Išmaniosios technologijos neatsiejamos nuo modernaus ūkininkavimo. Tik tam, kad neatsiliktum nuo inovacijų reikia žinių ir praktikos. Modernūs ūkiai laukia specialistų, kurie lengvai valdytų išmaniąsias technologijas. Ūkininkų ūkių registro duomenimis, Lietuvoje 2017 m. rugpjūčio 1 d. buvo registruoti 122997 ūkiai. Remiantis statistikos duomenimis augantis ūkių skaičius patvirtina, kad Lietuvoje sudaromos palankios sąlygos ūkininkauti.

LSMU Gyvulininkystės technologijos fakulteto (GTF) dekanas doc. dr. Rolandas Stankevičius pabrėžia, kad jų fakultetas vienintelis šalyje rengiantis gyvulininkystės technologijos specialistus puikiai žino, kaip suteikti žinias ir praktiką.

LSMU GTF absolventas, zootechnikos mokslų daktaras, vienas sėkmingiausių Lietuvos verslininkų, įmonių grupės „KG Group“ vadovas Tautvydas Barštys teigia, kad inovacijos verslo plėtrai ir įmonės išskirtinumui neišvengiamos.

Vystantis technologijoms tradicinius ūkius keičia modernūs robotizuoti, gyvuliams sudaromos puikios sąlygos planuoti savo laiką patiems, t. y. pagal poreikius. Gyvūnų gerovė yra vienas pagrindinių veiksnių užtikrinančių ūkio pelningumą.

Šiuolaikiniai ūkininkai, besirūpinantys savo ūkio gerove, samdo ne tik veterinarijos gydytoją, bet ir gyvulininkystės technologą. Dažnai šie specialistai ir patys ima ūkininkauti.

LSMU GTF dekanas su kolegomis tvirtina, kad studijas fakultete renkasi tie, kurie tiksliai žino kokių žinių ir kodėl reikia. Dauguma LSMU GTF studentų, tam ir studijuoja, kad grįžę į tėvų ūkį išmonę pritaikytų praktiškai.

 „Moderniuose pieno ūkiuose sumontuoti ne tik melžimo robotai, bet ir išmaniosios šėrimo sistemos. GTF studentai turi progą įsitikinti, jog per paskaitas išgirsti dalykai apie naujausias išmaniąsias technologijas žemės ūkyje egzistuoja realybėje. Tiesa, net ir tai, kad karvės nuo šiol gali puikiai ir laisvai planuoti savo laiką. Dėl tos pačios priežasties ir ūkininkai gali lengviau atsikvėpti, nes robotizuota sistema iš karto informuoja apie bet kokį nukrypimą nuo normos fermos darbuotoją ar savininką. Melžimo duomenys (baltymai, riebalai, urėjos koncentracija ir t.t.) gali būti perduodami tiesiogiai į išmanųjį telefoną ar kompiuterį“, – teigia LSMU VA J. Taco melžimo technologijų centro vadovas doc. dr. Saulius Tušas.

Šalyje daugėja modernizuotų, kompiuterizuotų, robotizuotų augalininkystės ir gyvulininkystės ūkių, kuriuose taikomos išmaniosios technologijos. Dažnas tokio ūkio ar fermos savininkas yra LSMU GTF absolventas.

 

LSMU Rinkodaros ir komunikacijos tarnyba