Grafinio dizaino studentai infografikus pagal pateiktus Statistikos departamento duomenis pradėjo kurti dar 2019 metų spalio mėnesį, kuomet buvo suorganizuotos kūrybines statistikos ir dizaino dirbtuvės. Jų metu departamento darbuotojai konsultavo jaunuosius dizainerius: pastariesiems padėjo aiškintis duomenų reikšmes ir jų skaičiavimo metodikas.

Evelinos Kalesnykaitės, pirmos vietos laimėtojos, infografikas / E. Kalesnykaitės nuotr.

Sukurti infografikai buvo eksponuojami departamento patalpose, o jo darbuotojams buvo suteikta galimybė balsuoti už jiems labiausiai patikusius darbus. Toks bendradarbiavimas tarp VTDK Dizaino fakulteto ir Statistikos departamento tęsiasi jau penkerius metus, o rezultatai džiugina ne tik kolegijos bendruomenę, bet ir visuomenę.

„Šios Vizualinės komunikacijos dalyko praktinės užduoties metu studentai išmoksta dirbti su realia informacija, surasti originalių ir išraiškingų jos pateikimo būdų, nesinaudojant internete paplitusiais šablonais. Platesne prasme studentai artimiau susipažįsta su mūsų šalyje vykstančiais ekonominiais ir socialiniais procesais, kas daro įtaką jų pilietinės pozicijos formavimąsi“, – projekto naudą atskleidžia Grafinio dizaino studijų programos komiteto pirmininkas ir dėstytojas Jonas Malinauskas.

Vaivos Birutytės, antros vietos laimėtojos, darbas / V. Birutytės nuotr.

Vasario mėnesį, susumavus Statistikos departamento darbuotojų balsus, išrinkti infografikų laimėtojai. Pirmąja vieta buvo apdovanotas studentės Evelinos Kalesnykaitės darbas, iliustruojantis gimdymų dinamiką Lietuvoje. Antroji vieta atiteko Vaivos Birutytės darbui, pasakojančiam apie Lietuvos turistų srautus, o trečią vietą pelnė studento Aleksandro Čapo darbas, atskleidžiantis obuolių kainų dinamiką.

Prizininkai apdovanojimų atsiimti sugūžėjo į Lietuvos Statistikos departamentą, visgi vienas iš jų fiziškai atsiimti įvertinimo negalėjo, tad tai padarė pasinaudodamas interneto galimybėmis ir ceremoniją stebėjo per „Skype“. Pasak J. Malinausko, Statistikos departamento darbuotojai padėkojo studentams už nuoširdų darbą ir rezultatus, kurie ne tik vaizdžiai iliustravo ekonominius procesus, bet ir, būdami paskelbti departamento svetainėje, sukėlė diskusijų visuomenei aktualiais klausimais.

Aleksandro Čapo, trečios vietos laimėtojo, infografikas / A. Čapo nuotr.

„Ši partnerystė su departamentu suteikia mums praktinės ir metodinės naudos: naudojame nuolat kintančią statistinę informaciją ir kasmet susiduriame su vis naujais jos pateikimo iššūkiais. Taip pat turime galimybę plačiau viešinti Grafinio dizaino studentų darbus Statistikos departamento kanalais, įskaitant „Eurostat“ svetainę ir tarptautines konferencijas“, – mintis dėsto Grafinio dizaino studijų programos komiteto pirmininkas.