Viktorija sako visuomet apie save galvojanti kaip apie pasaulio gyventoją.

„Esu aplankiusi daug įvairių valstybių, gyvenusi 3 užsienio šalyse. Per gyvenimą teko kraustytis mažiausiai 25 kartus! Dėl tokio savo gyvenimo būdo esu smalsi ir atvira pasauliui, naujoms galimybėms ir žmonėms. Man patinka išbandyti save įvairiose situacijose, pažinti skirtingas profesijas ir užsiėmimus“. 

Paklausta, kaip pasirinko Statybos studijas Šiaulių valstybinėje kolegijoje, Viktorija sako, kad gyvenime nori ir svajoja nuolat kažką kurti. 

„Taip pat labai patiko studijų programoje aprašyti mokymosi dalykai. Užsiėmimų metu įgytą patirtį tikrai teks panaudoti profesinėje veikloje. Statybos sritis yra nuolat kintanti, auganti, skatinanti neatsilikti nuo naujovių ir prisitaikyti, nuolat keistis. Man toks gyvenimo ritmas nėra svetimas, todėl ir pasirinkau studijuoti šioje srityje“, – mintimis dalijasi V. Valaitytė.

Nors Viktorijos grupėje mokosi tik dvi merginos, tačiau jai patinka galvoti, kad nėra vyriškų ar moteriškų studijų programų: 

„Svarbiausias faktorius, renkantis studijas ir kryptį gyvenime, yra savęs pažinimas. Jeigu tiki idėja, kurią įgyvendindamas jautiesi gerai, o svarbiausia – visavertis – niekas tavęs nesustabdys. Tad labai svarbu parodyti, kad ir merginos gali studijuoti inžinerinius mokslus!“


 
Viktorija – aktyvi Studentų atstovybės narė, noriai įsitraukia į įvairias veiklas kolegijoje, ją domina ir tarptautiniai vandenys. Statybos studijų programos studentė Viktorija Valaitytė ėmėsi iniciatyvos organizuoti Europos universitetų aljanso NEOLAIA studentų tinklo veiklą ir ieškoti būdų, kaip studentų atstovus aktyviau įtraukti į planuojamas veiklas. NEOLAIA aljansą sudaro daugiau nei 150 000 studentų, didžioji aukštųjų mokyklų bendradarbiavimo naudos dalis tenka būtent jiems.

„Atstovavimas Studentų atstovybėje leidžia geriau įsilieti į aukštosios mokyklos aplinką, pajusti jos gyvenimo ritmą ir realizuoti savo idėjas. Dalyvaudama Studentų atstovybės veiklose sutikau daug aktyvių ir motyvuotų žmonių, taip pat tikiu, kad kartu įgyvendintos veiklos padeda ugdyti jaunimo bendradarbiavimą, atskleisti asmeninius privalumus. Ne mažiau svarbu, kad visa tai pagelbės norint suprasti ir priimti savo silpnybes“, – atvirauja Viktorija. 

Viktorijos gyvenime buvo ir profesionalus krepšinis, ir kitos studijos… 

„Išbandžiusi daug įvairių sričių įsitikinau, kad šiais laikais svarbu mokytis visą gyvenimą, o svarbiausia – išmokti nebijoti klysti, nes tai ne tik atveria daug durų, išbando, išugdo asmenybę, bet ir suteikia supratimą, kad užsispyręs gali pasiekti bet ką“, – optimistiškai nusiteikusi pasakoja Viktorija. 

Sportas, anot Viktorijos, suteikė jos gyvenimui konstruktyvumo, gerųjų įpročių ugdymo ir disciplinos siekiant tikslų. Ši veikla išmokė motyvuoti save net tais atvejais, kai atrodo, kad motyvacijos veikti pritrūksta. 

Pasiteiravus, kaip įsivaizduoja savo gyvenimą po 5-erių metų, Viktorija drąsiai beria mintis: 

„Po penkerių metų planuoju būti įgijusi magistro laipsnį statybos inžinerijos srityje. Viliuosi dar labiau suartinti savo pomėgius su profesine sritimi. Tikiuosi, kad, baigusi Šiaulių valstybinę kolegiją, po kelių metų grįžusi susitikti su šios aukštosios mokyklos alumnais būtent tokiais pasiekimais ir galėsiu didžiuotis.“ 

Viktorija pasakoja, kad pirmieji studijų metai buvo labai produktyvūs, o laikas, praleistas studijuojant, prabėgo žaibiškai. 

„Studijų metu įgavau naujų žinių, susipažinau su daug įvairių ir nuostabių žmonių – tiek kolegijos darbuotojais, tiek studentais. Džiaugiuosi, kad studijuodama gaunu įvairių galimybių išreikšti save ir prisidėti prie Šiaulių valstybinės kolegijos bendruomenės gyvenimo“.

Tiems, kurie dar tik svarsto studijuoti ir renkasi mieliausią studijų programą, Viktorija pirmiausia rekomenduoju atsigręžti į save ir savo pomėgius. 

„Apima nuostabus jausmas, kai gali suderinti savo mėgstamus užsiėmimus ir studijavimą. Tuomet ir besimokant laiko neskaičiuojama, nepritrūkstama motyvacijos įvairioms veikloms,“ – sako Statybos programos studentė Viktorija Valaitytė.

Nors studentė sako ilgą laiką besijautusi šimtaprocentine humanitare, vis dėlto ji drąsiai neria į įvairias sritis ir bando (at)rasti tikrąją save – to linki ir kitiems!

Priėmimas į Šiaulių valstybinės kolegijos vykdomas studijų programas vyksta!

Stojančiuosius konsultuojame telefonu 8 615 97 114, el. paštu priemimas@svako.lt arba Kolegijos centriniuose rūmuose (Aušros al. 40, Šiauliai). Susisiekime!

Prašymai studijuoti teikiami LAMA BPO informacinėje sistemoje vyks iki liepos 25 d. 12 val.

ŠVK – asmenybę auginančios patirtys!

www.svako.lt