas šiais metais gaus mažiausiai 25 studentai.

„Šiaulių mieste ir regione yra tikrai nemažai neišnaudoto potencialo IT specialistų rengimo srityje. Čia esama tiek stiprių specialistus paruošti galinčių aukštųjų mokyklų, tiek darbdavių, norinčių juos įdarbinti ir savo verslus plėsti“, – sako „Telia“ Stambių klientų skyriaus vadovas Vytis Lembutis.

Jo teigimu, yra pasigendama tik didesnio regiono jaunimo susidomėjimo šia sritimi. Didele dalimi tokį abejingumą lemia tam tikri, su IT ar inžinerinėmis specialybėmis, susiję stereotipai – kad mokytis šios srities yra neįdomu ar, kad tai daryti labai sunku. Tačiau, pasak V. Lembučio, šie stereotipai nėra teisingi.

„Džiugu, kad verslo, ugdymo ir aukštojo mokslo įstaigų sinergijos dėka vis geriau pavyksta šiuos stereotipus laužyti, o perspektyvos, kurias suteikia IT ir inžinerinė kryptis, vis daugiau jaunų žmonių skatina atsigręžti į šią sritį. Labai svarbiomis tampa ir greitą efektą duoda papildomos motyvacinės priemonės, tokios kaip tikslinės stipendijos“, – pastebi V. Lembutis.

„Telia“ atstovas V. Lembutis pastebi, kad Šiauliuose yra įsikūręs vienas didžiausių bendrovės padalinių Lietuvoje ir sutelktos išskirtinės IT aptarnavimo funkcijos, todėl čia nuolat jaučiamas šios srities kompetencijų poreikis.

„Manau, kad papildomos motyvacinės priemonės padės Šiauliuose išugdyti daugiau paklausių specialistų ir taip prisidės prie geresnės darbo rinkos situacijos bei aktyvesnės regionų plėtros. Šiandien stipri IT ir inžinerinių kompetencijų bazė yra viena pagrindinių efektyviai augančio verslo sąlygų“, – sako V. Lembutis.

Anot pašnekovo, „Telia“ prie tokios bazės sukūrimo prisideda ne tik steigdama stipendijas, bet ir dalindamasi su regionų aukštosiomis mokyklomis savo ekspertinėmis žiniomis, dalyvaudama IT ir inžinerinių specialybių studijų programų vertinime ir studentų baigiamųjų darbų gynimuose, siūlydama studentams praktikos galimybes, įsitraukdama į akademinių bendruomenių vykdomus projektus.

Parengta pagal BNS informaciją