Auganti planetos gyventojų populiacija, klimato kaitos keliami iššūkiai bei senkantys žemės gelmių  ištekliai skatina nauja akimi žvelgti į agrosektoriaus reikšmę ir Lietuvoje. Tad ką šiandien kalba tie būsimieji pirmakursiai, kurie savo prašymuose LAMA BPO informacinėje sistemoje pirmuoju numeriu įrašė vienintelio šalyje agroverslui specialistus rengiančio Aleksandro Stulginskio universiteto programas?

Dominykas Daugėla šiais metais baigė Alytaus šv. Benedikto gimnaziją. Ir, kaip tvirtina pats vaikinas, sukti galvos dėl to, kur ir ko toliau mokytis, jam neteko. Mat  dar trylikametį tėtis paragino pradėti rimtai domėtis agronomo profesija.

„Iš tiesų nuo vaikystės esu gamtos vaikas. Mano tėvai Alytaus rajone,  Miroslavo seniūnijoje, vysto apie 300 ha ploto ūkį. Augina grūdines bei pašarines kultūras, laiko mėsinių galvijų bandą, danielių, elnių, avių. Tėčio argumentas, kad maisto žmonėms visada reikėjo ir reikės tik daugiau,  mane įtikino, jog tapus geru agronomu darbo biržos durų varstyti neteks“, - būsimos specialybės pasirinkimą argumentuoja Dominykas, planuojantis ateityje ne tik savarankiškai ūkininkauti, bet ir kurti nuosavą agroverslo paslaugų teikimo įmonę.

Vaikinas prisipažįsta vienu momentu lyg ir galvojęs apie vadybos mokslus. Tačiau, jo nuomone, tai turėtų būti magistrantūros studijų pakopa, kuomet jau įgyta konkrečios specialybės žinių bei bent minimalios praktikos. „Priešingu atveju gali tapti tiesiog „šluotos vadybininku“, -  su šypsena kalba būsimasis ASU pirmakursis.

Tai, kas yra profesionali įmonės vadyba, Dominykas  jau žino - jis yra  dalyvavęs  tarptautiniame jaunųjų startuolių konkurse Serbijoje.  Mat Alytaus šv. Benedikto gimnazijoje ekonomikos dalyką pasirinkę gimnazistai turėjo galimybę mokytis pagal VšĮ „Lietuvos Junior Achievement“ ekonominio švietimo ir verslumo ugdymo programą bei „įvedinėti į rinką“ pačių sukurtus produktus.

Iš vaizdingo Seredžiaus krašto (Jurbarko r.) kilusi Miglė Leskauskaitė Rugsėjo 1 – ąją taip pat pasitiks ASU. Mergina šio uiversiteto Ekonomikos ir vadybos fakultete studijuos apskaitą ir finansus. Pašnekovė pasakoja, kad mintis studijuoti ASU ją „užkabino“ prieš porą metų, kai šio universiteto atstovai buvo atvykę į mokyklą, kurioje mokėsi. „Taškų“ pridėjo ir patyrusios finansininkės komentarai. Mat Miglė yra aktyvi Seredžiaus seniūnijos Armeniškių kaimo bendruomenės narė. „Prieš kurį laiką tvarkant bendruomenės dokumentaciją teko į pagalbą kviestis finansų specialistę. Paaiškėjo, kad ji – ASU absolventė. Moteris labai gyrė savo buvusius dėstytojus, studijų kokybę. Tvarkydama dokumentaciją daug ką parodė bei paaiškino. Klysta manantieji, jog buhalterinė apskaita – monotoniškas darbas. Juk gyvenimas nuolat kelia vis naujų išš

Tauragiškis Erikas Kovaliovas, pildydamas prašymą studijuoti, pirmuoju numeriu mechanikos inžinerijos studijų programą ASU Žemės ūkio inžinerijos fakultete taip pat įrašė neatsitiktinai. Vaikinas teigia domėjęsis šios srities inžinerijos perspektyvomis,  konsultavęsis su ASU absolventais, kurie dirba agroverslo įmonėse, prekiaujančiose žemės ūkio technika bei teikiančiose šios technikos serviso paslaugas. „Visi pašnekovai vienu balsu tvirtino, kad darbo rinkoje yra graibstomi už skvernų“, - su šypsena kalba vaikinas, neabejojantis ir savojo pasirinkimo teisingumu. Pasak jo, labiausiai „užkabino“ pašnekovų teiginiai, kad būsimiesiems inžinieriams ASU suteikiamos  ne tik „sausos“ teorinės žinios, bet ir sudaromos galimybės įgyti praktinių įgūdžių.

“Tikiuosi universitete išmokti įvairių profesinių dalykų. O kol kas, be abejo, nekantriai laukiu Rugsėjo 1 - osios  šventės ne įprastoje mokykloje, o jau universitete“, -  reziumuoja pašnekovas.