Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje (VTDK) vykusiame tradiciniame „Geriausio jaunojo automobilininko“ konkurse varžėsi automobilių techninio eksploatavimo specialybės studentai iš visos Lietuvos. Dvylika metų rengiamas konkursas, sukurtas dėstytojo Algimanto Valatkos atminimui, įtraukia įvairiausias rungtis: nuo automobilių diagnostikos, eksploatacinių medžiagų atpažinimo ir kelių eismo taisyklių išmanymo iki rato keitimo ir sporto rungties, kurioje studentai turi kuo ilgiau išlaikyti vieną sunkiausių automobilio detalių – alkūninį veleną.

Pasak VTDK Automobilių transporto katedros vedėjo Petro Kaikario, automobilininkams reikalingos tiek matematinės, tiek techninės, tiek mechaninės bei diagnostinės žinios. Viena smagiausių improvizacinių užduočių šiemet buvo automobilio ir greitosios pagalbos rungtis, kurioje turėjo būti greitai pašalintas automobilio gedimas. „Šiais laikais technika keičiasi kiekvieną minutę, todėl svarbiausia yra studentų žingeidumas ir kūrybiškumas. Tai, ko studentai išmoko prieš porą metų, šiuo metu gali būti nebeaktualu“, – teigia dėstytojas.

Vis tik, kaip ir kelyje, šiame konkurse pagrindinis dalykas yra saugumas. Net keičiant ratą, laikas yra tik antrasis laimėtojų vertinimo kriterijus, pirmasis – specialių atramų naudojimas siekiant išvengti nelaimingų atsitikimų. Anot dėstytojo, paprastiems vairuotojams itin sunkiai „įkandama“ užduotis yra automobilio diagnostika, o varžybų metu daugiausiai problemų sukėlė detalių atpažinimo rungtis. Studentams reikėjo atspėti 10 įvairaus tipo automobilio detalių bei įvardinti jų paskirtį. Didžiausio susidomėjimo ir sirgalių palaikymo sulaukė Plytinės kartodrome vykusi kartingų rungtis, kurioje studentai pademonstravo savo vairavimo įgūdžius.