Technikos ir Dizaino fakultetų rūmuose, bibliotekos prieigose nuo vasario 27 dienos puikuojasi gamtos vaizdai, kurie sukurti naudojant nuo seno pasaulyje paplitusį siuvinėjimo būdą. M. Gorun savo darbus, kuriuose vaizduojami Lietuvos ir Moldovos kraštovaizdžiai, sukūrė naudodama tik adatą ir įvairiausių spalvų siūlus bei siekdama perteikti mintį, jog šų dienų kartoms itin svarbu atsigręžti į protėvius.

Parodos „Gamta ir kraštovaizdžiai“ atidarymo akimirka / VTDK nuotr.

„Grįžkime atgal į savo šaknis ir būkime labiau susiję su gamta. Tik tokiu būdu galėsime sukurti ateitį jaunosioms kartoms“, – įsitikinusi M. Gorun.

Menininkės darbai atskleidžia ne tik gamtos grožį, bet ir vaizduoja gyvenimą kaime taip, kaip gyveno protėviai. M. Gorun yra įsitikinusi, kad miestiečiai turi ko pasimokyti iš gamtos: namų be oro kondicionierių statymo, vandens be chemikalų valymo ar gyvenimo „zero waste“ (ang. „nulis atliekų“) principu.

Mila Gorun darbai / VTDK nuotr.

Parodos atidarymo metu susirinkusiems dėkojo ir padėkos žodį tarė Moldovos ambasados Lietuvoje ambasadorius Serghei Mihov. „Šis renginys yra dar vienas mūsų bendrų pastangų vaisius, siekiant atskleisti kultūrinę įvairovę, bendrumą bei mainus tarp Moldovos ir Lietuvos. Mes norime, kad lietuviai ir moldoviečiai geriau pažintų vieni kitus bei kultūras“, – mintis dėstė ambasadorius.

Garbingas svečias pranešė ir džiugią žinią, VTDK studentai turės galimybę kovo 5 dieną dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, kuriose kartu su M. Gorun mokysis siuvinėjimo meno ir paslapčių.

Parodos „Gamta ir kraštovaizdžiai“ atidarymo akimirka / VTDK nuotr.

Parodos atidaryme dalyvavo ne tik Moldovos ambasadorius Lietuvoje S. Mihov, bet ir Prancūzų instituto Lietuvoje direktorius Jean-Marie Sani, užimantis ir kultūros atašė pareigas, Indijos konculas Lietuvoje Rajinder Kumar Chaudhary, Rumunijos ambasados Lietuvoje ambasadorius Cosmin George Dinescu bei kiti garbingi svečiai iš Ukrainos bei Rusijos ambasadų Lietuvoje. Ši paroda, kurios atidarymas suorganizuotas kolegijai bendradarbiaujant su Moldovos ambasada ir Prancūzų institutu Lietuvoje, VTDK prieigas puoš iki kovo 12 dienos.