Aleksandro Stulginskio universitete (ASU) Mokslo metų atidarymo šventės metu šiemet ant stiebo suplevėsuos Vyčio vėliava. Ir tai bus universiteto partnerės UAB „Scandagra“ dovana artėjančio atkurtos Lietuvos Valstybės 100 – mečio jubiliejaus proga. Mat ši agroverslo įmonė sau jau atsakė į klausimą, kokiu projektu įprasmins šią sukaktį. Savo klientams – pažangiausiems šalies žemdirbiams, taip pat mokslo partnerei ASU – drauge su Lietuvos vardą pasaulyje garsinančiu žinomu lenktynininku Benediktu Vanagu bus įteikta 100 Vyčio vėliavų.

UAB „Scandagra“ koordinuoti Vyčio projektą patikėjo šiųmečiam ASU absolventui, šios įmonės eksporto vadybininkui Lukui Paltanavičiui. Jis pasakoja, kad šis projektas – komandinio „galvosūkio“ rezultatas, skatinantis patriotiškumą ir padedantis įgyvendinti ne vieno įmonės kliento svajonę savo teritorijoje turėti ant stiebo plevėsuojančią ir iš tolo matomą Vyčio vėliavą.

„Šiuo metu jau esame iškėlę 22 vėliavas ūkininkų ir žemės ūkio bendrovių valdose. Kai paskambiname, kad atvyksime, žmonės ir nustemba, ir apsidžiaugia vienu metu. Daugelis jų  prisipažįsta patys seniai brandinę tokią mintį, tačiau darbų sūkuryje tam vis pristigdavę laiko“, –  kalba L. Paltanavičius, pastebėdamas, kad šiuo atveju šeimininkams pakanka tik su šypsena veiduose nusifotografuoti plevėsuojančios vėliavos fone, nes 8 m. aukščio stiebo tvirtinimo darbais pasirūpina „Scandagra“ atstovai.

Jau iškeltas vėliavas galima matyti ir virtualiame žemėlapyje šios įmonės interneto tinklalapyje. Pirmajame projekto etape žemėlapyje matysis „Scandagros“ partnerių vėliavos. Vėliau prisijungti ir turimos vėliavos koordinates galės pažymėti visi esantieji Vyčio vėliavų savininkai.

Paklaustas, kodėl dovanai pasirinkta būtent Vyčio vėliava, L. Paltanavičius neabejodamas teigia, kad Vytis lietuvių sąmonėje yra lyderystės, ištikimybės Tėvynei simbolis, visais laikais vienijęs lietuvius ir juos vedęs į priekį. „Mūsų įmonės pamatinės vertybės taip pat yra bendradarbiavimas bei lyderystė. Vyčio vėliavą sporto aistruoliai iškelia palaikydami Lietuvos sportininkus užsienio stadionų arenose, lenktynininko Benediktą Vanago vairuojamą automobilį Vytis išskiria iš visų kitų ekipažų Dakaro trasoje. Žemdirbių ūkiuose bei ASU teritorijoje plevėsuojančios vėliavos taip pat skelbs, jog čia dirba bei mokosi savo sektorių geriausieji“, – teigia „Scandagra“ atstovas.

Žymus Lietuvos lenktynininkas Benediktas Vanagas šios įmonės įgyvendinamo Vyčio projekto dalyviu yra tapęs neatsitiktinai. UAB „Scandagra“ – finansinė B. Vanago rėmėja. Be to, ši įmonė organizuoja lietuvių ekipažų „palaikymo grupių“ keliones į Dakarą. O šių grupių nariai yra ūkininkai – „Scandagros“ klientai. Todėl garsus lenktynininkas yra dažnas įvairių žemdirbiškų renginių svečias. Ir, kaip pat sako, niekada neatsisakantis pavairuoti ne tik lenktyninį automobilį, bet ir galingą traktorių ar kombainą.

Jonavos r. ūkininkas Rimantas Kubiliūnas – vienas tų „Scandagros“ partnerių, kurio ūkio kieme Vytis ką tik jau suplevėsavo. „Ant įspūdingo aukščio stiebo plazdanti vėliava yra kažkas tokio, ko paprastais žodžiais nusakyti neįmanoma“, – savo pakilų jaudulį apibūdina pažangų 320 ha augalininkystės krypties ūkį vystantis ūkininkas.