Daugiausiai būsimųjų pirmakursių įstojo į Tarptautinio verslo ir komunikacijos bei Finansų studijas. Jas pasirinko atitinkamai 111 ir 51 studentas. Nedaug pagal skaitlingumą atsiliko Ekonomikos ir politikos studijų programa, susilaukusi 48 studentų susidomėjimo.

Šiemet studijas ISM pradės 44 užsienio valstybių piliečiai, o tai yra dvigubai daugiau negu pernai. Dažniausiai studijas ISM rinkosi baltarusiai (14), ukrainiečiai (11) ir gruzinai (7). Rugsėjį studijas ISM pradės ne tik Europos šalių, bet ir JAV, Japonijos, Indijos, Meksikos ir Taivano piliečiai.

„Studentų pasirinkimą lemia aukštosios mokyklos absolventų sėkmė darbo rinkoje, darbdavių atsiliepimai bei universitetų reitingai. Gerų vadybos specialistų reikia nuolat ir mūsų nuoseklios pastangos būti verslo studijų lyderiais duoda rezultatus. Vis daugiau stojančiųjų suvokia, kad sėkmę lemia kokybiškas išsilavinimas ir renkasi mūsų studijų programas“, - sako ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius dr. Vilius Kontrimas.

Anot jo, ISM pagal svarbiausius parametrus užtikrintai pirmauja tarp nevalstybinių Lietuvos aukštojo mokslo įstaigų bei sėkmingai konkuruoja su populiariausiais valstybiniais universitetais. Tą patvirtina ir pasaulinis Eduniversal verslo universitetų reitingas, kuriame ISM pakliūna tarp 200 stipriausių verslo universitetų pasaulyje.

Studijas ISM renkasi motyvuoti ir geriausius rezultatus pademonstravę abiturientai. 77 būsimiesiems pirmakursiams skirta valstybinė studijų stipendija, 27 – ISM stipendija, o dar 34 – universiteto ir verslininkų įsteigta 100 Talentų programos stipendija, kurios gavėjams studijos bus visiškai nemokamos.

ISM sėkmingai startavo dvi naujos kartu su Ilinojaus technologijų institutu vykdomos studijų programos – Industrinių technologijų vadyba (bakalauro laipsnis) bei Inovacijų ir technologijų vadyba (magistro laipsnis).

Pasak dr. Viliaus Kontrimo, šios tarpdisciplininės programos buvo inicijuotos ir rengiamos bendradarbiaujant su technologijų, gamybos įmonėmis, kurioms reikia specialistų, išmanančių ne tik technologinę pusę, bet ir mokančių vadovauti komandai, valdyti projektus bei rasti bendrą kalbą su pardavimų ir rinkodaros skyriais.

Iš viso šešiose ISM universiteto studijų programose mokysis 347 pirmakursiai. Papildomas priėmimas į likusias laisvas vietas bakalauro studijose vyks iki rugpjūčio 18 d.