„...noriu padėti žmonėms ir keisti pasaulį“, „noriu mylėti savo darbą ir į jį eiti kaip į šventę“, „tikiuosi, kad mano specialybė bus perspektyvi“, – tokios ir panašios studentų viltys šiandien buvo paleistos skrieti virš miesto.

 Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis tarptautinei LSMU studentų bendruomenei palinkėjo pamilti Kauną taip, kad baigus studijas norėtųsi jame likti, o LSMU rektorius prof. Remigijus Žaliūnas priminė, jog gebėjimas studijas suderinti su studentišku gyvenimu yra didis menas.

LSMU eisenos tampa miesto įvykiu

Šiemet studijas LSMU pradėjo per 1,6 tūkst. pirmakursių, ir dauguma jų dalyvavo šventinėje universiteto akademinės bendruomenės eisenoje. Vedama Kauno pučiamųjų instrumentų orkestro „Ąžuolynas“, eisena Laisvės alėja ir Vilniaus gatvėmis nuvilnijo iki Rotušės aikštės.

Rugsėjo pirmosios eisenos centrinėmis miesto gatvėmis – beveik dešimtmetį siekianti šio universiteto tradicija. Universiteto bendruomenė aktyviai dalyvauja viešajame miesto gyvenime, tad šventinė LSMU akademinės bendruomenės eisena, kurios priekyje žengia iškilmingai togomis pasipuošę universiteto Rektorius, Senato nariai, o iš paskos šurmuliuoja studentai ir LSMU gimnazistai, Kaune visada tampa išskirtiniu reginiu: praeiviai stabčioja pasigėrėti fakultetų vėliavomis bei šimtais jaunų džiugiai nusiteikusių studentų veidų. 

Drauge su studentais ir LSMU gimnazistais iškilmių nuotaika atplūdo iki Rotušės aikštės. Čia iš Kauno rotušės balkono į studentus kreipėsi Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis ir LSMU rektorius prof. Remigijus Žaliūnas.

Linkėjimai pirmakursiams – primenant ir pareigą

„Didžiausia mano, kaip miesto mero, svajonė – kad po keleto metų, baigę universitetą, jūs būsite pamilę šį miestą taip, kad norėsite jame likti ir kurti šeimas“,  – LSMU pirmakursiams linkėjo Kauno meras V.Matijošaitis.

„Tai, jog pasirinkote studijas Lietuvos sveikatos mokslų universitete, Kaune – geriausias jūsų sprendimas“, – kreipdamasis į pirmakursius, sakė LSMU rektorius prof. R. Žaliūnas. Tuo pačiu rektorius jaunimui priminė ir pareigą deramai atstovauti aukštąją mokyklą:

„Didis menas atstovauti univeristetui ir miestui, o dar didesnis –  suderinti studijas su studentišku gyvenimu“.

Studijuos daug gabaus jaunimo

Prof. R Žaliūnas pabrėžė, jog studijos Lietuvos sveikatos mokslų universitete išlieka vienos patraukliausių Lietuvoje. Ir šiemet universitete mokysis gabiausias, talentingiausias Lietuvos jaunimas: daugiau nei 70 proc. stojusiųjų konkursinis balas buvo aukštesnis nei 7.

„Universitetas tampa tarptautiškiausia šalies aukštąja mokykla: šiemet sulaukėme rekordinio skaičiaus studentų iš užsienio šalių, kurių pusė atvyko iš Europos Sąjungos šalių, rodo aukštą universiteto studijų kokybę“, – kalbėjo LSMU vadovas.

Šiųmetis priėmimas parodė, kad susidomėjimas sveikatos mokslų studijomis neblėsta: net 3 universiteto studijų programos – medicina, odontologija ir veterinarinė medicina – šiemet sulaukė daugiausiai pageidavimų studijuoti, į jas priimti gabūs, talentingi, motyvuoti, neretai –  specialiai sveikatos mokslų studijoms pasirengę stojantieji. Atskirose studijų programose vidutiniai konkursiniai balai buvo itin aukšti: odontologijos 8,94, medicinos 8,61.

Šiemet universitete studijuos net 149 šimtukininkai. Daugiausia jų – 87, rinkosi medicinos studijas, dar 26 studijuos odontologiją, 15 – veterinarinę mediciną. Nors šalies demografinė situacija prastėja, universiteto studentų skaičius stabilus: šiemet į valstybės finansuojamas vietas priimta 5 proc. studentų daugiau, nei pernai, o studijas Universitete pradėsiančių studentų iš užsienio skaičius paaugo net 71 proc.

Studentų viltys skriejo virš miesto

Gražiausiu šventės momentu tapo studentų vienu kartu į dangų paleisti spalvoti balionėliai su jaunuolių ateities viltimis, svajonėmis ir linkėjimais.

„Mano didžiausias noras yra ateityje padėti žmonėms ir taip keisti pasaulį. Būsiu gydytojas, tad medicina mano gyvenime užims svarbiausią vietą – sakė mediciną LSMU studijuosiantis pirmakursis iš Švedijos.

Būsimoji sveikatos psichologė Neringa į Kauno padangę išsiuntė viltį, kad jai nebus per sunku studijuoti: „Šiek tiek nerimauju dėl studijų – vis dėlto manau, kad esu pasirengusi.“ Slaugos studijų programą pasirinkusi Justina tikisi pabaigusi studijas gebėti padėti žmonėms.  

Balionėliams nuskriejus virš miesto, LSMU akademinė bendruomenė susibūrė Kauno Šv.apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje, kurioje vyko iškilmingas universiteto Senato posėdis, skirtas rugsėjo 1-osios šventei paminėti. Iškilmės baigtos drauge su akademiniu choru „Neris” sugiedojus studentų himną „Gaudeamus“. Vėliau vyko Šv. mišios už akademinę bendruomenę.

Eisenų tradicija siekia tarpukario laikus

Studentų eisenų tradicija Kaune siekia tarpukario laikus. LSMU profesorius habilituotas daktaras infektologas Alvydas Laiškonis, ilgus metus vadovavęs universiteto Infekcinių ligų klinikai, pasakojo, kad Vytauto Didžiojo universiteto studentų eisenos Kaune tapdavo vietos įvykiu. Eisenos buvę spalvingos, kiekvienas fakultetas žygiuodavo su savo atributika, vėliavomis.

Pokariu, universitetą padalijus į Kauno medicinos ir Kauno politechnikos institutus, studentiškos tradicijos liko. Per eisenas skiriamasis studentų ženklas buvo kepuraitės. Savąją baltą medicinos studento kepuraitę prof. A. Laiškonis išsaugojo iki pat šių dienų.