Daugiausiai darbo vietų siūloma bemoksliams (  )

  Studentai pastaraisiais metais nesiveržia į darbo rinką. Tačiau ir pakankamos darbo pasiūlos universitetinį išsilavinimą turinčiam jaunimui nėra. Tai konstatuota vakar Klaipėdos universitete vykusioje „Karjeros mugėje“.

"Daugėja laisvų darbo vietų. Šiuo metu turime per 1500 pasiūlymų. Tačiau didžioji dalis laisvų darbo vietų skirta aptarnavimo ir gamybos srityje neišsilavinusiems arba turintiems tik profesinį išsilavinimą.O jaunuoliams, įgijusiems universiteto diplomą, Jaunimo darbo centre tėra 43 laisvos darbo vietos“, - aiškino Klaipėdos miesto rajono darbo biržos Jaunimo darbo centro vadovė Daiva Blinstrulienė.Pastaruoju metu Klaipėdoje labiausiai trūksta išsilavinusių vadybininkų, logistikos, reklamos, nekilnojamojo turto ir verslo specialistų.Taip pat pasigendama kvalifikuotų vertėjų, filologų, administratorių, buhalterių ir ekonomistų.

„Arba studentai yra užkrauti mokslais, arba jų tėveliai gerai gyvena ir paremia saviškius. Tikėjomės didesnio susidomėjimo“, - „Klaipėdai“ sakė viešbučio „Europa Royale“ direktorė Renata Statkevičienė, kuri studentams siūlė administratorių, kambarinių ir portjė darbus.

Klaipėdos universiteto (KU) naujajame auditorijų komplekse vykusioje mugėje dalyvavo 18 uostamiesčio įmonių, tarp kurių buvo ir stambių bendrovių - „Philip Morris Lietuva“, „Vakarų medienos grupė“, „Baltijos” laivų statykla.Įmonių atstovai stengėsi kuo plačiau supažindinti su šiandieninėmis verslo tendencijomis ir bendradarbiavimo subtilybėmis. Jaunuoliai galėjo tiesiogiai pabendrauti bei pasirašyti sutartis su potencialiaisiais darbdaviais.„Ši mugė – puiki galimybė studentams išanalizuoti darbo rinką ir surasti tokį darbą, kuris teikia perspektyvų. Mūsų tikslas – kad baigę mokslus studentai dirbtų pagal savo specialybę“, - teigė renginio koordinatorė KU studentų sąjungos atstovė Eglė Juozapavičiūtė.

 

Klaipėda info.

Komentarai

Pažymėkite varnelę
Neprisijungusių vartotojų komentaruose rodomas jų IP adresas.

Panašūs straipsniai