Lapkričio 15 dieną nuo 11.00 iki 14.00 val. K. Donelaičio g. 52 pirmojo aukšto fojė vyks socialinė akcija „Pabūk neįgalus“. Vytauto Didžiojo universiteto Studentų atstovybė (VDU SA) kviečia visą VDU bendruomenę bei jaunimą prisijungti prie šios akcijos įgyvendinimo. zenklinimas

 

„Akcija „Pabūk neįgalus“ norime parodyti VDU studijuojantiems neįgaliesiems, jog jie nėra  pamiršti, jog mes bandome spręsti jų problemas“, - sakė VDU SA akademinių - socialinių reikalų komiteto koordinatorius bei pagrindinis akcijos organizatorius Audrius Korolkovas,.  „Taip pat labai svarbu kitiems leisti trumpam pajusti, ką reiškia būti neįgaliuoju. Tik tada galima suprasti, su kokiomis kasdieninėmis problemomis susiduria neįgalieji, studijuojantys mūsų universitete, ir kokios pagalbos jiems reikia,“.

Akcijos „Pabūk neįgalus“ metu visi norintys galės įsijausti į aklojo ar negalinčio vaikščioti vaidmenis. Dalyviai bandys patekti į kitą universiteto patalpą su neįgaliojo vežimėliu. Kad įsijaustų į aklojo vaidmenį, bandys rašyti, vaikščioti ir atpažinti daiktus užrištomis akimis bei vien uoslės pagalba atskirti gėrimus. Akcijoje taip pat bus galma padiskutuoti su VDU studijuojančiomis neįgaliomis studentėmis.

„Pačių neįgaliųjų dalyvavimas akcijoje labai svarbus. Tai įrodo, kad šis renginys tikrai svarbus ir reikalingas“, - komentavo Audrius Korolkovas.

Siekdama kuo lengvesnio neįgaliųjų integravimo į universiteto bendruomenę, didesnio aplinkinių supratimo ir nebijojimo padėti, VDU Studentų atstovybė tokią akciją organizuoja jau antrąjį kartą ir tikisi tokio paties sėkmingo jos įgyvendinimo.