Vieno įdomiausių projektų pasaulyje TED ir TEDx iniciatoriai savo misiją apibrėžia šūkiu „idėjos vertos platinimo“ [ang. Ideas worth spreading]. 

Paskaitos aprėpia labai platų temų spektrą: mokslas, menai, dizainas, politika, kultūra, verslas, globalūs klausimai, technologija bei pramogų sfera. Pranešėjai taip pat atstovauja plačiam spektrui socialinių bendruomenių bei disciplinų. Jie dažniausiai ne tik savo sričių profesionalai ar bendruomenėse žinomi žmonės, bet ir asmenys, įkvepiantys kalbėti, veikti ir mąstyti.

Šiais metais TEDx organizatoriams buvo suteikta išskirtinė galimybė susirinkti į pirmą kartą istorijoje vykusį TEDFest savaitės trukmės renginį. Renginyje dalyvavusios ISM studentės teigimu, galimybė priklausyti tokio dydžio organizacijai, megzti tarptautines pažintis ir tiesiog būti ten kartu su visais yra nepaprastas jausmas. 

„Konferencijos metu išklausėme apie 70 skirtingų kalbų, kurios buvo transliuojamos tiesiogiai iš tuo metu Vankuveryje vykstančio TED Global 2017 renginio. Jo organizatoriai į Niujorką tą savaitę surinko TEDx renginių atstovus iš daugiau nei 60 pasaulio šalių, istorijomis ir patirtimis dalijosi daugiau nei 500 dalyvių. Tai buvo iki smulkmenų sustyguota savaitės trukmės konferencija“, – įspūdžiais dalijosi pašnekovė.


Patirtį parsivežė į universitetą 

Dar 2016 metų pradžioje įsitraukusi į TED organizacijos TEDx projektą ISM universitete, šiais metais studentė nusprendė imtis iniciatyvos ir pradėti organizuoti išskirtinę TEDxISM konferenciją, tačiau tam, kad galėtų gauti specialią TEDx organizatorių licenciją, Dovilei reikėjo skristi į JAV. 

„Šiais metais su beveik 30 žmonių komanda jau kelis mėnesius ruošiamės didžiausiam TEDxISM renginiui mūsų istorijoje. Šį rudenį turėsime nepakartojamą patirtį kaip organizatoriai ir suteiksime nuostabią galimybę pajusti TED dvasią 500 dalyvių mūsų universitete dalyvaujant kasmetiniame TEDxISM renginyje. Tik šį kartą 5 kartus didesniame, profesionalesniame ir galingame kaip niekad iki šiol. Kaip TEDx renginio licencijos turėtoja nuoširdžiai tikiuosi, kad mūsų bendruomenės ir būsimų dalyvių lūkesčiai viršys visus įsivaizdavimus ir ISM universitetas tęs šią gyvenimus keičiančią tradiciją dar daug metų“, – sako D.Daugvilaitė.TED organizacija skaičiuoja savo egzistavimo laiką nuo 1984 metų, kai nedidelis būrys Kalifornijos gyventojų pamatė neįtikėtinai įdomią trijų tuo metu populiarių temų sąsają – technologijų, pramogų ir dizaino – ir pradėjo kurti uždarus pasikalbėjimų vakarus. Šiandien ši organizacija apima daugybę disciplinų nuo mokslo iki verslo ar globalių problemų ir yra žinoma visame pasaulyje kaip žmonių pažiūras ir įpročius keičiančių vaizdo pranešimų (įrašomų daugiau nei 100–tu skirtingų kalbų) platforma. TED įsivardija kaip globali organizacija, jungianti skirtingų disciplinų bei kultūrų žmones, siekiančius geriau ir išsamiau pažinti pasaulį. 

„TEDx vizija yra labai paprasta, tačiau itin galinga –aistringai tikime idėjų galia keisti požiūrį, gyvenimus ir, galiausiai, visą pasaulį. TEDx renginiai, kurių dalimi yra ir TEDxISM, yra nepriklausomai visame pasaulyje organizuojami renginiai, padedantys skleisti šias pasaulį keičiančias idėjas. Tokių licencijuotų renginių 2016 metais TED organizacija paskaičiavo daugiau nei 3000 visuose pasaulio kraštuose“, – pasakojo ISM universiteto studentė.

Idėjos, keičiančios pasaulį 

D.Daugvilaitės teigimu, dalyvavimas TEDFest konferencijoje priartino mane prie galimybės keisti pasaulį.

„Dabar norisi linkėti visiems žmonėms, kad jie atrastų veiklą, turinčią potencialo keisti aplinkinių žmonių gyvenimus. Ar tai būtų namų aplinkoje, darbe, mieste, kurioje nors bendruomenėje, visoje šalyje, ar kaip mūsų atveju – visame pasaulyje – visiškai nesvarbu. Galiu tik užtikrinti, kad šis jausmas (inicijuoti pokyčius) užburia ir motyvuoja veikti dar niekam į galvą neatėjusius dalykus, keičia požiūrį į viską, ką anksčiau buvai nusistatęs kaip dogmą, ir svarbiausia – įkvepia, informuoja ir tiesiog verčia didžiuotis, kad priklausai kažkam daugiau ir tas kažkas keičia pasaulį“, – neslepia susižavėjimo Dovilė. 

Idealiste save laikanti mergina yra įsitikinusi, kad pasaulyje knibždėte knibžda krūvos neatskleisto potencialo, o neišbandytos galimybės ar dar kieno nors net nesukurtos idėjos laukia, kol kuris nors žmogus jas sugalvos ir imsis įgyvendinti.

„Šį pavasarį, sedėdama vienoje iš Niujorko teatrų salių, galvojau, koks neapsakomas jausmas yra priklausyti globaliai bendruomenei, leidžiančiai skleistis tokioms idėjoms ir suteikiančiai galimybę veikliems bei daug siekiantiems žmonėms veikti ir siekti dar daugiau. Atrodytų, kur dar daugiau? Bet pasaulis kiekvieną dieną visiems mums sėkmingai rodo, kad iš tikrųjų nieko nėra neįmanomo. Ir puikus to pavyzdys yra TED organizacija“, – džiaugėsi D.Daugvilaitė. 

Daugiau informacijos apie ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto studijas rasite čia.