Balandžio 6 diena į 64-erius metus veikiančio šokių kolektyvo „Sietuva“ istoriją įsirašys kaip naujovių metas – bus organizuojama pirmoji pamoka nuotoliniu būdu. Neįprasta ir tai, kad prie jos ansamblis kviečia prisijungti visus norinčius išmėginti liaudiškus šokius.

VTDK tautinių šokių ansamblis „Sietuva“ / Asmeninio archyvo nuotr.

„Kadangi VTDK šokių ansamblis „Sietuva“ yra liaudiškų šokių ansamblis, užsiėmimai „Zoom“ platformoje bus vykdomi pastarųjų pagrindu. Prie pamokų galės prisijungti visi norintys susipažinti su tautiniais šokiais ar lavinti jų įgūdžius“, – pasakoja šokio kolektyvo meno vadovas Edmundas Žička.

Kiekvienas užsiėmimas, pasak pašnekovo, bus sudarytas iš trijų dalių. Pirma vyks apšilimas, kurio metu prisijungusieji prie nuotolinės pamokos darys įvairius pratimus. Vėliau bus mokomasi naujų derinių, o pabaigoje bus vedami tam tikri jėgos pratimai, rankų lavinimui judesiai.

VTDK liaudiškų šokių kolektyvo „Sietuva“ meno vadovas Edmundas Žička / Asmeninio archyvo nuotr.

„Kalbant apie tokių užsiėmimų naudą visuomenei, visų pirmiausia reikėtų paminėti patirties dalijimosi aspektą. Visada yra įdomu, ką daro kiti: kokie vedami apšilimo pratimai, kokia užsiėmimų eiga, kokie tam tikrų žingsnių atlikimo patarimai. Juk kai esi vieno kolektyvo narys, paprastai negali nueiti šokti kitur, o mes šią galimybę nuotoliniais užsiėmimais suteiksime. Taip pat šie užsiėmimai skirti ir tam, kad šokėjai karantino metu palaikytų fizinį pasirengimą ir neprarastų techninės formos: ją nešokantys šokėjai gali prarasti taip lengvai, kaip ir nesportuojantys sportininkai“, – įsitikinęs E. Žička.

Nuotoliniai liaudiškų šokių ansamblio „Sietuva“ užsiėmimai vyks „Zoom“ platformoje  balandžio 6 ir 9 dienomis nuo 19 valandos. Žadantiems prisijungti kolektyvo meno vadovas pataria dėvėti patogią avalynę ir aprangą.

VTDK liaudiškų šokių ansamblis „Sietuva“ / Asmeninio archyvo nuotr.

Užsiėmimų nuorodą, reikalingą prisijungti prie nuotoliniu būdu vedamų pamokų, rasite čia