El. parduotuvė
Vardas
Registruotis
Slaptažodis
Pamiršai slaptažodį?
Registruotis
|
Pamiršai slaptažodį?
Konkursinio balo skaičiuoklė
Žurnalas KUR STOTI
Žurnalas KUO BŪTI
FORUMAS
Naujienos
Svarbiausios datos
Apie studijas užsienyje
Testai
Pradžia
Naujienos
Konkursinio balo skaičiuoklė 2024
Svarbiausios datos
Testai
Forumas
Nuorodos
Kontaktai
Žurnalų e-parduotuvė
Universitetų sritis
Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija
Kauno technologijos universitetas
Kazimiero Simonavičiaus universitetas
Lietuvos sporto universitetas
Lietuvos sveikatos mokslų universitetas
Mykolo Romerio universitetas
Vilniaus Gedimino technikos universitetas
Kolegijų sritis
Kauno kolegija
Klaipėdos valstybinė kolegija
Lietuvos verslo kolegija
Marijampolės kolegija
Panevėžio kolegija
Šiaulių valstybinė kolegija
Utenos kolegija
Vilniaus kolegija
Profesinių mokyklų sritis
Kupiškio technologijos ir verslo mokykla
Panevėžio mokymo centras
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centras
Rokiškio profesinio mokymo centras
Vilniaus komunalinių paslaugų mokykla
Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centras
Straipsniai pagal autorių: Redaktorius
Naujienos
Aktualu jaunimui: kokių teisių turi darbą ir studijas derinantys studentai?
( )
Mokslo metų startas į universitetus ir kolegijas sugužėjusiems studentams dažnai prasideda ne tik paskaitomis, bet ir pirmuoju darbu. Siekdami užsidirbti papildomai ar susikurti finansinį pamatą savarankiškam gyvenimui, daugelis studentų jau nuo pirmųjų studijų savaičių dairosi darbo galimybių. Tačiau ar vien motyvacijos pakaks? O gal svarbu ir suplanuoti, kaip darbas bus derinamas su studijomis, bei susipažinti, kokias teises įstatymai numato studijuojančiam darbuotojui?
Naujienos
Spalio mėn. veiklą pradeda dar dvi atsinaujinusios aukštosios mokyklos
( )
Spalio 1 d. veiklą pradėjo dvi atsinaujinusios aukštosios mokyklos Klaipėdoje ir Marijampolėje. Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla prisijungė prie VILNIUS TECH ir tapo šio universiteto padaliniu – Lietuvos jūreivystės akademija Klaipėdoje. Marijampolės kolegija prisijungė prie Mykolo Romerio universiteto (MRU) ir tapo jo padaliniu – Sūduvos akademija Marijampolėje.
Naujienos
Ką svarbu žinoti apie 2024–2025 m. m. brandos egzaminus ir stojimus?
( )
Rudeniui įsibėgėjus, vis daugiau abiturientų pradeda intensyviau galvoti apie laukiančius brandos egzaminus. Po truputį pirmajame plane atsiduria mokomieji dalykai, kuriems teks skirti gerokai daugiau dėmesio. Taigi, ką svarbu žinoti besirenkantiems būsimąsias studijas?
Naujienos
Paskaičiuokime: kiek kainuoja studijos ir gyvenimas Didžiojoje Britanijoje?
( )
Rudenį ypač suaktyvėja domėjimasis studijomis užsienyje. Kitose šalyse stojimai aktyviausiai vyksta ne vasarą, kaip pas mus, bet metų pabaigoje ir ateinančiųjų pradžioje. Šiuo metu viena populiariausių šalių studijuoti – Didžioji Britanija: kelerius metus perleidusi pirmąsias pozicijas kitoms šalims, pernai ir šiemet ji vėl atsidūrė tarp TOP studijų krypčių. Tačiau kokias galimybes studijuoti čia turi lietuviai? Kiek kainuoja studijos Didžiojoje Britanijoje? Ar apskritai jos gali atsipirkti?
Naujienos
Į profesines mokyklas šiemet priimta tūkstančiu daugiau abiturientų
( )
Šiemet į profesines mokyklas priimta 1 tūkst. abiturientų daugiau nei pernai, dvigubai daugiau gimnazistų mokysis profesinio mokymo modulių. Populiariausiomis išlieka inžinerijos srities profesijos. Tai rodo galutiniai priėmimo į profesines mokyklas duomenys.
Naujienos
Paskelbtas šių mokslo metų istorijos antros VBE dalies užduoties pavyzdys
( )
Nacionalinė švietimo agentūra parengė 2024–2025 mokslo metų istorijos antros valstybinio brandos egzamino dalies užduoties pavyzdį ir jo vertinimo instrukciją. Užduoties pavyzdyje atspindėta būsimo egzamino struktūra, taškų skaičius, įvadinės informacijos ir klausimų pobūdis.
Naujienos
Mokysitės gestų kalbos? Darbo vieta – garantuota
( )
Gestų kalbos vertėjai – bene paklausiausia profesija Lietuvoje. Šių specialistų poreikis juntamas visoje šalyje, o štai labiausiai jų trūksta švietimo ir sveikatos priežiūros įstaigose bei valdžios institucijose.
Naujienos
Naršymą soc. tinkluose keičia mikromokymasis: kodėl jį taiko universitetai?
( )
Vos 24 minutės – naujausi tyrimai rodo, kad tiek laiko per savaitę asmeniniam tobulėjimui yra pasirengęs skirti vidutinis dirbantysis. Daugeliui to atrodo per maža, kad būtų galima įgyti naujų žinių ar įgūdžių, tačiau edukacijos paslaugų rinka, neturėdama kitos išeities, kuo toliau, tuo labiau linksta prie to prisitaikyti. Mikromokymasis ir žaidybinimas pamažu laužo švietimo stereotipus. O kokiais šias tobulėjimo strategijas išbandyti leidžiančiais įrankiais jau galima naudotis?
Naujienos
Svarbi informacija 2024-2025 m. m. egzaminus laikysiantiems eksternams
( )
Rugsėjo 19 d. Nacionalinė švietimo agentūra paskelbė 2024-2025 m. m. bazinių mokyklų, kuriose bus galima laikyti brandos egzaminus, sąrašą. Kiekvienoje savivaldybėje yra bent po vieną bazinę mokyklą. Didesnėse savivaldybėse jų yra daugiau. Į šį sąrašą ypatingą dėmesį turėtų atkreipti eksternai, kurie iki lapkričio 25 d. bazinių mokyklų vadovams privalo pateikti prašymus laikyti pasirinktas brandos egzaminų dalis.
Naujienos
Korepetitorių paslaugų kainos 2024–2025 m.: kiek stipriai paplonės piniginė
( )
Vyresniųjų klasių mokiniams (vis dažniau - ir ne tik jiems) dažnai nepakanka mokykloje įgytų žinių: jas pastiprinti tenka samdant korepetitorius. Tiek rugsėjį, tiek ir pavasarį, egzaminams artėjant, korepetitorių paslaugų paklausa ženkliai išauga. Taigi, kiek tokios paslaugos kainuos 2024–2025 mokslo metais?
Naujienos
Nors besirenkančių inžinerijos studijas daugėja, inžinierių vis dar trūks
( )
Šį rudenį inžinerines studijas Lietuvoje pradėjo daugiau nei 6,5 tūkst. studentų – virš 2 tūkst. universitetuose ir kolegijose bei 4,5 tūkst. profesinėse mokymo įstaigose. Tai 7,2 proc. daugiau nei 2023-aisiais, bet ar to užtenka? Verslo atstovai sako, kad inžinierinių kompetencijų turinčių specialistų trūkumas jaučiamas dar labai stipriai.
Naujienos
Lietuvos jaunimui darbo paieškas apsunkina vienas svarbus aspektas
( )
Su aukštuoju išsilavinimu rugpjūčio pradžioje darbo ieškojo 2,3 tūkst. absolventų – tai 12,5 proc. daugiau nei pernai. Profesinį išsilavinimą turinčių jaunuolių skaičius padidėjo 10 proc. iki 4 tūkst. Tačiau visgi daugiausiai iššūkių kelia jokio profesinio parengimo neturintys jaunuoliai, kurie sudaro daugumą – net 63 procentus Užimtumo tarnyboje registruotų ir darbo ieškančių asmenų. Kiek ir kokį išsilavinimą turinčių jaunų žmonių mūsų šalyje šiuo metu ieško darbo?
Naujienos
Startavo skaitmeninių vadovėlių platforma „Prospera akademija“: išbandykite
( )
Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) naujus mokslo metus pasitinka geromis naujienomis švietimo bendruomenei – tarptautiniu mastu įvertintus vadovėlius „Ekonomika per 31 valandą”, „Jaunas ir pilietiškas” bei kitas LLRI švietimo iniciatyvas bus galima rasti naujoje e. mokymosi platformoje „Prospera akademija“.
Naujienos
Kaip tėvai gali prisidėti prie vaikų karjeros planavimo? Koks jų vaidmuo?
( )
Siekiant padėti jauniems žmonėms planuoti ateitį ir būsimąją karjerą, labai svarbi šeimos ir svarbiausių jų gyvenime žmonių parama. Tačiau dažnai tėvai galvoja, kaip pasielgti tinkamiau – ar geriau stebėti viską iš šalies ir tik patarti, kai vaikas to prašo, ar kaip reikiant įsitraukti į būsimosios karjeros planavimą?
Naujienos
Moksleivius kviečia ieškoti būdų, kaip mokymosi procese pasitelkti DI
( )
Rugsėjo 9 d. prasidedantis technologijų bendrovės „Samsung“ socialinės atsakomybės projektas „Solve for Tomorrow“ Baltijos šalių mokinius suburs bendram tikslui. Šiemet projekto organizatoriai 9–12 klasių moksleivius kviečia burtis į komandas ir generuoti idėjas – ieškoti technologinių sprendimų, kurie padėtų moksleiviams įgalinti dirbtinio intelekto (DI) priemones mokymosi procese. Trijų geriausių idėjų autoriai pasidalys 16 tūkst. Eur. prizinį fondą.
Puslapiai:
1
2
3
4
...
117
118
119
120
121
122
123
Žurnalas KUO BŪTI
Žymės:
#aukštosios mokyklos
,
#Lietuva
,
#paroda
,
#priėmimas
,
#profesinės mokyklos
,
#universitetai
,
#užsienis
,
#Žurnalas "Kur stoti"