Štai ką pasakoja apie savo studijas pati Vaida.

Pagrindiniai specialybės dalykai ir praktika prasidėjo nuo antro kurso. Praktikos transporto įmonėje laukiau su šiokiu tokiu nerimu: kaip mane priims kolektyvas, kaip seksis? Praktiką  atlikau UAB ,,Transvilka‘‘, ši įmonė nėra didelė, todėl greitai pasijaučiau drąsesnė, sulaukiau atsakymų į visus klausimus ir plačiau sužinojau apie transporto verslo subtilybes.

Norėjau ne tik stebėti, bet ir pati išbandyti vadybininkės darbą, todėl visą praktikos trukmę dariau visus darbus bei užduotis, kurios priklauso transporto vadybininkui. Besibaigiant praktikai man buvo pasiūlyta darbo vieta vadybininkės pareigoms užimti, tame darbe dirbu lyg šiol.

Pradėjusi dirbti  pagal specialybę, studijų metu įgytas žinias galėjau taikyti praktiškai. Trečiame kurse labai naudingas buvo transporto teisės dalykas, kuris supažindina studentus su teisės aktais, dokumentacija reikalinga užsiimant transporto verslu. Dėstytoja leido studentams įsijausti į vadybininko rolę, pateikdama spręsti problemines situacijas.

Dar vienas dalykas, kuris man labai pravertė darbe, – transporto techninės priežiūros pažintinė praktika. Jos metu įmonės, kurioje dirbu, mechanikas supažindino mane su pagrindinėmis autovežių techninėmis savybėmis, paaiškino tam tikrų detalių svarbą bei privalumus kraunant krovinį. 

Paskutinis kursas visas yra labai įdomus, tačiau išskirčiau dėstytojos Daivos Gadliauskienės dėstytą dalyką – informacinės sistemos transporte. Dalykas iš tiesų labai aktualus šiame technologijų amžiuje bei įdomus tuo, jog pamatai, kiek daug yra suskurta išmaniųjų technologijų ir kaip smarkiai jos prisideda prie darbų optimizavimo bei darbo krūvio sumažinimo.

Visų studijų metu labai patiko Utenos kolegijos renginių, susitikimų pasiūla studentams. Vienas iš labiausiai man patikusių – dėstytojos Jūratės Aksomitienės organizuotas susitikimas su krovinių biržos TIMOCOM atstovu Denisu Pašala. Susitikimo metu buvo labai išsamiai ir įdomiai pateiktos darbo galimybės transporto sferoje dirbantiems studentams. Asmeniškai man buvo labai įdomu tiek klausyti, tiek diskutuoti, kadangi visa informacija buvo aktuali darbuose.

Utenos kolegijoje žinių srautas studentams pateikiamas tikrai didelis, tik reikia tas žinias prasmingai panaudoti. Taip pat kolegijoje labai patinka dėstytojų bendravimas su studentais bei nuolatinis noras padėti viskuo, kuo tik jie gali. Jeigu dar kartą reikėtų rinktis, kur studijuoti, tikrai vėl pasirinkčiau Utenos kolegiją.

www.utenos-kolegija.lt

Apie Transporto verslo stidijų programą čia.