Reaguodamas į naujausias mokslo ir darbo rinkos tendencijas ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas nuo rugsėjo būsimiems studentams pasiūlys atnaujintą vadybos bakalauro programą Verslo vadyba ir analitika. Tai bus pirmoji tokio pobūdžio programa Lietuvoje.
 
Kaip teigia ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto studijų dekanė prof. Viltė Auruškevičienė, šalies universitetuose siūlomos vadybos programos iki šiol buvo gana panašios. ISM programa išsiskirs siekiu formuoti stiprius studentų analitinius gebėjimus – specialistų kompetencijas, kurios padeda organizacijoms kurti konkurencinį pranašumą.
 
„Verslo analitika šiuo metu pasaulyje yra viena sparčiausiai populiarėjančių verslo mokslo sričių. Verslo analitikos specialistai tampa vis reikalingesni verslo įmonėms, dirbančios dinamiškose rinkose, kur verslo plėtrai taikomos naujausios šiuolaikinės technologijos bei verslo modeliai. Konkurencingoje verslo aplinkoje analitika padeda tinkamai ir greitai identifikuoti naujas galimybes bei pokyčius, išanalizuoti kylančias problemas, priimti reikalingus strateginius ir įmonės valdymo sprendimus “, – teigia prof. V. Auruškevičienė.
 
Pasak ISM studijų dekanės, gebėjimas analizuoti ir sisteminti verslo rodiklius gali būti pritaikomas labai plačiai – verslo analitikai geba įvertinti ne tik vartotojų poreikius ar produktų konkurencingumą, jie gali identifikuoti įmonės problemines sritis, pagrįsti skaičiais susidarančias spragas valdyme, pateikti pasiūlymus, kaip spręsti problemas.
 
Studijų metu studentai įgis ir efektyvaus bendravimo, loginio mąstymo, pristatymo ir užsienio kalbų įgūdžių. Nuo antrų studijų metų studentai galės savo kompetencijas tobulinti pasirinktoje srityje: rinkodaros, žmogiškųjų išteklių, procesų valdymo ar informacinių technologijų panaudojimo versle. Būsimieji verslo analitikai įgis būtiniausių strateginių ir verslo žinių, kurios leis jiems įsidarbinti rinkodaros analitikais, procesų analitikais, verslo modelių architektais, verslo konsultantais, žmogiškųjų išteklių analitikais ar verslo žurnalistais.
 
Susidomėjimas verslo analitikos studijomis pasaulyje auga, o verslo analitikams žadamos vis geresnės darbo perspektyvos. JAV darbo departamento 2010-2011 m. ataskaitoje teigiama, kad analitikų paklausa nuo 2008  iki 2018 m. išaugs 24 proc. ir tokiu augimo mastu aplenks visas kitas specialybes. Pasaulyje universitetinių verslo analitikos studijų programų dar nėra daug, dažniausiai siūlomos antros pakopos (magistro) studijos.