Sveikatos apsauga

Turbūt jau ne kartą teko girdėti, kad mūsų visuomenė sensta, todėl su kiekvienais metais didės poreikis gydytojų, slaugos darbuotojų, terapeutų, vaistininkų ir panašių profesijų atstovų. Jei pažvelgsime globaliai, tai per paskutinius metus, net keturi milijonai laisvų vietų šiame sektoriuje buvo pasiūlyta darbuotojams. Tikrai versta susimąstyti.

Tai kam tinka ši sfera? Jei esate tie, kuriems patinka dirbti su žmonėmis, rūpintis, bendrauti, o ir tikslieji mokslai – ne problema. Daugeliui šių profesijų atstovų reikalingas bakalauras, tačiau kai kurios profesijos, pavyzdžiui, slaugos darbuotojai ar masažuotojai, gali būti pabaigę kolegiją.

Informacinės technologijos

Pradėkime prisimindami, kiek naujų technologinių dalykų atsirado per dešimtmetį ir kaip jie pakeitė mūsų gyvenimus. Net paprasčiausi išmanieji telefonai pakeitė, kaip iki šiol bendravome, dirbome. Tai nėra pabaiga ir viskas dar toliau judės į priekį.

Informacinės technologijos toliau žengia į ateitį, todėl reikės programuotojų, apsaugos sistemų darbuotojų, sistemų administratorių. Šių darbų paklausa nemažės, o tik didės. Jei esi iš tų, kam patinka analitinis mąstymas, tačiau nevengiama ir kūrybiškumo, sprendžiant problemas – ši sritis yra tikras „arkliukas“. Vis daugiau universitetų siūlo įvairias studijų programas, susijusias su informacinėmis technologijomis. Taip pat organizuojami įvairūs kursai, galima rinktis studijas kolegijose. Svarbu atkreipti dėmesį, kad ši darbo rinka yra labai besikeičianti, todėl, norint joje išlikti, reikės ateityje nuolatos tobulėti, dalyvauti įvairiuose seminaruose, mokymuose.

Atsinaujinantys šaltiniai

Nebus taip, kad per metus ar du atsisakysime naftos ar kito iškastinio kuro, tačiau žmonės vis labiau domisi ekologija, atsinaujinančiais šaltiniais, pavyzdžiui, vėjo jėgainėmis, saulės baterijomis, geoterminiais gręžiniais. Būtent tai sudaro prielaidą kurtis begale naujų profesijų, nes reikia specialistų, kurie išmanytų aukščiau išvardytas sferas. Reikia ne tik tų, kurie suprastų, kaip veikia, bet ir montuotojų, marketingo atstovų, kurie galėtų parduoti produktus, nes jų paklausa tik augs.

Kam tinka šios profesijos? Tiems, kam patinka stebėti, tyrinėti ir jie nėra abejingi gamtosauginiams klausimams. Taip pat vis daugiau universitetų ir kolegijų siūlo įvairias studijų programas, susijusias su atsinaujinančiais šaltiniais.

Tarptautinė teisė

Šiuo metu įmonės veikia ne vienoje šalyje, todėl ieškoma žmonių, kurie turėtų išsilavinimą, žinias ir patirtį, susijusius ne tik su vienos šalies, bet tarptautine teise, mokesčiais, aplinkosauginiais nustatymais ir kitais klausimais.

Šioje vietoje svarbus yra bakalauras ir tai, jei mokate daugiau nei vieną kalbą. Kalbų žinojimas šioje profesijoje yra tik privalumas. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad žmonės, pasirinkę tarptautinę teisę, turėtų suprasti, kad labai tikėtina, jog gyvenimo vieta per karjerą kis ne kartą – gali tekti keltis į vieną ar kitą šalį dėl darbo.

Turinio kūrėjai

Marketinge viskas nebesisuka tik apie pardavimus. Dabar ant bangos yra tie, kurie moka ir geba sukurti gerą turinį naujienlaiškiams, straipsniams ar kitoms publikacijoms, kurios galėtų paveikti pirkėją ar vartotoją netiesiogiai.

Iš tikro nėra specialių mokymų, skirtų turinio kūrėjams. Dažniausiai tai gali būti bet kas, baigęs bakalauro studijas, o vėliau galbūt save atradęs vienoje ar kitoje srityje. Čia svarbiausia yra geros komunikacijos žinios, mokėjimas perteikti savo mintis tiek raštu, tiek žodžiu, būti kūrybingu, nestokoti naujų idėjų ir originaliu. Tokie žmonės turi mokėti gerai planuoti laiką, būti disciplinuoti, nes viskas priklauso nuo terminų – pateikti rezultatą reikia iki nurodytos dienos.