Ieva Metlovaitė, 4 kurso Lietuvių filologijos ir reklamos studentė:

Visus keturis studijų metus dalyvavau įvairioje akademinėje veikloje, studentų eisenose, renginiuose,  todėl žinau daugybę dalykų apie studijavimą ir studentavimą. Buvau pusmečiui išvykusi studijuoti pagal Erasmus mainų programą į Ispaniją (taip-taip-taip, ir lietuvių filologai užsienyje turi ką veikti). Šiuo metu atlieku praktiką leidykloje.

Stodama į Lietuvių filologiją ir reklamą nesudvejojau nė akimirką, ir nenusivyliau nei viena paskaita. Studijose išmokau begalės dalykų, nes fakultete ne tik išmokstama mokytis, bet ir mokyti, suprasti ir atskleisti mažas paslaptis kitiems. Tam ir esu „Studentų linijoje“ – iš manęs sužinosi viską, kas tave domina apie mūsų fakultetą.

Drąsiai rašyk, o jei dar dvejoji, ar klausti, turi žinoti jog kvailas klausimas yra tik neužduotas klausimas. Nekantrauju atsakyti!

Laura Bleizgytė, 3 kurso Kultūros vadybos studentė:

Kultūros vadybos studijas pasirinkau, nes norėjau kūrybiškos veiklos, dalyvauti įvairiausiuose organizaciniuose darbuose. Buvo labai smalsu sužinoti ir patirti, kaip rengiamos miesto šventės, organizuojamos parodos ir pan. Suprasti, nuo ko viskas prasideda ir kuo pasibaigia.

Džiaugiuosi savo pasirinkimu ir net neįsivaizduoju, kad galėčiau būti kur nors kitur. Stengiuosi visur aktyviai dalyvauti ir taip atrasti sau patinkančią sritį, nes kultūra yra visa, kas sukuriama žmogaus. Antrame kurse turėjau didelę galimybę ir ja pasinaudojau – organizuoti Gatvės muzikos dieną Kaune. Vilniaus universitetas Kaune kiekvienais metais suteikia galimybių imtis iniciatyvos ir įgyvendinti įvairios apimties kūrybinius projektus. Būtent dėl to džiaugiuosi Kultūros vadybos studijomis.

Aistė Gagiškytė, 3 kurso Vadybos ir verslo administravimo studentė:

Stodama neturėjau svajonių studijų programos, tačiau įstojusi studijuoti vadybą VU KHF nebeįsivaizduoju savęs niekur kitur. Mėgstu bendrauti su žmonėmis, tačiau dažnai trūksta pasitikėjimo kalbant prieš auditoriją, bet ši studijų programa tikrai padeda spręsti šias problemas, nes esame skatinami nuolat dirbti grupėse ar individualiai ir savo darbus pristatyti auditorijai. Be to, Vadybos ir verslo administravimo studijų programa suteikia labai įvairiapusiškų žinių, kurias galima pritaikyti ne tik vadyboje, bet ir apskritai gyvenime, nes padeda išmokti dirbti grupėse, komandose, komunikuoti, išgirsti kitus, ieškoti kompromisų. Įgyjame daug žinių apie ekonomiką, finansus, verslo organizavimą, rinkodarą, todėl po studijų išmanome profesinės veiklos keliose srityse ypatumus.

Justina Praninskaitė, 1 kurso Anglų ir rusų kalbų studentė:

Kai buvau abiturientė, praėjau ilgą ir sunkų kelią, kol atradau tai, ką noriu studijuoti. Tai buvo laikas, kai stengiausi kuo daugiau klausti, kad sužinočiau. Taip išsiaiškinau visus rūpimus klausimus apie studijas, stojimą ir susipažinau su studijų universitete sistema. Viskas atrodė taip baisu ir sudėtinga... Reikėjo padaryti tiek daug rimtų spendimų: pasirinkti miestą, kuriame noriu studijuoti, universitetą, studijų programą. O tuo pat metu – ir egzaminų baimė, ir nerimas, kad gal nepatiks studijos, kurias pasirinkau...

Tačiau dabar, kai jau visa tai praėjau, įstojau ir be galo džiaugiuosi savo pasirinkimu, nusprendžiau padėti būsimiems studentams ir supažindinti Jus su mano mylima ir įdomia Anglų ir rusų kalbų studijų programa. Todėl laukiu įvairiausių klausimų. Tikiuosi, mano patirtis ir patarimai padės Jums apsispręsti ir prisijungti prie nuostabaus VU KHF kolektyvo!

Austė Ripkauskaitė, 1 kurso Ekonomikos studentė:

Turbūt, kaip ir daugelis abiturientų, nebuvau tvirtai apsisprendusi nei dėl pageidaujamos specialybės, nei dėl universiteto, į kurį norėčiau stoti. Galėjau tiksliai įvardinti tik tai, kokiose srityse savęs nemačiau ir kurie dalykai mokykloje man įdomiausi. Regis, to ir užteko. Atmetus įvairias nedominančias sritis liko socialiniai mokslai, tad pradėjau domėtis šios srities programomis ir dėstomais dalykais. Tuomet ir pasirinkau ekonomiką. Atsižvelgusi į aukštus reitingus bei teigiamus atsiliepimus norėjau studijuoti Vilniaus universitete, tačiau taip pat norėjau studijuoti Kaune. Tuomet ir sužinojau apie VU Kauno humanitarinį fakultetą, kuris siūlė mano pasirinktą Ekonomikos programą. Sėkmingai įstojau ir šiuo metu labai dėl to džiaugiuosi, nes čia įdomu ne tik studijuoti profesionalių dėstytojų ir draugiškų studentų aplinkoje, bet ir studentauti.

Vilius Rasimavičius, 2 kurso Ekonomikos ir vadybos studentas:

Mokykloje man visi dalykai sekėsi gana gerai, todėl rinkdamasis ką studijuoti, rėmiausi tik savo norais, o ne išskirtiniais sugebėjimais. Jau būdamas 9-10 klasėje supratau, kad noriu studijuoti socialinius mokslus, o pradėjęs mokytis ekonomiką supratau, kad tai ir yra ta sritis, kurioje norėčiau siekti karjeros. Vėliau supratau, kad būtų labai šaunu sugebėti pačiam įkurti savo verslą ir jam vadovauti, todėl ieškojau universitetų, kurie vykdo verslo vadybos,  tarptautinio verslo ar kitas panašias studijų programas, ir radau Vilniaus universiteto siūlomą studijų programą Ekonomika ir vadyba. Supratau, kad tai studijuodamas galiu ne tik pramokti valdyti verslą, bet ir gilinti savo ekonomines žinias.

Mano pasirinkimą lėmė ir tai, kad Ekonomiką ir vadybą geriausiame universitete Lietuvoje – VU galima studijuoti ne tik Vilniuje, bet ir Kaune, todėl žinojau, kad galėsiu rinktis, kuriame mieste studijuoti. Kai pasirinkau šią studijų programą Kaune, beliko tik gerai išlaikyti brandos egzaminus ir man tai pavyko. Studijuoju VU Kauno humanitariniame fakultete jau antrus metus ir esu labai patenkintas savo pasirinkimu.

Julija Sabaliauskaitė, 1 kurso Verslo informatikos studentė:

Ką studijuoti, ilgai nemąsčiau. Jau nuo mažens patiko technologijos ir žinojau, kad  noriu savo ateitį sieti su informatika. Vilniaus universitetą pasirinkau labai netikėtai, galima sakyti, paskutinę minutę ir labai džiaugiuosi tuo. Verslo informatikos studijos čia tikrai labai įdomios ir įvairios, – mokomės ne tik programuoti, bet ir verslo pagrindų, taip pat visko, kas naudinga siekiant karjeros.

Kiekvienas čia gali rasti savo nišą. Kauno humanitarinis fakultetas yra gana nedidelis, tačiau jaukus, draugiškas ir artimas, todėl mes čia visi esame kaip šeima.

Povilas Raškauskas, 4 kurso Finansų informatikos studentas:

Net pačiam keista, kad esu jau ketvirtakursis... Laikas prabėgo labai greitai, bet jo pakako ir mokslams, ir dalyvavimui fakulteto gyvenime, o šiuo metu atlieku praktiką IT sistemas kuriančioje įmonėje.

Mokydamasis 12-oje klasėje galvojau, kad norėčiau studijuoti su finansais susijusį dalyką, o iš artimųjų vis girdėjau pasiūlymus apie informatiką, nes su kompiuteriais niekada „nesipykau“. Peržiūrėjęs Lietuvos universitetų siūlomas studijų programas susidomėjau Finansų informatika  ir po metų jau sėdėjau VU KHF auditorijoje. Savo pasirinkimu esu patenkintas ir šią studijų programą rekomenduoju kitiems.

Per 4 studijų metus sukaupiau nemažą patirtį konsultuodamas moksleivius studijų klausimais. Žinau, kad kartais informatikai žmonėms atrodo tylūs ir nelinkę bendrauti, tačiau tikiuosi, kad sulauksiu Jūsų laiškų ir atsakydamas į klausimus padėsiu apsispręsti.

Adas Viliušis, 3 kurso Audiovizualinio vertimo studentas:

Po kiek įmantriu ar net mįslingai skambančiu audiovizualinio vertimo pavadinimu slepiasi įdomi ir daug kūrybiškumo reikalaujanti disciplina. Ši studijų programa tai tarsi kompromisas dvejojantiems, ką studijuoti – filologiją, vertimą ar meną, mat, čia dėstoma viskas, ko reikia norint tapti moderniu, kūrybišku ir lanksčiu vertėju. Baigus studijas įgyjamas dvigubas bakalauro laipsnis, todėl galimybės save realizuoti ar toliau tęsti mokslus yra kur kas platesnės, nei baigus kitas studijų programas.

Studijuodami Audiovizualinį vertimą mokomės daugybės vertingų ir įdomių dalykų: pvz., naudotis įvairiais vertėjams skirtais informaciniais ištekliais, įgarsinti filmus ir užsienietiškus vaizdo žaidimus pritaikyti lietuvių kultūrai.

Mūsų fakulteto bendruomenė yra labai aktyvi ir draugiška. Dėstytojai yra tikri mūsų vyresnieji draugai ir kolegos, todėl smagu žinoti, kad visada būsi išklausytas ne tik paskaitos metu, bet ir po jos. Kadangi paskaitos vyksta mažomis 10–15 žmonių grupelėmis, dėstytojai skiria pakankamai  laiko ir dėmesio kiekvienam studentui.

Jeigu norite sužinoti daugiau, rašykite, mielai atsakysiu į visus Jums rūpinčius klausimus.