Pateikiame Aleksandro Stulginskio universitetui dažniausiai abiturientų užduodamų klausimų TOP 10-uką.

 1. Ar nelaikius, neišlaikius ar nesurinkus 25 % matematikos egzamino prarandu galimybę studijuoti valstybės finansuojamoje vietoje?
  Atsakymas: Nelaikius, neišlaikius ar nesurinkus 25 % matematikos egzamino prarandi galimybę studijuoti valstybės finansuojamoje studijų vietoje, bet neprarandi galimybės studijuoti.  Jeigu Tavo konkursinis stojamasis balas yra 3,6 ir daugiau, gali pretenduoti į valstybės nefinansuojamą studijų vietą.
 2. Jeigu nelaikiau ar neišlaikiau egzamino, o jis yra antrasis ar trečiasis dalykas konkursinio balo sandaroje, ar LAMA BPO sistema vietoj egzamino vertinimo skaičiuos mano metinį pažymį?
  Atsakymas: 
  Jeigu nelaikei ar neišlaikei egzamino, kuris yra antrasis  ar trečiasis dalykas konkursinio balo sandaroje, bet turi A lygio metinį pažymį, jis bus atitinkamai perskaičiuojamas kaip antrasis ar trečiasis dalykas. Metinių pažymių perskaičiavimo tvarką rasi ČIA.
 3. Kada gausiu kvietimą studijuoti?
  Atsakymas: Kvietimai studijuoti bus skelbiami liepos 26 d. iki 12 val. LAMA BPO sistemoje nurodytais el. paštais arba prisijungus prie savo prašymo LAMA BPO sistemoje.
 4. Jeigu sutarčių pasirašymo metu esu išvykęs į užsienį, ar yra galimybė sutartį pasirašyti internetu?
  Atsakymas:
   Universitetas sudaro galimybę sutartį sudaryti internetu, tad dalyvavimas pasirašant nėra būtinas. Jeigu neturi galimybės pasirašyti sutarties internetu, vietoj Tavęs gali atvykti kitas asmuo, jis turi atsivežti notariškai patvirtintą įgaliojimą.
 5. Už ką skiriami papildomi balai stojant į ASU?
  Atsakymas: Stojant į ASU papildomi balai skiriami:
  – tarptautinių ir šalies olimpiadų, konkursų I–III vietos laimėtojams;
  – asmenims, turintiems bazinių karinių mokymų arba privalomosios karo tarnybos baigimo pažymėjimą;
  – asmenims, turintiems tos pačios švietimo srities profesinio mokymo programos baigimo diplomą su pagyrimu;
  – asmenims, iš brandos darbo gavusiems įvertinimą (ne mažesnį nei 9 balą);
  – asmenims, dalyvavusiems ilgalaikėje jaunimo nacionalinėje arba tarptautinėje savanoriškoje veikloje, kuri yra ne trumpesnė negu 3 mėnesiai.
 6. Kokiose organizacijose reikia būti savanoriavus norint gauti papildomų balų?
  Atsakymas:
   Jeigu savanoriavai vienoje iš www.jaunimogarantijos.lt nurodytoje organizacijoje, įkėlęs savanorystę įrodantį pažymėjimą LAMA BPO sistemoje gali gauti papildomus 0,25 balus.
 7. Ar stojant į valstybės nefinansuojamą studijų vietą gausiu studento pažymėjimą?
  Atsakymas: 
  Taip, įstojęs į valstybės nefinansuojamą studijų vietą būsi pilnavertis studentas ir turėsi teisę į visas studentiškas privilegijas.
 8. Ar priėmimo I etape įstojus į valstybės nefinansuojamą studijų vietą (mokamą) yra galimybė priėmimo II etape gauti valstybės finansuojamą studijų vietą?
  Atsakymas:
   Kiekviename priėmimo etape gali gauti tik vieną kvietimą studijuoti. Gavęs vieną valstybės finansuojamą studijų vietą kitame etape gali pretenduoti tik į valstybės nefinansuojamas studijų vietas. O pasirašęs sutartį į valstybės nefinansuojamą studijų vietą, kituose etapuose gali pretenduoti į likusias valstybės finansuojamas studijų vietas.
 9. Kaip gauti vietą apsigyventi bendrabutyje?
  Atsakymas: 
  Sutarčių pasirašymo metu bus galimybė sudaryti sutartį dėl gyvenimo ASU bendrabučiuose. Jeigu sutartį sudarysi internetu, dėl gyvenimo bendrabutyje gali susisiekti su ASU Bendrabučių tarnyba. Jeigu esi kitos aukštosios mokyklos studentas, taip pat turi galimybę gyventi ASU bendrabučiuose. Daugiau informacijos ir ASU Bendrabučių tarnybos kontaktus rasti ČIA.
 10. Kaip galima sumažinti studijų kainą įstojus į mokamą vietą?
  Atsakymas: 
  Universitetas betarpiškai bendradarbiauja su įvairiausiomis verslo įmonėmis, jos kiekvieną pusmetį studentams skiria stipendijas. Taip pat yra galimybė su būsimu darbdaviu sudaryti trišalę sutartį, už studijas moka būsimasis darbdavys. Be to, kiekvieną pusmetį 30 pažangiausių ar aktyviausių ASU studentų gauna 50 proc. studijų kainos nuolaidas (15 studentų už gerus mokslo rezultatus, 5 – už aktyvią visuomeninę veiklą, 5 – už dalyvavimą meninėje veikloje, 5 – aktyvią sportinę veiklą), vienas iš jų gali būti ir Tu!

Neradai atsakymo į savo klausimą? Klausk.
ASU Stojančiųjų priėmimo grupė
Studentų g. 11-159 kab., Akademija, Kauno r.
Tel. (8 37) 75 22 00
priemimas@asu.lt