Iššūkis, startuosiantis jau balandžio 15 dieną, tęsis savaitę, per kurią dalyviai turės iš namuose turimų daiktų sukonstruoti procesą, susidėsiantį iš įvairių veiksmų, padėsiančių pasiekti galutinį tikslą. Kitaip tariant, svarbu paprastą veiksmą padaryti sudėtingesniu – sukurti domino principo grandinę, kurios tikslas labai paprastas, pavyzdžiui, įstumti automobilio modeliuką į garažą.

„Šio inžinerinio iššūkio esmė yra sujungti kuo daugiau namuose turimų daiktų į gana sudėtingą mechaninį įrenginį. Pastarasis veikia domino principu: vienas procesas paleidžia kitą ir taip iki pat viso veiksmo pabaigos. Tokio tipo įrenginiai pavadinti „Rubo Goldbergo mašinomis“ – amerikiečių karikatūristo, skulptoriaus, rašytojo ir išradėjo Rube Goldberg garbei. Svarbiausia tai, kad į tokio įrenginio kūrimą gali įsitraukti visa šeima, tai nereikalauja itin daug inžinerinių žinių, viskas paremta logika ir pagrindiniais fizikos dėsniais“, – apie iššūkį pasakoja vienas iš iniciatorių, VTDK Automobilių elektronikos sistemų dėstytojas Aurelijus Pitrėnas.

Iššūkio #DominoMechanika vizualizacija / D. Aukštuolio nuotr.

Pasak dėstytojo, ši idėja jam gimė vos prasidėjus nacionaliniam karantinui, kuomet svarstė, kaip sudominti ir užimti nuobodžiaujantį sūnų. „Šia idėja siūlau pasinaudoti ir kitiems, kai laikas namuose prailgsta, o norisi naujos veiklos. Svarbiausia yra pati kūryba ir konstravimas, nes rezultatas, žinoma, būna elementarus: kažką įjungti, išjungti, įpilti, nuversti ar panašiai, tačiau tai gali būti smagus užsiėmimas, padedantis susipažinti su inžinerija“, – įsitikinęs A. Pitrėnas.

Sukūrus šį „Rubo Goldbergo mašinos“ procesą, svarbu jį nufilmuoti, įkelti vaizdo įrašą ant VTDK „Facebook“ paskyros sienos, o trys ilgiausių domino principo procesų kūrėjai bus apdovanoti VTDK džemperiais.

Nori perspektyvios ateities? Prisijunk prie draugiškos bei profesionalios VTDK bendruomenės, nes #ČiaHobisVirstaProfesija. Daugiau apie VTDK ir apie Mechaninių tchnologijų inžinerijos studijų programą.