Birželio 2-ąją dieną Taline bus žaidžiamas finalas, kuriam nebuvo lemta įvykti prieš 25-erius metus. Į „Saku Suurhall“ areną išbėgs praeityje garsūs Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, susiremsiantys su istorinę pergalę švęsiančia vietos „Kalev“ ekipa. Tarp žalgiriečių – ir ASU studentų krepšinio treneris, buvęs komandos žaidėjas Robertas Ragauskas.

1991-ųjų birželio 6-ąją „Kalev“ komanda tapo paskutine legendiniu vadinamo Sovietų Sąjungos čempionato nugalėtoja. Tai – viena ryškiausių pergalių Estijos krepšinio istorijoje, kurios 25-metį šiemet nuspręsta paminėti įspūdingu renginiu.

 „Šis „Kalev“ čempionų titulas – vienas iš reikšmingesnių įvykių Estijos sporto istorijoje, todėl jubiliejaus proga pergalę mes nusprendėme priminti ne tik tiems, kas prieš ketvirtį amžiaus palaikė „Kalev“ komandą, bet ir jaunajai krepšinio gerbėjų kartai“, – sakė pagrindinis renginio organizatorius ir vyriausiasis DELFI.ee redaktorius Urmo Soonvaldas.

Nors tąsyk „Kalev“ finale kovėsi su tuometinio Leningrado „Spartak“ krepšininkais, organizatoriai į šventę nusprendė pakviesti ne rusus, o „Žalgirį“, kuris dėl politinės situacijos ir sovietų agresijos jau buvo nutraukęs dalyvavimą Sovietų Sąjungos pirmenybėse. „Renginio tikslas – priminti svarbius mūsų sporto istorijos momentus ir mėgautis krepšinio mačo grožiu. Žinoma, jokio mirtino finalo mūšio ant parketo žiūrovai nepamatys, tačiau tai bus krepšinio legendų mačas – legendų, kurių žaidimas sirgaliams turėtų sukelti ne vieną malonų prisiminimą“, – pažymėjo U. Soonvaldas.

„Žalgirio“ garbę Taline gins įvairių kartų krepšininkai, tarp jų bus ir olimpinis čempionas Valdemaras Chomičius. Be jo, į Estiją vyks ir ASU studentų krepšinio komandos treneris, buvęs žalgirietis Robertas Ragauskas, kiti krepšinio atstovai:  Vaidas Jurgilas, Darius Lukminas, Aurimas Palšis, Gintaras Staniulis, Romanas Brazdauskis, Darius Sirtautas, Virginijus Jankauskas, Vidmantas Mačiulis, Algimantas Stasys Anužis, Darius Dimavičius. Delegacijai vadovaus ir komandos vyriausiojo trenerio pareigas eis Anatolijus Čiupkovas. „Kalev“ garbę gins Tiitas Sokkas, Aivaras Kuusmaa, Sergejus Babenka, Rauno Pekha ir kiti praeityje garsūs estų krepšininkai. „Kalev“ komandos trenerio pareigas eis Jaakas Salumetsas, treniravęs ir „Žalgirio“ ekipą. Renginio metu sirgaliams bus rengiami įvairūs konkursai, apdovanoti geriausi Estijos metų krepšininkai.

Delfi informacija

 Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/krepsinis/naujienos/finalas-kuris-nebuvo-suzaistas-zalgiris-isbegs-i-aikste-taline.d?id=71093486