Dabar jis jau Kolegijos alumnas, praėjusią savaitę Aurelijui Laurynui įteiktas profesinio bakalauro diplomas. Pašnekovas įsitikinęs, kad mažesniame mieste didesnė galimybė pasiekti asmeninių perspektyvų.

Sėkmingai tapo aukštosios mokyklos dalimi

Nuo pirmos dienos Aurelijus Laurynas puikiai įsiliejo į Šiaulių valstybinės kolegijos bendruomenę, ne vienas darbuotojas ar studentas iškart pastebėjo ir įsiminė aktyvų studentą. 

Šiauliai – jo gimtasis miestas, čia draugai, pažįstami, todėl didesnių svarstymų kur studijuoti nebuvo. Aurelijus Laurynas yra geriausias pavyzdys, kad studijuoti gali būti naudinga, perspektyvu ir įdomu visur, tačiau labai svarbus ir asmeninis studento nusiteikimas, noras siekti daugiau, platesnis matymas.

Aurelijus Laurynas Žižys studijavo Automobilių techninį eksploatavimą

Jo aktyvumas, socialinis įsitraukimas ir puikūs studijų rezultatai neliko nepastebėti – studentui 2021–2022 studijų metais buvo skirta mecenato Alvydo Stulpino stipendija.

A. L. Žižys buvo grupės seniūnas, aktyvus Šiaulių valstybinės kolegijos Studentų atstovybės narys. Studentas buvo dažnai matomas įvairiuose kolegijos ir miesto renginiuose, juose ne tik dalyvavo, bet ir gera nuotaika dalijosi prie didžėjaus pulto, ne kartą jam patikėtas ir renginių vedėjo amplua. 

Aurelijus Laurynas – šiaulietis, baigęs Stasio Šalkauskio gimnaziją. Jau gimnazijoje jis buvo nenustygstantis ir nuolat pastebimas, daug idėjų ir aktyvaus moksleiviško gyvenimo patirčių  į aukštąją mokyklą atsinešė būtent iš savo mokyklos.

„Studijų metai labai greit pralėkė. Jaučiausi čia kaip žuvis vandenyje. Labai daug visko įvyko, liks daug smagių prisiminimų. Žinoma, labiausiai įsimins žmonės, kolektyvas“, – sako pašnekovas.  

Inžinerija domisi ne vienerius metus 

Aurelijus Laurynas dar prieš pasirinkdamas studijas kolegijoje ne vienerius metus domėjosi inžineriniais mokslais

Vos prieš keletą savaičių jis sėkmingai apsigynė baigiamąjį darbą „Automobilio BMW variklio demonstracinio stendo projektavimas“. 

Pasakodamas apie baigiamąjį darbą alumnas atskleidė, kad įdėti pastangų  tikrai reikėjo. Jo baigiamąjį darbą sudarė teorinė dalis ir stendas, kitaip tariant, šį darbą galima apibūdinti kaip demonstracinę priemonę mokymosi procesui. 

„Nėra lengva rengti baigiamąjį darbą. Nepasilikau paskutinei nakčiai, laiko planavimas labai svarbus. Ir, žinoma, reikia pasitikėti savimi ginantis bagiamuosius darbus.“ 

Baigiamojo darbo vadovas – Transporto inžinerijos katedros lektorius Ramūnas Ignatavičius. 

Kaip pasakoja Aurelijus Laurynas, Šiaulių valstybinės kolegijos dėstytojų paskaitos buvo įdomios ir neabejotinai vertingos. Profesinių žinių bene daugiausiai jis teigia gavęs iš minėto dėstytojo Ramūno (baigiamojo darbo vadovo) ir Tomo Kalinauskio. Pašnekovas išskyrė ir dėstytojos Zitos Sluckuvienės paskaitas: anot Lauryno, smagu matyti tokias veiklias dėstytojas, palaikančias inžinerijos mokslų kartelę. Įspūdį Aurelijui Laurynui paliko ir sociologijos paskaitos, kurias vedė Socialinio darbo katedros docentė dr. Lina Garšvė – pašnekovas akcentavo, kad tai įdomus mokslas,  o dar kai įdomiai pateikiama informacija… 

Pataria pasitikėti savo jėgomis 

Pasak alumno, jis iš studijų išsineša pasitikėjimą savimi inžinerijos srityje, platesnį matymą. 

„Suprasti, ką vairuoju, ir gebėti sutaupyti pinigų remontui – toks buvo mano pirminis tikslas (juokiasi), bet iš tiesų gavau daug daugiau“, – sako jis. 

Kam patartų rinktis Automobilių techninio eksploatavimo studijas? 

„Žmogui su loginiu mąstymu, mėgstančiam skaityti, besidominčiam automobiliais. Reikia gebėti žinias pritaikyti, didžiulio smalsumo, motyvacijos, būti užtikrintam.“

Apibendrinant Aurelijaus Lauryno Žižio patirtį Šiaulių valstybinėje kolegijoje galima sakyti, kad studentas aukštojoje mokykloje buvo aktyvus nuo pat pirmos iki paskutinės dienos, noriai įsitraukė į kolegijos gyvenimą ir stengėsi išnaudoti visas čia jam siūlomas ir suteiktas galimybes. Užkrečiantis pavyzdys!

Domina studijos Šiaulių valstybinėje kolegijoje?

Šiaulių valstybinė kolegija stojantiesiems šiemet siūlo 20 studijų programų sveikatos, socialinių, informatikos, inžinerijos mokslų bei verslo ir viešosios vadybos studijų krypčių grupėse.

Prašymai studijuoti teikiami LAMA BPO informacinėje sistemoje iki liepos 25 d. 12 val.

Stojančiuosius kviečiame konsultuotis telefonu 8 615 97 114 arba el. paštu priemimas@svako.lt.

ŠVK – asmenybę auginančios patirtys!

www.svako.lt