Nors paskutiniu metu netyla skeptikų prognozės, esą po kelių metų darbo rinka bus perpildyta vadybininkų, tačiau tokia perspektyva abejoja darbdaviai, pastebintys kompetentingų specialistų stoką.

Pasak jų, surasti gerą vadybininką visada sunku. „Puikiai dirbančių – tikrai nėra daug. Norint tokiu tapti pirmiausia reikia noro dirbti. Geras vadybininkas yra motyvuotas, iniciatyvus, aplinką stebintis ir kelis žingsnius į priekį prognozuojantis profesionalas,“ – teigia Šarūnas Mereckas, viešbučio „Kaunas“ generalinis direktorius, pabrėžiantis, kad vadybos studijas pasirinkęs žmogus turėtų nusiteikti, kad darbo esmė – nuolatinis bendravimas. „Manau, kad šiek tiek diskredituota pati vadybininko sąvoka. Jei nerandamas tinkamas pareigybės pavadinimas, bet kokios grandies darbuotojui užlipdoma „vadybininko“ etiketė,“ – pastebi Irena Levišauskienė, „Delta“ turizmo centro filialo direktorė.

Darbdaviai, absolventai ir vadybą pageidaujantis studijuoti jaunimas aiškiai išsako nuomonę, kad vadybos vien iš vadovėlių išmokti neįmanoma – efektyvioms studijoms reikalinga įgauti patirtį. Kauno kolegijos Verslo vadybos fakultetas, kuriame rengiami būsimieji Turizmo ir viešbučių vadybos, Verslo vadybos, Prekybos vadybos, Maisto pramonės verslo vadybos specialistai, kasmet atnaujina studijų programų turinį ir stengiasi sudaryti tinkamas sąlygas, kad baigę studijas absolventai į darbo rinką pasuktų nešini ne tik diplomais, tačiau sukaupę solidų žinių bagažą bei įgavę praktinės patirties. Šiais metais fakultetas siūlo naują studijų programą – Sporto vadybą.

Patraukli mokomoji videomedžiaga, realių verslo situacijų analizė ir kūrybiškų sprendimų paieška, studentų laiką taupančios ir kelis studijų dalykus integruojančios praktinės užduotys – būtent taip žinių apie verslą semiasi šiandieniniai Verslo vadybos fakulteto studentai. Paskaitose išdėstyta teorija įtvirtinama pasitelkus praktinius užsiėmimus, diskusijas, grupėmis atliekamus darbus ir realių verslo situacijų nagrinėjimą. Dalį specialybių dalykų dėsto praktinės patirties turintys dėstytojai verslininkai, taigi žinios studentams perteikiamos remiantis patirtimi, pasiekimais ir ... kažkada savo pačių versle padarytomis klaidomis. „Pateikdamas užduotis stengiuosi siūlyti netradicines, naujas idėjas, kad studentai pamąstytų, ieškotų naujų sprendimų, o ne pakartotų jau žinomas tiesas,“ – apie studijų procesą pasakoja gerai žinomą prekės ženklą sukūręs verslininkas dėstytojas Ričardas Suslavičius.

Kauno kolegijos Verslo vadybos fakulteto vadovai akcentuoja – sėkmingos karjeros geidžiantiems būsimiesiems vadybininkams būtina lavinti įgūdžius, praversiančius ne tik Lietuvos, bet ir užsienio rinkoje. Fakultete studentams sudaromos galimybės mokytis tarptautinėje aplinkoje –bendradarbiaujama su 50 aukštųjų mokyklų ir įmonių iš įvairių Europos šalių. Tarp studentų populiarios dalinės studijos ir praktikos Suomijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Portugalijoje, Graikijoje. Kasmet organizuojamos trumposios intensyvaus mokymosi programos – jose bendrus projektus kuria ir realizuoja tarptautinės studentų komandos.

„Man labiausiai patinka, kad studijos kokybiškos, dėstytojai puikiai išmano savo darbą,“ – pasakoja Kauno kolegijos Verslo vadybos fakulteto studentė Aistė Balandytė, prieš mėnesį su 5 kolegijos studentais dalyvavo verslo sprendimų modeliavimo žaidime „Emerald Forest“. Finale varžėsi studentų komandos iš Olandijos, Estijos, Latvijos, Bulgarijos. Pergales Kauno kolegijoje nuskynę studentai pripažinimą parsivežė ir iš svetur – laimėtos pelningumo ir kūrybiškumo nominacijos.

Apie studijas palankiai atsiliepia ir fakulteto absolventai. Pasak kolegiją baigusios verslininkės Kristinos Karnickajos, kuri pirmoji Lietuvoje pradėjo žaislų nuomos verslą, labiausiai gyvenime pravertė studijų patirtis, kurią įgijo atlikdama įvarius darbus studentų bendrovėje. „Studijų trukmė, žinios, išsilavinimo laipsnis ir galimybės – viskas patogu ir suderinta,“ – pabrėžia K. Karnickaja, drąsiai rekomenduojanti studijas Kauno kolegijos Verslo vadybos fakultete.

 

Išsami informacija apie priėmimą į studijas:
 

Kauno kolegijos studentų priėmimo tarnyba
Pramonės pr. 20 – 141, Kaunas
Tel. (8 37) 35 22 18
El. paštas priemimas@kauko.lt
www.kauko.lt