Kuo besirenkančiam studijų kryptį kliautis šiųmečiam abiturientui – svajone apie madingą įrašą diplome ar darbo rinkos signalais bei realų karjeros kelią pradedančių vienmečių patarimais? Aleksandro Stulginskio universitete logistiką studijuojanti Romena Kančytė teigia pasirinkusi antrąjį variantą ir pataikiusi į dešimtuką. Nes logistika – vienas sparčiausiai augančių sektorių tiek  Lietuvoje, tiek ir pasaulyje. O būsimas potencialus darbdavys – viena didžiausių tarptautinių logistikos įmonių Lietuvoje – gerai besimokančiai antrakursei  kas mėnesį skiria dar ir 250 Eur dydžio stipendiją.

Pasirinkimas pranoksta lūkesčius

Logistikos studentės Romenos Kančytės tėvai gyvena ir dirba Airijoje, tačiau pati mergina prisipažįsta, kad jos  emigrantės „pyragai“ nevilioja, todėl  besimokydama Lazdijų rajono Seirijų A. Žmuidzinavičiaus gimnazijos vienuoliktoje klasėje ėmė aktyviai domėtis, kokia specialybė Lietuvos darbo rinkoje būtų paklausi ir perspektyvi.

„Logistika užkabino neatsitiktinai. Juk aišku, kad ši sritis – bet kurios šiuolaikiškos įmonės svarbiausia gyvybinė arterija. Tuo galutinai įsitikinau vos tik įstojusi į ASU ir vasarai Kaune įsidarbinau vienoje agroverslo įmonių, turinčių stiprią logistikos grandį. Suprantama, į aukštos kvalifikacijos darbą tuo metu pretenduoti negalėjau, tačiau dinamika, juntamas bendras pulsas man labai patiko. Žinau, kad baigusi universitetą turėsiu gerą žinių bagažą, taigi ir darbas logistikos įmonėje laukia kitoks“, - su šypsena dėsto  Romena, nuo ateinančio rudens planuojanti daugiau laiko skirti ir naujų  kalbų  mokymuisi, nes mergina neabejoja, kad gebėjimas komunikuoti keliomis užsienio kalbomis yra didelis privalumas logistikos sektoriuje dirbančiam specialistui.

Svarbiausia žinojimas, kad baigus universitetą diplomo pakuoti į lagaminą neteks

Kančytė atvirai prisipažįsta, kad žinia apie tai, jog kiekvieną mėnesį gaus 250 Eur dydžio stipendiją, kurią skyrė UAB „Hegelmann Transporte“, maloniai nustebino ir ją pačią, ir Airijoje gyvenančius tėvus. „Sutikime, kad studentui tai tikrai nemaži pinigai“, - su šypsena teigia mergina, pasakojanti, kad ASU ją „veža“ viskas: ir įdomūs mokslo dalykai, ir saviraiškos galimybės universiteto dramos studijoje, ir jaukus akademinis miestelis didmiesčio pašonėje, tačiau svarbiausia žinojimas, kad baigus universitetą diplomo pakuoti į lagaminą neteks.