Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre "Litexpo", vasario 8 - 10 dienomis šurmuliavo tradicinė, šiemet jau šešioliktoji, tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo  paroda  „Studijos 2018“, sutraukusi kelių dešimčių tūkstančių šalies moksleivių, jų mokytojų bei tėvų auditoriją bei suteikusi galimybę pastebėti naują tendenciją: tiek regionų, tiek miestų moksleivija vis aktyviau domisi profesijomis, esančiomis „arčiau žemės“. Tad parodos metu tikra šalies žemės ūkio sektoriaus ambasada tapo šiam sektoriui specialistus rengiančio Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) stendas.

ASU ambasadoriai – visų penkių universiteto fakultetų studentai aiškiai ir įtaigiai  pasakojo apie savo studijų programas, jų tarptautiškumą bei perspektyvą darbo rinkoje, taip pat apie patogią, jaukią mokymosi aplinką ir, be abejo, apie studentišką vieklą, plačias galimybes dalyvauti programoje „Erasmus +“. Svarumo  ASU atstovavimui parodos metu suteikė ir seminaro „Žemės ūkis. Mitai ir realybė“ metu mitus apie neteisingą šiuolaikinio žemės ūkio įsivaizdavimą įtaigiai griovęs ASU absolventas, UAB „EWA“ rinkodaros vadovas Skomantas Rukuiža.

Per tris parodos dienas ASU stendą „Litexpo“ centre aplankė didžiulis srautas žmonių – pradedant atokių Zarasų žemės ūkio mokyklos, baigiant Kauno inžinerinio licėjaus atstovais. Dauguma jų pateikė konkrečių klausimų apie studijų programas bei dėstė savus argumentus, kodėl juos domina viena ar kita specialybė, kurią galima įgyti tik ASU.  Štai Kelmės r. Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijos gimnazistė Aušrinė aktyviai domėjosi sumaniosios gyvulininkystės studijų programa, nes jos tėtis šiame rajone vysto galvijininkystės ūkį,  Šakių „Žiburio“ gimnazijos gimnazistas Paulius teigė jau dabar neabejojantis, kad norėtų studijuoti žemės ūkio inžineriją, nes jo tėtis vysto augalininkystės krypties ūkį, kuriame reikalinga  moderni žemės dirbimo technika bei inžinerinės žinios apie ją.

Jaunieji parodos lankytojai daug klausimų pateikė ir apie universalias ASU studijų programas, kuriose įgytas žinias galima pritaikyti gyvenant ir dirbant tiek mieste, tiek kaime. Moksleivius domino „Maisto žaliavų kokybės ir saugos“, „Želdininkystės“, „Logistikos ir prekybos“, „Žemės ūkio technologijų ir vadybos” studijų programos.

ASU studentai lankytojus savo ruožtu lankytojus tikino, kad šis universitetas žmogui suteikia beribes galimybes. „ Prezidentas Aleksandras Stulginskis buvo agronomas. Dabartinis Seimo pirmininkas Viktoras Pranskietis – taip pat agronomas. Tarime, mano tėvai yra ūkininkai. Tačiau pats ASU rinkausi ne dėl to. Šiuolaikiniame agroversle dirba daugybė įmonių. Ir visoms joms reikia kvalifikuotų  specialistų. Pasaulinės tendencijos taip pat rodo, kad žemės ūkio svarba ekonomikoje tik augs. Žodžiu, esu vietoje, kuri suteikia didžiules galimybes žmogui tobulėti“,  - neabejodamas kalbėjo ASU Agronomijos fakulteto trečiakursis Eimantas Eigirdas.

Savo įžvalgomis apie šiųmetę parodą „Studijos 2018“ paprašytas pasidalyti joje dalyvavęs ASU Žemės ūkio inžinerijos fakulteto dekanas doc. dr. Rolandas Domeika teigė, kad sveikintina tendencija yra tai, jog tarp jos lankytojų yra daug  ne tik abiturientų, bet ir dešimtų, vienuoliktų klasių moksleivių. Tai, dekano teigimu,  -  sveikintina tendencija, atspindinti augančią moksleivių motyvaciją neskubant išsirinkti sau labiausiais priimtiną studijų programą.  O ASU Agronomijos fakulteto studijų prodekanė dr. Aida Adamavičienė pastebėjo, kad universiteto veikla, įtraukiant į ją moksleivius, ypač domisi bendrojo lavinimo mokyklų  pedagogai. „Mokytojai prašo surengti ASU atstovų ir moksleivių susitikimus, teiraujasi, kaip galima dalyvauti  universitete organizuojamose Kūrybinėse dirbtuvėse. Taigi akivaizdu, kad mūsų bendradarbiavimo veikla šalyje yra žinoma ir labai reikalinga“, - teigia A. Adamavičienė.