Šalyje siūloma kelionių lengvatas teikti ne tik Lietuvos aukštųjų mokyklų studentams, bet ir kitose Europos sąjungos (ES) valstybėse studijuojantiems asmenims. Kartu raginama įteisinti studentų vasaros lengvatas kaliaujant traukiniais bei tarpmiestiniais ar priemiestiniais autobusais.

Tokiems Lietuvos studentų sąjungos (LSS) inicijuotiems siūlymams praeitą savaitę pritarė LR Seimo socialinių reikalų ir darbo komitetas. Jei šioms pataisoms pritars Seimas, studentams nebereikės ploninti piniginių vasarą keliaujant pas tėvus ar atostogaujant.

„Džiugu, kad pagaliau nuo kalbų apie studijų ir mokslo atvirumą, studentų mobilumą pereita prie konkrečių sprendimų. Lietuva negali būti užsidariusi, todėl šie pokyčiai labai svarbūs“,- teigia LSS prezidentas Jonas Okunis. 

Minėtoms naujovėms reikalingos įstatymų pataisos. Jose planuojama numatyti, kad aukštųjų mokyklų dieninių skyrių studentai, taip pat profesinių mokyklų mokiniai bei Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos ir konservatorijų moksleiviai tarpmiestiniais autobusais bei traukiniais galės važinėti su 50 proc. nuolaida visus metus.

Iki šiol studentų nuolaidos galiodavo tik mokslo metais, o vasarą kelionės jiems kainuodavo brangiau.

Be to, nuolaidomis naudotis negalėjo kitų Europos Sąjungos (ES) šalių studentai, kurie eismo kontrolieriams galėdavo parodyti ne Lietuvos aukštosios mokyklos, bet tarptautinį studento pažymėjimą. Dabar siūloma, kad tokį pažymėjimą turintys studentai irgi galėtų transporto bilietus pirkti su nuolaida.

Jei šioms pataisoms pritars Seimas, jos įsigalioti turėtų nuo kitų metų sausio 1-osios, o kitų ES šalių studentai nuolaidomis pasinaudoti galėtų nuo 2008-ųjų liepos.

Primename, kad Lietuvos studentų sąjunga pirmuosius siūlymus, kaip įstatymiškai sudaryti geresnes sąlygas studentų mobilumui, atsakingoms institucijoms pateikė dar praėjusių metų rugpjūtį. Pritarimas greičiausiai gautas iš LR Susisiekimo ministerijos bei Švietimo ir mokslo ministerijos. Dar gegužę siūlymams pritarta ir LR Vyriausybės Strateginio planavimo komitete.

Parengta pagal LSS ir BNS informaciją