Aktyvi ir stropi studentė buvo matoma kolegijos renginiuose, prisijungdavo prie įvairiausių iniciatyvų. Studijų laiką Valda išnaudojo aktyviai – savanoriavo, organizavo, pasinaudojo mainų programos galimybėmis išvykti svetur. Dabar ji gali džiaugtis galėdama įgytas žinias ir patirtį panaudoti praktiškai – V. Šaltytė dirba personalo valdymo srityje.

Kokie ryškiausi tavo studijų prisiminimai?

Valda: Vienas ryškiausių prisiminimų – pasirengimas pirmajam taikomosios matematikos egzaminui. Su skaičiais mano santykiai nebuvo patys geriausi, bet pamenu, kaip stipriai buvo užsidegęs noras suprasti matematines užduotis. Kai pagaliau pavyko vieną po kito išspręsti uždavinius, vakare, sėdėdama prie stalinės lempos, dainavau Edmundo Kučinsko kūrinį „Laimės žiburys“ (juokiasi).  

Kokias studijų metu įgytas žinias ir įgūdžius dabar tenka panaudoti dažniausiai?

Valda: Dokumentų valdymo, verslo administravimo ir informacinių technologijų paskaitose įgytas žinias naudoju darbe kasdien, tačiau studijose įgijau ir kitų gebėjimų, pavyzdžiui, sklandžiau, įtaigiau reikšti mintis, perteikti informaciją, efektyviau komunikuoti raštu ir žodžiu, patobulinau komandinės veiklos žinias ir įgūdžius.

Buvai Studentų atstovybės prezidentė. Ką tau davė priklausymas šiai organizacijai, vadovavimas komandai, buvimas lydere?

Valda: Galėčiau drąsiai teigti, kad buvimas šios organizacijos nare studijų metus papildė tik šilčiausiais prisiminimais. Ir paskaitos, ir vadovavimas Studentų atstovybei suteikė įvairių įgūdžių ir gebėjimų. Džiaugiuosi, kad turėjau galimybę prisiliesti prie daugybės sferų, ypač prie projektų kūrimo ir valdymo, renginių organizavimo ar akademinės veiklos vertinimo. Buvimas komandos dalimi ir vadovavimas jai vedė mane į dabartį – stengiuosi į kiekvieną darbuotoją žiūrėti su empatija, nuoširdžiai padėti jiems spręsti problemas. Studentų atstovybė ugdė mano lankstumą ir prisitaikymą komandoje.

Papasakok apie savo darbinę patirtį.

Valda: Esu personalo vadybininkė VMG grupės įmonėje UAB „Vakarų medienos grupė“ savo gimtojoje Akmenėje. Pagrindinės mano užduotys yra personalo administravimo klausimai: priėmimai, atleidimai, darbuotojų atostogos, darbo laiko apskaita. Taip pat vykdau darbuotojų atrankas, padedu jiems išspręsti iškilusias problemas. Mūsų įmonėje labai laukiami studentai, kurie nori atlikti praktiką. Būdama trečiame kurse pati atlikau personalo valdymo praktiką šioje įmonėje, labiausiai sužavėjo pagarbus požiūris į darbuotoją. Tai sutampa su mano asmeninėmis vertybėmis, tad įveikusi atranką likau dirbti čia. Mes labiausiai laukiame studentų, kurie siekia inžinerinio išsilavinimo. Įmonė yra inovatyvi, dinamiška ir sparčiai auganti, tad studentai, atvykę pas mus, ras daug naujausių technologijų. Pažangiausius studentus skatiname ne tik nemokamais pietumis, kava ar ledais, bet ir sumokame už darbą praktikos metu, suteikiame galimybę įsidarbinti po studijų.

Kaip galėtum trumpai pristatyti savo įmonę, kurioje dabar dirbi?

Valda: VMG grupė yra medienos pramonės lyderė Baltijos šalyse, grupę sudaro 27 įmonės, visos jos užsiima medienos perdirbimo, atsinaujinančios energetikos, inovacijų kūrimo, inžinerinės medienos gamyba. VMG grupės produkcija eksportuojama daugiau nei į 40 pasaulio šalių. Dirbu Akmenės padalinyje. Tai yra didžiausia Lietuvos istorijoje privataus verslo plyno lauko investicija. Įmonė startavo 2019 metais. Viskas nauja, tai suteikia galimybę kurti. Mes patys galime sukurti tokią aplinką, kurioje būtų gera dirbti. Tad, trumpai tariant, tai yra smarkiai besiplečianti, inovatyvi ir atsakingą požiūrį į darbuotojus turinti įmonė, kuri per kelerius metus sukurs apie 1000 naujų darbo vietų vien tik Naujojoje Akmenėje. Būti grupės, kuri nuolatos auga, investuoja, kuria aplinką tausojančius sprendimus, dalimi yra ne tik profesinis azartas, bet ir neapsakomai gera patirtis.

Baigei Įmonių ir įstaigų administravimo studijų programą (dabar ji vadinasi Įmonių ir įstaigų vadyba). Kaip manai, kokiems žmonėms ši studijų programa tinkamiausia?

Valda: Manau, kad ji labiausiai tinka žmonėms, kurie nori matyti pokyčius, yra organizuoti, aktyvūs, atsakingi ir lankstūs, jų nevargina bendravimas.

Studijų metu pasinaudojai mainų programos „Erasmus+“ galimybėmis. Ką tau tai davė? Ką pasakytum studentams, kurie galbūt nedrįsta arba neapsisprendžia, dvejoja dėl sprendimo tapti tarptautinės programos dalimi?

Valda: Bendravimas su skirtingais žmonėmis plečia mūsų pasaulėžiūrą. Juk mūsų bendraklasiai, bendrakursiai ar kolegos išgyvena skirtingas patirtis, jomis vieni su kitais dalindamiesi vieni iš kitų mokomės. Universiteto bendrabutyje italai parodė, kas yra tikros picos, turkai – kava, o vokiečių studentai buvo labai stropūs, jie išmokė multimedijos gudrybių. Buvau įstojusi į vietinio universiteto studentų atstovybę, tad pažįstamų ratas dar išsiplėtė, ryšius su jais palaikome iki šiol. Naudų yra daug – tai ne tik pagerėję anglų kalbos įgūdžiai, bet ir naujos patirtys. Todėl tiems, kurie abejoja, galiu pasakyti – perlipkite per save ir tik pirmyn!

Buvai aktyvi, visur dalyvavai, matėme tave kolegijos ir miesto renginiuose, įvairiose iniciatyvose, projektuose. Kas tave gyvenime ir apskritai kasdienybėje motyvuoja tobulėti, domėtis, augti, siekti tikslų?

Valda: „Ne – tu jau turi dabar, o kas bus, jeigu tu gausi taip?“ – su šia mintimi visada ėjau ten, kur bijojau eiti. Dabar mano gyvenimas sėslesnis negu studijų laikais, todėl į darbą ateinu nusiteikusi daryti savo darbą gerai. Jeigu tu blogai atliksi darbą, kurį dirbi šiandien, nesąžiningai, neatsakingai – būsi niekam neįdomus – ir ne dėl to, kad apie blogą darbą papasakos kiti, bet dėl to, kad tai matysis iš tavo rezultatų, elgsenos ir požiūrio. Matyti, kad savo darbo rezultatais prisidedi prie įmonės ar organizacijos rezultatų, žinoti, kad tai yra vertinama – man yra geriausi degalai (šypsosi).

Ačiū už pokalbį!

ŠVK – asmenybę auginančios patirtys!