www.lss.ltŠalies moksleiviams – ne tas pats, kokios galimybės lygiomis teisėmis studijuoti Lietuvoje. Jie suinteresuoti prieinamu, kokybišku aukštuoju išsilavinimu ir yra pasirengę kartu su esamais studentais drąsiai kurti geresnę studijų ir mokslo sistemą.

Tokios išvados padarytos apibendrinus spalio 20 - 21 d. sostinėje vykusio Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) rudens forumo rezultatus, dalis kurių jau ruošiami pristatyti viešame laiške Lietuvos visuomenei ir valdžios atstovams.

Rūta Ruolytė moksleivių lyderiams skaitė paskaitą apie lygybę aukštajame moksle. Paskaitos metu pristatyti egzistuojantys požiūriai į lygias žmonių galimybes apskritai, supažindinta su Lietuvos ir užsienio praktika siekiant lygiai prieinamo aukštojo mokslo.

Viceprezidentas komunikacijai Dainius Dikšaitis moksleivius supažindino su piliečių peticija dėl studijų ir mokslo reformos bei moderavo darbo grupę švietimo sistemos klausimais.
 
„Lietuvos aukštasis mokslas gyvas tiek, kiek gyva visa akademinė bendruomenė. Pastarasis susitikimas su moksleiviais leidžia teigti, kad šios gyvasties ateityje neturėtume pristigti, jei mokėsime visi kartu eiti atviros ir pažangios visuomenės lūkesčius atitinkančio aukštojo mokslo link“, - po paskaitos kalbėjo Lietuvos studentų sąjungos socialinės integracijos koordinatorė Rūta Ruolytė.

Dvi dienas trukusiame nacionaliniame moksleivių forume dalyvavo per 170 moksleivių iš visos šalies.