ISM universiteto docento M.Huettingerio nuomone, norėdamas prisitaikyti prie ateityje laukiančių pokyčių, šiuolaikinis studentas privalo tapti ypač lankstus, todėl universiteto užduotis šiandien turėtų būti – ne mokyti teorijų, o skatinti studentą galvoti ir priimti skirtingus bei greitus sprendimus.

„Šiuo metu išgyvename trečiąją pramonės revoliuciją. Nuo prieš tai buvusių dviejų ši skiriasi tuo, kad dabar mums reikia ypač išsilavinusių darbuotojų. Kalbu apie atominę energiją, apie darbo automatizaciją, apie žmones, kurie gamins robotus. Nuo pirmosios revoliucijos, kai buvo reikalinga nekvalifikuota jėga, ir antrosios, kai buvo svarbu mechaniškai atlikti savo darbą, viskas pasikeitė 180 laipsnių – dabar mums reikalingi ypatingų gebėjimų turintys žmonės. Antrosios revoliucijos metu robotai padėjo žmonėms atlikti darbus, dabar žmonės kuria robotus, kad pastarieji perimtų visas jų funkcijas. Ką tai reiškia? Mums reikia tiesiog protingų žmonių“, – tikino docentas.

Ateities vizija – robotai

Anot ISM universiteto dėstytojo, mokslininkai teigia, kad ir ši revoliucija jau baigiasi. Gali būti, kad net įžengėme į naują industrinę revoliuciją, pavadintą „Industry 4.0“. Ji panaši į trečiąją, tačiau taip pat turi ir skirtumų. Svarbiausias iš jų – visos technologijos bus tarpusavyje susijusios, o tai leidžia daryti išvadą, kad ateityje žmonių galbūt iš viso nebereikės.

„Didžiausios permainos laukia prie vairo. Masiškai išplis savaeigiai automobiliai. Mums nebereikės taksi vairuotojų. Taip pat išpopuliarės įvairūs robotai, kurie perims paprastus fizinius darbus. Pavyzdžiui, Japonija stipriai dirba ties tuo, kad ateityje robotai prižiūrėtų senukus, nes gimstamumas šioje šalyje stipriai sumažėjęs ir nepakaks žmonių prižiūrėti vyresniuosius. Taip pat galiu garantuoti, kad kai būsite seni, jus prižiūrės būtent robotai, nes žmonių jėgos reikės kitur. Bus patobulinta daug naujų medžiagų, o svarbiausios permainos susijusios su 3D spausdintuvais – manau, tai iš esmės pakeis mūsų gyvenimą. Mums nebereikės kinų darbuotojų, tai pakeis mūsų planetos veidą, taps vienu svarbiausių dalykų intensyviai vystytis“, – mintimis dalijosi docentas.

Anot M.Huettingerio, vienas įdomiausių ateities spėjimų yra tas, kad internetu naudosis ne tik žmonės, tačiau ir mechanizmai. „

Galime daryti prielaidas, kad žmonių šiame procese nereikės – viskas vyks automatizuotai. Laimei, daug pozityvumo suteikia darbuotojų dalyvavimas biotechnologiniuose procesuose, tokiuose, kaip žmonių inžinerija. Pavyzdžiui, galėsime pakeisti savo genetiką, išgydyti iki šiol nepagydomas ligas, prailginti žmonių gyvenimo trukmę ir t.t.“, – padrąsino mokslininkas.

M.Huettingerio sako, kad natūralu, jog kyla klausimas, kokią įtaką tai darys mūsų karjerai? Tai reiškia, kad viskas, kas bus susiję su fiziniu ir neįmantriu administraciniu darbu, ateityje bus mažiau reikalinga. Mums reikės žmonių, galėsiančių prisitaikyti, mąstyti kritiškai, kompleksiškai. Aktualios sritys bus: verslo ir finansų operacijos, valdymas, kompiuteriai ir matematika, architektūra ir inžinerija, pardavimai, švietimas ir mokymai.

Norint išmokti valdyti šiuolaikinio gyvenimo pokyčius, būtina atsižvelgti į tas kompetencijas, kurios bus svarbiausios ateityje. Kūrybingumas, lyderystė, visapusiškumas, verslumas, komunikabilumas, analitinis mąstymas, kryptingumas – tai tos savybės, kuriomis pasižymės ateities lyderiai.
 

Daugiau informacijos apie ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto studijas rasite ČIA.