Iš Krokuvos universiteto - atgal į Utenos kolegiją

Kaip šios jaunimo organizacijos narys Arnoldas dalyvavo įvairiuose renginiuose, aplankė beveik visas Europos šalis. Pasak Arnoldo, skautiškas gyvenimas, stovyklos gamtoje paskatino pasirinkti ir Aplinkos apsaugos inžinerijos studijas. Vaikinas, 2017 m. įstojęs į šią specialybę Utenos kolegijoje, vėliau išvyko krimsti tokių pačių mokslų į Jogailos universitetą Krokuvoje. ,,Norėjau pakeisti aplinką, patirti daugiau įspūdžių, tačiau studijuoti Krokuvoje nelabai patiko. Šiais metais vėl įstojau į Utenos kolegiją, kurioje draugiška ir bendruomeniška aplinka, šilti ir geranoriški dėstytojai, įdomios ir praktiškos studijos“.

Ar Panama iš tikrųjų graži?

Šiais metais Arnoldas  daugiau nei mėnesį savanoriavo Panamoje. Kokie keliai jį nuvedė į tolimą ir mažai mums pažįstamą Lotynų Amerikos valstybę?

Arnondo teigimu, pamatęs skelbimą, kviečiantį registruotis savanoriauti į Panamą, nedvejojo – jis seniai norėjo aplankyti šią egzotišką šalį, savo akimis pamatyti žmonių gyvenimą, įspūdingą gamtą.

„Panama labai graži“ – taip skelbia vienos vaikiškos knygelės pavadinimas. O kokią Panamą pamatė Arnoldas?

Būsimajam aplinkos apsaugos inžinieriui didelį įspūdį padarė Panamos gamta, tropinis klimatas, augalijos ir gyvūnijos įvairovė. Savanoriams teko išbandyti džiunglių takus, apsilankyti Bocas del Toro salose ir pasigrožėti palmėmis apaugusiais paplūdimiais bei žydrutėle Karibų jūra, nardyti ir plaukioti banglente.

Vis dėlto kelionėje Arnoldas daugiausia matė Panamos sostinę, kurios pavadinimas irgi yra Panama. Šis daugiatautis ir daugiakultūris miestas nustebino savo skirtumais: šalia įspūdingų dangoraižių galima pamatyti ir kitą – lūšnynų Panamą. Tai - didelių kontrastų, kur prabanga ir skurdas yra greta, miestas.

Kursai policijos pareigūnams

,,Pagrindinė mūsų savanoriška veikla Panamoje buvo pirmosios medicinos pagalbos kursų organizavimas policijos pareigūnams,“ – pasakojo Arnoldas. – Į Panamą mes nuskridome su greitosios pagalbos mokymams reikalinga simuliacine įranga ir manekenais. Tarp įvairių profesijų savanorių buvo ir medikų, visi kiti buvome išklausę kursus ir turėjome ką pasakyti ir parodyti besimokantiems pareigūnams. Buvo labai smagu, išgirsti nuoširdžią padėką, netgi plojimus, kurie geriausiai įvertino mūsų savanorišką veiklą“.

,,Kelionės ir reali pažintis su kitų kraštų žmonių gyvenimais dar labiau stiprina norą būti reikalingam ir įkvepia savanorystei,“ – sako Arnoldas Sadkevičius, kurio planuose – nauji iššūkiai ir veiklos planai.

Nuotraukos mūsų Facebook puslapyje.

Apie Aplinkos apsaugos inžinerijos studijų programą čia.

 

www.utenos-kolegija.lt