Šiaulių valstybinės kolegijos atstovų teigimu, dažnas studentas jau studijų metu turi puikių galimybių sėkmingai įsilieti į darbo rinką.

Sėkmingų pavyzdžių tikrai daug, tačiau čia pagrindinis vaidmuo vis dėlto tenka studentui. Labiausiai tikėtina, kad studentas, kuris praktikų, studijų metu pasižymi iniciatyvumu, įsitraukia į įvairius projektus, dalyvauja miesto ir aukštosios mokyklos gyvenime, bus greičiau pastebėtas.

Studijų metu studentai turi daug galimybių apsilankyti įmonėse, atlikti praktikas ir tyrimus, bendradarbiauti su verslo atstovais. Ne tik pati aukštoji mokykla, bet ir, pavyzdžiui, Šiaulių miesto savivaldybė inicijuoja projektus, kuriuose studentai turi visas galimybes tobulinti savo profesinius įgūdžius, leisiančius sėkmingiau integruotis darbo rinkoje.  

 


„Kolegijoje jau nuo pat pirmo kurso išskirtinis dėmesys tenka praktinių įgūdžių ugdymui. Tai, ko išmokstama per paskaitas ir praktinius užsiėmimus, dar labiau įtvirtinama praktikų metu, todėl natūralu, kad per trejus ar ketverius studijų metus sukauptą žinių ir įgūdžių bagažą puikiai vertina įvairių sričių darbdaviai. Studijų baigimo dieną dirba daugiau nei 50 proc. mūsų absolventų,“ – apie praktinio pasirengimo svarbą pasakoja Šiaulių valstybinės kolegijos Studentų priėmimo ir karjeros centro vedėja Skaistė Buivytė. 

„Šiauliai pozicionuojami kaip inžinerinės pramonės miestas. Skirtingų įmonių atstovai organizuoja pokalbius su įvairių ŠVK vykdomų programų studentais, kviečia juos jau studijų metu pradėti dirbti, siūlo karjeros galimybes, tobulėjimo perspektyvas“, – akcentuoja S. Buivytė. 

Būtina paminėti, kad verslas būsimais specialistais pradeda rūpintis iš anksto, investuoja į jų pa(si)rengimo kokybę. Siekiant pritraukti studentų, skatinti švietimo ir verslo bendradarbiavimą buvo įkurtas ŠVK studijų fondas, kuris jau dabar siekia beveik 10 tūkst. eurų ir bus nuolat pildomas. Šio fondo lėšas numatyta panaudoti studentams finansiškai skatinti. Prie studentų skatinimo prisideda miesto ir rajono savivaldybės, įvairūs socialiniai partneriai.

 

 

Šiaulių valstybinės kolegijos atstovai džiaugiasi, kad visos aukštosios mokyklos siūlomos studijų programos bendrajame priėmime sulaukė dėmesio.

Džiugu konstatuoti, kad Šiaulių valstybinės kolegijos studijų programos šiemet sulaukė netgi didesnio stojančiųjų susidomėjimo nei pernai. Šiuo metu daugiausia pakviestųjų studijuoti yra Bendrosios praktikos slaugos, Socialinio darbo, Kosmetologijos, Gamybos inžinerijos, Gamybos ir logistikos vadybos studijų programose.

Stojantiesiems primename, kad rugpjūčio 3–5 d. vyksta bendrojo priėmimo papildomo etapo prašymų teikimas į likusias laisvas studijų vietas. Papildomame etape gali dalyvauti ir nedalyvavusieji pagrindiniame etape stojantieji. Kvietimai studijuoti bus skelbiami rugpjūčio 10 d., studijų sutartys pasirašomos rugpjūčio 11–12 d. Prašymai studijuoti teikiami LAMA BPO informacinėje sistemoje.

Laisvų vietų dar yra visose Šiaulių valstybinės kolegijos vykdomose studijų programose!

Tiesioginis priėmimas (į valstybės nefinansuojamas studijų vietas) vyks iki pat studijų metų pradžios. Negavusieji kvietimo bendrajame priėmime kviečiami susisiekti su priėmimo tarnyba dėl tiesioginio priėmimo.

Kviečiame domėtis, klausti, rinktis ir tapti Šiaulių valstybinės kolegijos bendruomenės dalimi!

Stojančiuosius konsultuojame telefonais  8 615 97 114, (8 41) 52 50 51, el. paštu priemimas@svako.lt arba Kolegijos centriniuose rūmuose (Aušros al. 40, Šiauliai).

 

ŠVK – asmenybę auginančios patirtys!

 

www.svako.lt