Jei planuojate studijas 2025 metais ir norite turėti visą reikiamą informaciją vienoje vietoje, kad sėkmingai įstotumėte į universitetą, kolegiją ar profesinio mokymo įstaigą, tuomet naujausias žurnalas „Kur stoti 2025“ yra būtent tai, ko jums reikia. Jį galite įsigyti prekybos centruose, spaudos kioskuose arba užsisakyti internetu -  https://www.kurstoti.lt/?eshop (pristatymas į paštomatus nemokamas).

Ką rasite žurnale?

Naujajame žurnale „Kur stoti 2025“ apžvelgtos kokios naujovės laukia stojančiųjų 2025 metais, čia rasite Lietuvos universitetus, kolegijas ir profesines mokyklas: jų studijų programas, į kurias šiemet galite stoti, pateiktos universitetų ir kolegijų priėmimo taisyklės, konkreti kiekvienos specialybės konkursinio balo sandara, priėmimo etapų datos, dokumentai, studijų kainos, tarptautinių užsienio kalbų egzaminų įvertinimai, profesinių mokyklų skiltis ir 3 testai.

Žurnale taip pat aprašytos visos studijų programos – ką studijuosite, jei pasirinksite vieną ar kitą studijų programą – sužinosi ne tik programos pavadinimą, bet galėsite suprasti ir kokius konkrečiai dalykus mokysitės trejus ar ketverius artimiausius metus, pamatysite, kuo skiriasi panaši specialybė vienoje ar kitoje aukštojoje mokykloje. 

Pokyčiai stojant į aukštąsias: ilgesnis priėmimo laikas ir du etapai 

Pokyčių metas tęsiasi: artėjant link brandos egzaminų ir bendrojo priėmimo laikotarpio, šių metų abiturientų laukia ne viena naujovė. Pasikeitė valstybinių brandos egzaminų struktūra, atnaujinta priėmimo į aukštąsias mokyklas tvarka, bendrajame priėmime – du, o ne trys etapai. Tradiciškai birželio 1-ąją startuosiantis pagrindinis etapas truks ilgiau negu įprasta – prašymus bus galima registruoti iki rugpjūčio 6 d.

Pasak Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) prezidento prof. Prano Žiliuko, bendrosios sąlygos įstoti į aukštąją mokyklą šiemet – ganėtinai palankios, tačiau reikės ir pastangų, o konkuruoti dėl valstybės finansuojamų vietų teks stipriai.

Antroji konkursinė eilė ir 
minimalūs balai

Ir šiemet išlieka pernykštė naujovė – antroji konkursinė eilė, skirta asmenims, turintiems praktinės veiklos patirties arba atitinkantiems nustatytus socialinės dimensijos kriterijus. Praėjusiais metais pretendentai šią konkursinę eilę rinkosi dar gana nedrąsiai, tačiau šiemet reikia tikėtis daugiau pretendentų – galimybė yra, studijų vietų skirta nemažai.

Palyginti neaukštas, įveikiamas išlieka ir minimalus konkursinis balas stojant į valstybės finansuojamas vietas: universitetuose jis gali siekti 3–5, kolegijose – 2–3 balus. Tačiau svarbu suprasti: tai – tik slenkstis, o ne garantija. Konkurencija viską sudėlioja į vietas. 

Konkursinio balo intriga – kaip buvo pernai?

Leidinyje taip pat pateikti aukštųjų mokyklų konkursiniai balai, su kuriais stojantieji pernai įsojo į vieną ar kitą studijų programą, t. y. koks pernai buvo minimalus stojamasis balas. 

Kodėl verta įsigyti šį žurnalą? 

Jame rasite aiškiai pateiktą, patikimą informaciją, viską vienoje vietoje – apie šių metų stojimą, su visais konkursiniais balais, kainomis, vietomis, datomis ir galimybėmis. Galima „susiplanuoti“ VBE rezultatus ir čia pat pasiskaičiuoti tikėtiną konkursinį balą: https://www.kurstoti.lt/kbs#/

Nuoroda žurnalo užsakymui į namus (pristatymas į paštomatus nemokamas): 
https://www.kurstoti.lt/?eshop

Viskas vienoje vietoje - „Kur stoti 2025“