Draugiškas, optimistiškas, atviras, visuomet pasirengęs padėti ir jautrus – toks yra mūsų šiandienos pašnekovas. Su Žilvinu kalbėjome apie studijas ir veiklas Šiaulių valstybinėje kolegijoje… Ką jam duoda pasirinktas kelias? Kokiomis akimis jis mato pasaulį?

Tikslas – būti naudingam

Žilvinas įsitikinęs – nėra vyriškų ar moteriškų specialybių, todėl stereotipas, kad socialinio darbo srityje dažniausiai sukasi moterys, jam nesutrukdė pasirinkti Socialinio darbo studijų. Studentas šiuo klausimu turi savo nuomonę.

„Mano geriausias gebėjimas, kuriuo aš didžiuojuosi, yra tas, kad sprendžiu problemą čia ir dabar, neatidėdamas ir nebėgdamas nuo jos. Mane motyvuoja siekis būti naudingam visuomenei, noriu padėti asmenims, nerandantiems savęs šioje visuomenėje, jaučiuosi gerai, kai galiu būti reikalingas“, – sako Žilvinas.

Studijose siekia save įprasminti

Žilvinas save mato kaip choleriką ir sangviniką. Studentas mano, kad toks derinys yra labai geras, nes visą laiką būti vien choleriku ir neturėti jokių sangviniko bruožų, visada būti agresyviam ir įžeidžiam arba turėti tik sangviniko bruožų ir niekada nesugebėti paprieštarauti ir pasipriešinti nėra gerai.

„Save galiu apibūdinti kaip draugišką, šnekų, energingą, impulsyvų, optimistišką, aktyvų, atvirą, nuoširdų, jautrų, linksmą žmogų. Charakterio bruožai pradėjo formuotis nuo mažens, su  amžiumi jie keitėsi – nuo aplinkos, intelekto lygio, jausmų, pasaulėžiūros ir mano paties supratimo. Tai ir pastūmėjo mane pasirinkti Socialinio darbo studijas Šiaulių valstybinėje kolegijoje. Čia studijuodamas galiu save atskleisti, įprasminti ir įgyti naujų žinių iš srities profesionalų, dėstytojų, kurie ilgamete patirtimi dalijasi su mumis, nukreipia teisingo kelio kryptimi. Paskaitose gauname naujausios teorijos, papildytos praktikumais, kurie leidžia geriau išmokti ir lengviau perprasti dėstomą dalyką“, – patirtimi dalijasi Ž. Valuckis.

Aktyviai dalyvauja Studentų atstovybės veikloje

Įsilieti į Šiaulių valstybinės kolegijos bendruomenę Žilvinui nebuvo sudėtinga. Dabar jis – matomas kolegijos renginiuose, kuriuos kartais ir veda, aktyvus Studentų atstovybės narys. Kūrybiškas, ieškantis, nuolat turintis idėjų.

„Studentų atstovybėje pamačiau daug jaunų žmonių, generuojančių idėjas studentų labui. Taip pat kolegijoje susipažinau su aktyviais studentais, dėstytojais, kitais bendruomenės nariais, kurie užsiima aktyvia ir visuomenei naudinga veikla, domisi inovacijomis ir naujovėmis“, – mintimis dalijasi Žilvinas.

Šitaip, anot studento, žingsnis po žingsnio vyksta kūrybiniai procesai, organizuojami renginiai, įvairios veiklos. Žilvino nuomone, būtų smagu, kad kiekvienas bendruomenės narys savo aplinkoje būtų aktyvus.

„Gera ir smagu dirbti komandoje, kurioje veikia tikslo siekiantys žmonės“, – teigia Socialinio darbo studentas Žilvinas Valuckis.

Norėtum ir TU tapti Šiaulių valstybinės kolegijos dalimi? Kviečiame prisijungti! Stojančiuosius kviečiame konsultuotis telefonu 8 615 97 114 arba el. paštu priemimas@svako.lt.

ŠVK – asmenybę auginančios patirtys!

www.svako.lt