Lietuvos moksleivių sąjunga (LMS) paskelbė ultimatumą - jei šiemet neprasidės  reali aukštojo mokslo reforma, mokiniai protestuos kartu su pedagogais. Taip nuspręsta visuotiniame LMS organizuotame rudens forume.

„Iš esmės viskas paremta vienu popieriumi – partijų susitarimu. Visi pažadai dėl įmokų atidėjimo, kurie mus malonina, piešti ore ir tėra tušti žodžiai“, - DELFI sakė LMS prezidentė Karolina Adelbergytė. Ją piktina, kad partijų susitarime pirmu numeriu įrašyta ne mokslo kokybė, o pinigai už studijas.Priminus, kad rugpjūtį studentų atstovai patys prezidento prašė atitolinti didesnius mokesčius už mokslą, moksleivių atstovė patikslino, jog tam prieštarauta, nes didesnių įmokų įvedimui buvo visiškai nepasiruošta.Kaip teigiama išplatintame pareiškime, moksleivių nuomone, pagrindiniai būtinos aukštojo mokslo pertvarkos rezultatai turi būti orientuoti į kokybę ir prieinamumą.

 Moksleiviai pageidautų baigę mokyklą tikėtis lanksčių mokymo programų, gerų praktikos sąlygų, pagarbos žmogaus teisėms ir studijų be korupcijos.Penktadienį moksleiviai savo poziciją išdėstys raštu kreipdamiesi į valstybės institucijas ir visuomenę. K. Adelbergytė sakė, kad jeigu į pastabas ir iškeltas problemas nebus sureaguota, moksleiviai karti su protestuojančiais mokytojais ketina išeiti į gatves.

info: www.delfi.lt