Šiais, mūsų Valstybės  jubiliejiniais metais, ragindamas užsienyje gyvenančius mūsų jaunuolius aktyviau ryžtis studijoms Tėvynėje, o ateityje – ir grįžti į ją, Aleksandro Stulginskio universitetas įsteigė išskirtines Lietuvos 100-mečio stipendijas.

100 Eur dydžio kasmėnesines stipendijas gaus su geriausiais konkursiniais balais įstoję emigracijoje gyvenantys pirmakursiai, pasirinkę ištęstinių studijų formą bei siejantys savo ateitį su Lietuva.

Aleksandro Stulginskio universitete (ASU) nuotoliniu būdu sėkmingai studijuoja įvairiose pasaulio šalyse gyvenantys lietuviai, tarp jų – ir šeštus metus Vokietijoje gyvenanti Rūta Budrytė. Mergina neatsitiktinai yra pasirinkusi logistikos ir prekybos studijų programą universiteto Ekonomikos ir vadybos fakultete. Mat, gyvendama svetur, Rūta dirba logistikos srityje solidžioje kompanijoje „WLC Würth Logistik“.

Merginos studijų tikslas – pagilinti profesines žinias, kurias vėliau galėtų pritaikyti ir grįžusi į Lietuvą. „Gyvenant užsienyje ASU siūloma ištęstinių studijų forma yra labai patogi. Per metus vyksta dvi sesijos pačiame universitete. Tam pakanka tik laiku susiplanuoti atostogas ir parvažiuoti į Lietuvą. Taip pat visas kitas studijų procesas organizuojamas internetu. Konkrečių egzaminų datos nustatomos bendru studentų ir dėstytojų susitarimu. Dėstytojai yra tikrai labai geranoriški ir visada priima atvykusiuosius laikyti egzaminų ir po nustatyto termino“, – su šypsena pasakoja pašnekovė, pastebėdama, kad ,, be abejo, tenka daug mokytis savarankiškai, tačiau jei žmogus renkasi nuotolinių studijų formą, turi būti tam pasiryžęs.“ – patirtimi dalijasi Vokietijoje gyvenanti ASU studentė.

Norint studijuoti ištęstine (buv. neakivaizdine) studijų forma, taip pat galima pretenduoti ir užimti valstybės finansuojamą studijų vietą. Daugiau informacijos apie laisvas valstybės finansuojamas studijų vietas ir papildomą priėmimą rasite