Savaitgalį Kaune įvyks 18-oji Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiada – šįmet jos globėju tapo ISM universitetas. Respublikiniame olimpiados ture susirinks šimtas regioninėse olimpiadose geriausiai pasirodžiusių moksleivių iš Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Kretingos, Marijampolės, Panevėžio Šiaulių, Švenčionių, Vilniaus, Visagino, Utenos ir kitų šalies miestų.
 
Olimpiados metu moksleiviai rungsis atlikdami ekonominio mąstymo, mikro- ir makroekonomikos, finansų ir rinkodaros uždavinius, vadybos situacijų sprendimus. Užduotis olimpiadai ruošęs ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas šįmet žada daugiau kūrybingumo. „Tikrieji ekonomikos, finansų, vadybos profesionalai yra tie, kurie geba turimas žinias suderinti su kūrybingumu. Kad ir koks pasikaustęs tam tikroje srityje žmogus būtų, be kūrybinio mąstymo jis gali išspręsti tik pažįstamus klausimus – kūrybingumas atveria alternatyvų pasaulį. Su smalsumu laukiame šalies geriausiųjų moksleivių mūsų ekonomikos ir finansų dialogui“, – sako ISM studijų dekanė prof. Viltė Auruškevičienė.
 
Mokiniams rungiantis dviejuose olimpiados turuose, renginio svečiai bus kviečiami į susitikimą su ISM rektoriumi, kuris kalbės apie vadybą ir ekonomiką šiuolaikiniame pasaulyje. Drauge bus diskutuojama apie ekonomikos pamokų turinį ir mokymo būdus mokykloje. Renginyje dalyvaus trijų bankų ekspertai, kurie dalinsis savo žiniomis: „Swedbank“ Asmeninių finansų instituto Lietuvoje vadovė Odeta Bložienė kalbės apie tai, kaip moksleivius mokyti asmeninių finansų valdymo, Nordea banko ekonomistas ir ISM doktorantas Žygimantas Mauricas pasakos apie skirtingų požiūrių ekonomiką, o SEB banko šeimos ekspertė ir taip pat ISM doktorantė Julita Varanauskienė diskutuos apie finansinį intelektą. Apie ekonomikos ir verslo pamokų perspektyvas kvies pasikalbėti ir „Lietuvos Junior Achievement“ direktorius Eugenijus Savičius.
 
Speciali renginio dalis bus skirta ir jauniesiems mokyklų laikraščių žurnalistams, kurie atvykę nušviesti olimpiados, dalyvaus individualiose darbo sesijose, praktiniame seminare. Olimpiados uždarymą vainikuos olimpiados emblemos pristatymas ir jos kūrėjų paskelbimas bei apdovanojimas.
 
18-ąją Lietuvos mokinių ekonomikos olimpiadą organizuoja Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centras bei ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas. Olimpiados finansavimas skirtas pagal Gabių ir talentingų vaikų ugdymo programą.