Dabartinės studentų studijų įmokos kitais metais nesikeis, o Studijų ir mokslo reforma prasidės nuo kokybinių pokyčių. Tai spalio 5 d. (penktadienio) rytą paskelbė Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) atstovai.

Sprendimą atidėti studijų įmokų didinimą Vyriausybės strateginio planavimo komiteto nariai bei ŠMM atstovai priėmė pasitarime už uždarų durų. Planuotas Strateginio planavimo komiteto posėdis dėl studijų ir mokslo reformos neįvyko, todėl išsamias reformos gaires planuojama pristatyti artimiausiame komiteto posėdyje.

Tuo metu sostinės centre prie Vyriausybės rūmų studentai ir moksleiviai dalyvavo simbolinėje protesto akcijoje. Joje piktintasi valdžios veiksmais svarbius visuomenei aukštojo mokslo reformos sprendimus priimti siaurame rate ir reikalavo atsakymų į opiausius jaunuomenei klausimus.

Pagrindinis akcijos tikslas – paskatinti aukštojo mokslo reformos autorių atsakomybės jausmą prieš save ir kitus bei atkreipti visuomenės dėmesį į nedemokratinius valdžios atstovų veiksmus sprendžiant reformos klausimus. Akciją organizavo Lietuvos studentų sąjunga (LSS) ir Lietuvos moksleivių sąjunga (LMS).

Pasak ŠMM pareigūnų, pradėjus reformą jau kitais metais daugiau lėšų ir dėmesio bus skirta kokybiniams studijų proceso pokyčiams, mokslo ir studijų sistemos žmogiškiesiems ištekliams ir socialiniam dialogui tarp suinteresuotų grupių.

Taip pat žadama pastebimai didinti investicijas į mokslinius tyrimus, nuo kurių lygio priklauso studijų kokybė ir šalies ekonomikos konkurencingumas.

Šiuo metu rengiami teisės aktų pakeitimų projektai, leisiantys įgyvendinti Vyriausybės patvirtintus mokslo ir studijų pertvarkos žingsnius.

Primename, kad išsamią savo poziciją dėl studijų ir mokslo reformos Lietuvos studentų sąjunga paskelbė rugsėjo pradžioje. Joje be kita ko raginama nedidinti galiojančios studijų įmokos, kol nebus sukurta patikima studijų kokybė gerinimo sistema ir būtinos sąlygos prieinamoms studijoms.

Parengta pagal LSS ir ŠMM informaciją.