Į studijas atvedė mėgstama veikla

Paklausta, kaip pasirinko Kineziterapijos studijas, Vytautė atvirauja: 

„Paauglystėje labai aktyviai užsiėmiau sportu – irklavau, ne kartą teko savo amžiaus grupėje atstovauti Lietuvai tarptautinėse varžybose. Sportas yra susijęs su judesiu ir žmogaus kūnu, jo veikimu, lygiai taip pat ir kineziterapija. Natūraliai taip išėjo, kad norėjau tęsti ir toliau gilintis į žmogaus kūno veikimo mechanizmą, tik jau šiek tiek kitu aspektu.“

Vytautė savo pasirinkimu dėl kineziterapijos nė kiek neabejojo, reikėjo tik išsirinkti miestą, kuriame mokysis. Pašnekovė papasakojo, kad 12-oje klasėje jos pažymiai nebuvo patys geriausi. 

„Pirmą pusmetį Šiaulių valstybinėje kolegijoje buvau klausytoja. Šiuo metu jau esu studentė. Pirmas variantas, kalbant apie studijų pasirinkimus, buvo Vilnius – ten tuo metu ir gyvenau. Šiauliai buvo variantas B. Čia mano gimtasis miestas, tėvai šalia, visada gali padėti“, – sako Vytautė. 

 

Džiaugiasi praktikų įvairove

Kalbėdama apie studijas, Vytautė akcentuoja, kad jai itin svarbu kompetentingi specialybės dėstytojai, kurie negaili informacijos ir visada atsako į pačius įvairiausius klausimus, suteikia galimybę iš arčiau pažvelgti į kineziterapeuto darbą. 

„Taip pat smagu, kad turime tikrai daug praktinių valandų. Tai padeda greičiau įgyti supratimą apie darbą ir jo subtilybes. Studijų metu turėjome stebimąją praktiką, kurią atlikau Sporto gimnazijoje, ir fizioterapijos praktiką, kurią atlikau reabilitacijos centre PUŠYNAS“, – patirtimis dalijasi studentė.

Nors Vytautė mokosi valstybės nefinansuojamoje vietoje (moka už mokslą), tačiau studentė yra motyvuota, stengiasi išlaikyti neblogus studijų rezultatus. Bet taip pat, anot Vytautės, ir kiti grupiokai nesnaudžia (juokiasi). 

V. Urbonaitė yra „Erasmus+“ studentų mentorė, ateinančiais studijų metais planuoja pasinaudoti mainų programos teikiamomis galimybėmis išvykti svetur ir įgyti tarptautinės patirties. 

Kineziterapija – plati sritis

Pasiteiravus, kaip savo darbą įsivaizduoja ateityje, Vytautė prisipažįsta konkretaus atsakymo šiuo metu neturinti. 

Kineziterapija yra be galo plati, negali žinoti, į kurią specializaciją norėsiu. Šiuo metu tikslaus plano neturiu, tiesiog plaukiu pasroviui.“

Vytautės nuomone, Kineziterapijos studijos tiktų visiems, kurie yra nors kartą pagalvoję apie šią specialybę. 

„Kineziterapija – plati sritis, jei apie ją pagalvojai, manau, ji gali tave sudominti.“ 

 

Klientų ratas jau plečiasi

Socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje galite rasti paskyrą UrboVy. Čia Vytautė Urbonaitė dalijasi naudingais sveikatos patarimais. 

„Tai mano veiklos puslapis, esu masažuotoja. Pagrindinė teikiama paslauga – mobilus masažas. Ateityje, manau, bus ir platesnis paslaugų spektras“, – trumpai darbo specifiką pristato būsimoji kineziterapijos specialistė.  

ŠVK – asmenybę auginančios patirtys!

Jau vyksta bendrasis priėmimas! Domina studijos Šiaulių valstybinėje kolegijoje? Susisiekime! Stojančiuosius kviečiame konsultuotis telefonu 8 615 97 114 arba el. paštu priemimas@svako.lt.

Bendrojo priėmimo pagrindinio etapo prašymų teikimas LAMA BPO informacinėje sistemoje vyks iki liepos 25 d. 12 val.