Kviečiame skaityti trumpą pokalbį su Brigita!

Kas lėmė sprendimą pasirinkti studijas ISM Vadybos ir ekonomikos universitete?

Dar besimokant Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijoje 8–oje klasėje buvo surengta ekskursija į ISM Vadybos ir ekonomikos universitetą, kuri man iš dalies atvėrė akis. Taip pat iki tol apie ISM buvau girdėjusi iš aplinkinių, todėl po ekskursijos susižavėjimas šiuo universitetu tik sustiprėjo. Galutinis sprendimas buvo priimtas, kai sužinojau, kad universitete buvo įkurtas ISM Ambasadorių klubas, kurio atstove savo gimnazijoje tapau 12–oje klasėje. Teikiau informaciją moksleiviams įvairiais šio universiteto klausimais, organizavau išvykas, renginius, kas kelis mėnesius vykdavau į Vilnių – dalyvaudavau įvairiose paskaitose, mokymuose, diskusijose, bendraudavome tiek su dėstytojais, tiek su čia besimokančiais studentais. Labai džiugu, kad vos įsiliejus į ISM bendruomenę drauge su keliais bičiuliais turėjome galimybę vadovauti naujų ambasadorių grupei, kuruoti jų veiklą, vesti mėnesinius susitikimus.

Galutinį mano apsisprendimą lėmė suvokimas, kad nėra kitos tokios vietos, kurioje galėsiu taip visapusiai save realizuoti. Pagarba ir žmogaus, įvairių kylančių idėjų palaikymas, laisvė gilintis į daug skirtingų ir įdomių sričių man yra ypač svarbu. Kadaise mane itin sužavėjo ir ISM universiteto rektoriaus Alfredo Chmieliausko žodžiai. Sakydamas kalbą jis linkėjo visada daug stengtis tam, kad patys turėtume galimybę rinktis, o ne rinktųsi mus. Tuo šiuo metu ir bandau vadovautis bei link to eiti.

Marijampolėje buvai ypač aktyvi moksleivė visuomeninėje, kultūrinėje veikloje. Ėjai  gimnazijos moksleivių prezidentės pareigas, lankei įvairių šokių būrelius. Ar ISM universitete pavyksta save įprasminti, ar vis dėlto didžiausią laiko dalį tenka skirti studijoms?

Džiaugiuosi, kad pasirinkau Tarptautinio verslo ir komunikacijos programą, nes žinojau, kad ne tik gausiu finansų, ekonomikos, rinkodaros, žmogiškųjų išteklių ar verslo komunikacijos pagrindus, tačiau ir įgysiu visapusį išsilavinimą. Būtent įvairiapusės studijos mane paskatino ir atvėrė galimybių išbandyti save įvairiose srityse, aktyviai įsitraukti į universiteto veiklas. Galiu drąsiai teigti, kad skirtingos visuomeninės veiklos žmogų labai praturtina ir viską suderinti yra tikrai įmanoma. Ką jau kalbėti apie mokymąsi prisiimti atsakomybę ne tik už savo, bet ir visos komandos veiksmus, priimti sprendimus ir tvirtai savimi pasitikėti, kritiškai mąstyti, lavinti viešojo kalbėjimo įgūdžius. Žinoma, tobulėji, augi, mokaisi iš klaidų ir suvoki, koks neįkainojamas yra laikas, kaip svarbu jį prasmingai išnaudoti. Manau, kad įsiliejusi į aktyvių bendraamžių būrį, suvoki, kad be drauge plėtojamų iniciatyvų ir veiklų jau neįsivaizduoji savo kasdienybės. Tai tampa neatsiejama tavo gyvenimo dalimi. Būtent dėl šių priežasčių pradėjusi naują etapą – universitetą – prisijungiau prie ISM Rinkodaros klubo, suteikusio galimybę reprezentuoti universitetą už jo ribų, rodyti ir teigti savo meilę būtent ISM universitetui. Su šio klubo nariais vykstame į gimnazijas, parodas, ten bendraujame su moksleiviais, vedame paskaitas, komandos formavimo mokymus. Taip pat save įprasminau studentų atstovybės veikloje, priklausiau Rinkodaros komitetui. Taip pat turėjau galimybę prisidėti prie tarptautinio verslo situacijų konkurso „Creative Shock“, kuriame vadovavau pardavimų komandai. Tai ne tik suteikė įvairiapusės patirties, tačiau dėl įvairių iššūkių ir atsakomybių užaugino kaip asmenybę.

ISM universitete esi nuolat įsitraukusi į ypač daug veiklų, taip pat šoki liaudiškų šokių kolektyve „Sietuva“, savanoriauji renginiuose ir neseniai pradėjai dirbti projektų vadovo asistente viešojoje įmonėje „IntechCentras“, tačiau, ar jau įsivaizduoji, kokią ir kur save norėtum matyti baigusią studijas?

Aš labiausiai džiaugiuosi tuo, kad universitetas manęs neriboja ir nevaržo, nepriverčia gilintis tik į vieną sritį, o parodo pačias gražiausias puses – kaip dirbti komandoje, kaip drauge priimti sprendimus, išmokti padėti, suprasti ir kartu vadovauti. Esu įsitikinusi, kad planuojant laiką įmanoma ir studijuoti, ir sėkmingai derinti darbą ar praktiką. ISM studentai yra nuolat kviečiami prisijungti prie įvairių kompanijų ar kitų iniciatyvų, tačiau universitete yra tiek daug savirealizacijos galimybių, kad kartais tampa sunku pasirinkti, kam iš tikrųjų nori ir gali skirti dalį savo laiko.

Be menkų abejonių, tai – mano patys geriausi metai. Ypač džiaugiuosi galėdama ne tik studijuoti, bet ir tuo pat metu ieškoti savęs. Jaunam žmogui tai yra labai svarbu. Taip pat verta paminėti, kad ISM universitetas mane itin žavi tuo, kad čia supa įvairiapusės, maksimalizmu besivadovaujančios asmenybės, kurios įkvepia, iš kurių gali pasimokyti. Suvokdama darbo rinkos privalumus, visgi iki šiol vertinau įvairių universiteto bendruomenių prasmę. Tai yra pakankamai ribota galimybė – studijos trunka vos keletą metų, o pasiėmusi viską, ką galiu, būtent iš čia, vėliau stengsiuosi panašias vertybes, požiūrį, atsakomybę ir meilę tam, ką darai, pritaikyti darbovietėje.

Kas būtent skatina didžiuotis savo Alma Mater?

Labiausiai didžiuojuosi ISM bendruomenės profesionalumu. Mane labai žavi tai, kad studentai ir jų balsas – nuomonė – čia iš tikrųjų yra svarbūs. Ją galime reikšti ne tik dažnų apklausų metu, bet ir susitikimuose su programos vadovais, studijų skyriumi. Ir tai vyksta labai bičiuliškai, šiltai, su noru tam tikrus procesus patobulinti ar įgyvendinti kiek kitaip. Nors mes ir esame maža bendruomenė, tačiau labai tvirta, palaikanti vieni kitus, puoselėjanti vertybes, filantropijos tradicijas. Gera būti tokios bendruomenės dalimi. Nevertėtų užmiršti ir tarptautiškumo – būtent tai, studijuojant Tarptautinį verslą ir komunikaciją, yra ypač svarbus veiksnys, siekiant įgyti žinių, praversiančių ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio rinkoje. Pas mus nuolat atvažiuoja lektoriai iš beveik visų pasaulio žemynų, galimybė semtis patirties ir žinių būtent iš jų yra labai vertinga.  O kur dar ilgas sąrašas universitetų, į kuriuos gali išvykti pagal mainų programas!

Ar universitete yra toks žmogus, kurį galėtum laikyti sektinu pavyzdžiu, etalonu ar tiesiog ateityje norėtum būti tokiu, kaip jis?

Nepaisant to, kad tokių žmonių universitete yra ne vienas, šį kartą išskirčiau dėstytoją Eglę Verseckaitę. Ji yra pavyzdys žmogaus, atiduodančio visą save tam, ko imasi, turinčio taisykles ir nuolat reikalaujančio kokybiško darbo, taip mokant studentus daug atsakingiau vertinti tai, ką šie daro. Dėstytoja neabejotinai yra savo srities profesionalė, kuo profesionalesnius bandydama ugdyti ir mus. Taip pat ji, neparodydama poilsio trūkumo, geba spinduliuoti nuoširdumą, yra paslaugi – visada privers suvokti padarytą klaidą, ją paaiškins ir atsakys į klausimus. Be viso to, puoselėdama pagarbą kitam to moko ir mus. Toks derinys yra unikalus.

Tavo šypsena šiemet papuošė ISM universiteto reklaminės kampanijos plakatus didžiausiuose šalies miestuose. Pasirinkai pristatyti visapusiškumo kompetenciją. Kuo ji yra svarbi Tau?

Man atrodo, kad visapusiškumas yra tokia kompetencija ar net savybė, kai žmogus naudodamasis įvairiomis galimybėmis bando „paragauti“ gyvenimo, nuolat kelti sau iššūkius neatrastoms patirtims, dega noru pažinti ir suprasti. Toks asmuo geba būti lankstus: tam tikromis aplinkybėmis, tam tikru metu geba prisitaikyti prie situacijos, išlikti profesionaliu nepriklausomai nuo pozicijos. Tokiais būti ISM universitete mes ir esame ugdomi – mąstyti visapusiai ir peržengti visas įmanomas tradicinio mąstymo ribas.