Video su sėkmingo verslo receptais iš Ilja Laurs, Nerijaus Mačiulio, Vlado Lašo ir kitų žiūrėk čia: http://www.ism.lt/mestaisujungiame/ .
 
Net sėkmingiausiems Lietuvos verslininkams stinga kūrybiškumo ir netradicinio požiūrio į kasdienius verslo procesus, pastebi ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius dr. Vilius Kontrimas. Pasak jo, siekdamas sėkmingai vadovauti įmonei šiuolaikinis verslininkas bent kartą per mėnesį turėtų permąstyti savo veiklą ir jos principus, ieškoti naujų pažangių vadybos būdų atlikti darbą produktyviai bei pelningai.

„Sekdami verslo rinką ir bendraudami su šimtų verslo įmonių vadovais, pastebėjome, kad būtent kūrybingumo labiausiai stinga šiuolaikiniams vadovams. Jie pratę organizuoti savo veiklą įprastais, neva patikrintais metodais. Deja, jie, šiuolaikiniame technologijų ir inovacijų pasaulyje, nebeveikia, reikalingas naujas, inovatyvus, kūrybingas požiūris. Neseniai paskelbtos McKinsey apklausos duomenimis, darbdaviai pasigenda ne matematikos ar užsienio kalbų žinių, bet sugebėjimo dirbti komandoje ir kūrybingumo. Kūrybingumo ugdymas yra vienas pagrindinių prioritetų užsienio verslo universitetuose. Sekdami jų praktika, mes siekiame tapti vėliavnešiais Lietuvoje ir čia diegti naujas verslumo ir vadybos tradicijas“, – sakė V. Kontrimas.

Skatindamas esamus ir būsimus verslininkus kūrybiškai ir inovatyviai žvelgti į vadybą, ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas subūrė žinomus Lietuvos įmonių vadovus, akademikus, absolventus, talentingiausius moksleivius ir studentus netradicinei veiklai – sujungti taškus popieriaus lape ir taip pasidalinti savo asmenine verslo sėkmės asociacija. Vizualizuoti verslo sėkmės principus pasiryžo rizikos fondo „Nextury Ventures“ įkūrėjas ir investuotojas Ilja Laurs, verslininkas ir vizionierius Vladas Lašas, „Swedbank“ vyr. ekonomistas Nerijus Mačiulis, „Nordea“ banko ekonomistas Žygimantas Mauricas, „PZU Lietuva" generalinis direktorius Marius Jundulas ir kiti.

„Pagrindinės savybės, kurias siekiame išugdyti studentuose – tai verslumas, inovatyvumas ir kūrybiškumas. Šie trys aspektai padeda sujungti atskiras, tarpusavyje nesusijusias galimybes į naujos vertės rezultatą. Būtent sujungti skirtingus elementus ir sukurti kai ką naujo pakvietėme garsiausius verslininkus. Jie, jungdami taškus, piešė verslo idėją, verslumo ir kūrybingumo simbolius“, – teigė ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius dr. Vilius Kontrimas.

I.Laurs nupiešė žadintuvą, primindamas, kad laikas yra labai svarbus resursas, kurį reikia tinkamai išnaudoti, ekonomistas Žygimantas Mauricas verslo principus pavaizdavo kaip kryžiukų ir nuliukų žaidimą, kviesdamas  versle nepamiršti žaidimo elementų, nes būtent jie padeda rasti kūrybiškiausius sprendimus. Nerijus Mačiulis stilizuotais algoritmais sprendė verslo problemas, o Marius Jundulas savo piešinyje pavaizdavo chaosišką verslo aplinką, kuri gero vadovo rankose virsta tvarkinga sistema. Verslininkų kurtus paveikslus vadybos, kūrybingumo ir verslumo temomis galės pamatyti kiekvienas šalies gyventojas. Dar šią savaitę piešiniai atsidurs reklaminiuose stenduose trijų didžiausių Lietuvos miestų gatvėse.

„Šiuo metu šalies universitetuose daugiau mechanikos nei kūrybos. Būtina ugdyti kūrybiškumą, kaip vieną esminių verslumo elementų. Verslumo sampratą taip pat verta permąstyti. Prieš penkerius metus net sąvoka tokia neegzistavo, vėliau jai buvo suteikta begalė ne visai teisingų reikšmių, o dabar pamažu verslumas įgauna tikrąjį veidą ir tikrąją prasmę. ISM užėmė aktyvią poziciją keičiant verslumo suvokimą šalyje, esame teisingame kelyje, reikia tik stengtis ir dirbti toliau“, – teigė I. Laurs.

Video su sėkmingo verslo receptais iš Ilja Laurs, Nerijaus Mačiulio, Vlado Lašo ir kitų žiūrėk čia: http://www.ism.lt/mestaisujungiame/ .